SIKÇA SORULAN SORULAR

ÇERÇEVE VE GÖZLÜK CAMLARI

Gözlük Çerçeveleri Hangi Materyalden Yapılmıştır?

Asetat (Kemik) Çerçeveler:

Timeless Koleksiyonumuzun çerçevelerinde selüloz asetat kullanıyoruz. Selüloz asetat hammaddesiyle üretilen çerçevelerde plastikle karşılaştırıldığında çok daha canlı renkler ve çarpıcı desenler elde edilebilir ve selüloz asetat yıllar içinde şeklini ve parlaklığını korur. Renkli ve dönüştürülmüş asetat kullandığımız tek renk çerçevelerimiz balmumu esaslı özel bir cila yardımıyla özenle elde parlatılır ve en az üç gün kurumaları için dinlendirilir.

Metal Çerçeveler:

Metal çerçeveli güneş gözlüklerimiz ultra hafiflikteki paslanmaz çelikten üretiliyor. Özel tasarım buruna oturma pad’i yumuşak, neredeyse varlığını hissetmeyeceğiniz kadar hafif ve kaymaz. Metal koleksiyonumuza kusursuz bir son dokunuş ise ‘ion plating’ teknolojisi ile ulaştığımız dayanıklılık, sağlamlık ve renk zenginliği.

Enjeksiyon (Plastik) Çerçeveler:

Yüksek kaliteli enjeksiyon (plastik) çerçevelerimiz ultra hafiflikte olup, üzeri maksimum konfor için soft-touch kaplıdır.

Gözlüklerde Hangi Tip Camlar Kullanılmaktadır?

ORGANİK GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ CAMLARI

TIMELESS VE MANHATTAN Koleksiyonlarımızda, %100 UV korumalı, Kategori 3, üstün kaliteli CR39 Organik camlar kullanmaktayız. Organik camlar Güneş ışığı içinde bulunan UV ışınlarını kesici özelliğe sahip, mineral camlara oranla daha hafif ve kolaylıkla kırılmayan sağlam cam tipidir.

POLİKARBONAT GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ CAMLARI

BROOKLYN Koleksiyonumuzun güneş gözlüklerinde ise %100 UV korumalı, Kategori 3, Polikarbonat camlar kullanmaktayız. Bu tür camlar daha aktif kişilere uygun koruyucu camlardır. Dayanıklılık konusunda darbelere karşı 6 kat daha sağlamdırlar.

POLARİZE GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ CAMLARI

Polarize camların en büyük özelliği yansıma ve parlamaları yüzde yüze kadar engellemesidir. Polarize camlar yansımayı azaltarak görüşü keskinleştirir ve daha parlak renkler sağlar. Dağcılık ve su sporlarıyla uğraşanlar, araç kullananlar, bisikletçiler, ışığa çok duyarlı kişilere önerilir.

MAVİ IŞIK KORUMA GÖZLÜK CAMLARI

BLUE LIGHT Koleksiyonumuzun camlarında hergün kullandığımız cep telefonu, tablet ve bilgisayar ekranı gibi dijital cihazların yaydığı mavi ışığı %30 oranında filtreleyen Polikarbonat camlar kullanmaktayız. Camlar numarasızdır!

DAHA İYİ UV KORUMASI NEDEN ÖNEMLİDİR?

Güneş gözlüğü takmak, bir refleks olarak göz bebeklerinizin büyüyerek gözlerinize daha fazla ışık gelmesine sebep olmaktadir. Eger kullandığınız güneş gözlüğü %100 UV koruması sağlamıyorsa, göz bebeği dejenerasyonu, katarakt, görüş kaybı gibi sorunlara yol açabilecek zararlı ışınların gözünüze zarar verme riskini arttırmış olursunuz. Kaliteli lensler gözleriniz için çok daha eksiksiz ve kalıcı bir koruma sağlarken gözlerinizin sağlıklı ve güvenli kalmasını sağlar.

Garanti Politikası

Eye Connection güneş gözlükleri, ürünlerin size teslim edildiği tarihten itibaren 2 (iki) yıl süreyle garanti kapsamındadır. Teslim anında çizik veya hata bulunduğu tespit edilmemiş olan camlar hatasız olarak kabul edilir ve garanti kapsamında yer almaz.

Gözlüklerin Üretim ve Kalite Standardı Nasıldır?

Fabrikalarımızda, ürünleri Avrupa ülkeleri, Japonya ve ABD gibi ülkelerde satılan, dünyaca tanınmış moda ve gözlük markalarının ürünleri üretilmektedir. Yeni üretim teknikleri ve malzeme seçimleri gibi kalite belirleyici detaylarda dünyanın en iyi gözlük malzemesi üreticileriyle işbirliği yapıyoruz. Kalite standartlarımızı korumak ve size en mükemmel deneyimi yaşatmak için tasarım ve üretim süreçlerimizi sürekli denetliyor ve geliştiriyor; tüm çerçevelerimizi en az iki farklı kalite kontrol noktasından geçiriyoruz.

Bu Kadar Yüksek Kaliteli Güneş Gözlüklerini Bu Fiyatlara Nasıl Satabiliyorsunuz?

Çerçeve ve gözlük camı kalitesiyle gurur duyduğumuz ürünlerimizin daha uygun fiyatlı olmasının tek sebebi, gereksiz aracıları elimine ettiğimiz bir iş modelimizin olması.

BİZ İKİ AÇIDAN ÇOK FARKLIYIZ:

Kendi dizaynlarımızı yaratıyoruz: Biz bağımsız çalışan girişimcileriz. Piyasayı kontrol eden ve fiyatları suni olarak çok yüksek tutan lisans firmalarıyla çalışmıyoruz. Kendi tasarımlarımızı ürettirmekten gurur duyuyor, ve güneş gözlüklerimizi kabul edilemez fiyatlara satmayı kesinlikle reddediyoruz.

Biz tüketicilerimize direkt satış yapabiliyoruz: Online satış platformumuz fiyatların suni olarak şişmesine yol açan aracıları ve lisans ödemelerini ortadan kaldırabilmemizi sağlıyor. Tasarruf ettiğimiz bu parayı siz tüketicilerimize uygun fiyat olarak yansıtabilmekten büyük bir heyecan duyuyoruz.

Gözlük Ölçülerimi Nerede Bulabilirim?

Herbir ürün sayfasında gözlük ölçüleri 3 rakam halinde yazılmıştır. Birinci rakam gözlük camının genişliğini, ikinci rakam gözlük köprüsünün genişliğini, ve üçüncü rakam ise gözlük sapının uzunluğunu göstermektedir.

Çoğu güneş gözlüklerinde (Eye Connection ürünleri de dahil olmak üzere) bu üç rakam gözlük sapının iç kısmında yazmaktadır.

Yüzüme En İyi Yakışan Gözlüğü Nasıl Seçebilirim?

ÖLÇÜ REHBERİ:

Örnek - Yukarıdaki örnekte gördüğünüz gibi bir gözlüğün ölçüsünü gösteren 3 ayrı rakam vardır. Websitemizden gözlük alırken bu üç rakama mutlaka bakmalısınız: 50-20-140. Burun köprüsü ölçüsü (20) gerçekten çok önemlidir. Eğer dar bir burun yapınız varsa, aldığınız güneş gözlükleri aşağıya düşecektir.  Gözlük sapı ölçüsü (140): Eğer başınızın ortalamadan daha büyük olduğunu düşünüyorsanız, gözlük sapı en az 140 olan gözlüklerimizi tercih etmelisiniz. Toplam çerçevenin uzunluğu bu gözlüğün yüzünüzde nasl durabileceğine ilişkin önemli ipuçları verir. Bir cetvel alın ve bir aynanın önüne gidin. Almak istediğiniz gözlüğün uzunluğunu yüzünüzün uzunluğu ile karşılaştırın. Bu size sözkonusu çerçevenin yüzünüzde güzel durup durmayacağını gösterecektir.

Gözlüklerim Yüzüme Tam Oturmadı. Ne Yapmam Lazım?

Bizden aldığınız yeni gözlüklerinizi severek kullanmanızı arzu ediyoruz. Eğer gözlükleriniz yüzünüze tam olarak oturmuyorsa, ya da başka bir takım kaygılarınız varsa lütfen hemen bizi arayın ya da email gönderin (info@eyeconnection.com). Probleminize yardımcı olmak için size en kısa sürede geri döneceğiz. Eğer İstanbul’da ya da İzmir'de oturuyorsanız, mağazalarımızı da ziyaret edebilirsiniz. Eğer gelemiyorsanız, bizi 0212 260 70 00 no’lu telefonumuzdan arayabilirsiniz ya da Whatsapp iletişim hattımıza mesaj gönderebilirsiniz. Bu şekilde size en uygun çözümü üretir, gerekiyorsa iade veya değişim işlemlerini başlatabiliriz.

ÜYELİK

Nasıl Üye Olabilirim?

Eyeconnection.com Ana Sayfasındaki “ÜYE OL” linkine tıklayarak, üyelik formunu doldurup hemen üye olabilir ve alışverişe başlayabilirsiniz. Sitemize üye olmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

Neden Üye Olmalıyım?

Beğendiğiniz ürünleri istediğiniz özelliklere göre hızlıca filtreleyip sepetinize ekleyebilirsiniz; siparişlerinizin durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz; kampanyalarımız veya promosyonlarımız hakkında haberdar olabilirsiniz; hesabınıza giriş yaptığınızda sadece size özel hazırlanmış olan kampanyaları görebilirsiniz.

Üye Olmadan Alışveriş Yapabilir miyim?

Eyeconnection.com online alışveriş sitesinden üye olmadan da alışveriş yapabilirsiniz.

Üyelik Bilgilerimi Nasıl Güncelleyebilirim?

Kullanıcı adınız ve şifrenizle sitemize giriş yaptıktan sonra HESABIM / HESAP BİLGİLERİ bölümünden üyelik bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Şifremi Unuttum. Ne Yapmalıyım?

Üye Girişi bölümünde bulunan “şifrenizi mi unuttunuz?” linkine tıklayıp gelen sayfadaki kutuya üye olurken belirttiğiniz e-mail adresinizi yazmanız yeterli olacaktır. Şifrenizi değiştirebilmeniz için mail adresinize bir link gönderilecektir. Linke tıklayarak yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

Üye Olduğum E-Mail Adresini Artık Kullanmıyorum. Ne Yapmalıyım?

Üye girişi yaptıktan sonra “HESABIM / HESAP BİLGİLERİ” bölümündeki mail adresinizi değiştirebilirsiniz.

SİPARİŞLER

Siparişimin Durumunu Nasıl Kontrol Edebilirim?

Websitemizin HESABIM - SİPARİŞLERİM bölümüne giderek siparişinizin hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca bizi 0212 260 70 00 no.lu telefonumuzdan arayarak ya da info@eyeconnection.com adresine mail göndererek de siparişinizin durumunu takip edebilirsiniz. Çalışma saatlerimiz Pazartesi - Cumartesi günleri 10:00 - 19:30 saatleri arasındadır.

Gözlüklerim Ne Zaman Teslim Edilecek?

Siparişinizin ödemesi onaylandıktan sonra teslimat 2-4 iş günü içerisinde yapılabilmektedir. Uluslararası gönderiler için teslimat süresi 7 - 10 iş gününü bulabilmektedir.

Siparişimde Değişiklik Yapmak İstersem?

Siparişlerinizi bir an önce teslim edebilmek için hemen teslimat sürecini başlatıyoruz, ancak eğer siparişinizde herhangi bir değişiklik yapmak isterseniz size yardımcı olabilmek için elimizden geleni yapmaya hazırız. Siparişinizde değişiklik yapmak istiyorsanız veya iptal etmek istiyorsanız, lütfen vakit geçirmeden bizi 0212 260 70 00 no.lu telefonumuzdan arayın. Çalışma saatlerimiz Pazartesi - Cumartesi günleri 10:00 - 19:30 saatleri arasındadır. Ayrıca bize mail aracılığıyla info@eyeconnection.com adresinden de ulaşabilirsiniz. Eğer siparişiniz kargoya teslim edildiyse satın aldığınız ürünü tarafımıza orijinal faturasıyla birlikte iade göndermeniz gerekmektedir.

Siparişimi Hediye Paketi Yapabilir misiniz?

Siparişinizi oluştururken sepet adımında hediye paketi seçeneğini işaretlerseniz siparişiniz hediye paketi yapılarak gönderilecektir.

 

Yurtdışından Sipariş Verebilir miyim?

Dünya üzerindeki her yere gönderi yapabiliyoruz.

 

ÜRÜN İADELERİ

İade Nasıl Yapılır?

İade etmek istediğiniz ürünü ya da ürünleri, faturanızın arka yüzünde bulunan iade formunu eksiksiz doldurarak ve imzalayarak Yurtiçi Kargo (444 99 99) aracılığıyla, kargo ücreti ödemeden, alıcı ödemeli olarak EYE CONNECTION PAZARLAMA VE SATIŞ A.Ş 309923654 müşteri kodu ile gönderebilirsiniz. İadenizin kargo masrafı firmamız tarafından karşılanacaktır.

İade ve Değişim Koşulu Nedir?

İade veya değişim istenen ürün ya da ürünlerin kullanılmamış, ambalajı hasar görmemiş ve tekrar satılabilme özelliğini kaybetmemiş olması gerekmektedir. Sözkonusu ürün ya da ürünlerin faturası, orijinal kutusu ve ambalajı, gönderilen tüm aksesuarları ile birlikte iade edilmesi gerekmektedir.

İade süresi dolmuş, kullanılmış, paketi hasar görmüş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile gönderilmeyen iadeler kabul edilmeyecektir, ve bu ürünün veya ürünlerin kargo masrafları size ait olmak üzere geri gönderilecektir. Kurye ile verilen siparişlerde kurye tutarı iade edilmeyecektir. Kurye ile verilen siparişler teslimat esnasında kuryeye iade edilemez. Yurt içi kargo firması aracılığıyla standart iade süreci uygulanır.

İade koşullarımız 4077 nolu 'Tüketicinin Korunmasına İlişkin Kanun ve Uygulama Yöntemleri' kapsamında değişiklik gösterebilmektedir. En güncel bilgilere internet sitemizde yer alan 'Ürün İadeleri' ile ilgili bölümden ulaşabilirsiniz.

İade Adresi Nedir?

EYE CONNECTION PAZARLAMA VE SATIŞ A.Ş - Hüsrev Gerede Caddesi, Teşvikiye Fırın Sokak, Defne Apt. No: 4  34365 Şişli / İstanbul.

Tel: 0212 260 70 00

E-mail: info@eyeconnection.com

İade ve Değişim Süresi Kaç Gündür?

Herhangi bir nedenle iade etmek veya değiştirmek istediğiniz, yeniden satılabilirlik özelliği taşıyan ürünün iade süresi, teslim aldığınız tarihten itibaren 14 iş günüdür, değişim süresi ise 30 gündür. İlgili sürenin aşılması durumunda, iade veya değişim işlemi gerçekleştirilememektedir. İade kargonuz bize ulaştığında size e-posta ile bilgi verilecek ve iade işlemleriniz hemen başlatılacaktır.

İade İşleminden Sonra Ödeme?

Ürün bedelinin ödemesi, ürünün iade koşullarına uygunluğu saptandıktan sonra gerçekleştirilir ve en geç 10 gün içerisinde kredi kartınıza yansıtılır. Bu süre tamamen bankanıza bağlıdır ve eyeconnection.com'un bankanıza müdahale etme hakkı bulunmamaktadır. Taksitli ödeme seçeneği ile ödediyseniz, iadeniz de banka prosedürleri gereği taksitli olarak yapılacaktır. 

Yurtdışı Gönderilerinde İade Politikanız Nedir?

Yurtdışına yapılan gönderilerde maalesef iade kabul edilmemektedir.

İade İle İlgili Diğer Sorularım İçin Ne Yapmalıyım?

Bizi, Pazartesi - Cumartesi günleri 10:00 - 19:30 saatleri arasında 0212 260 70 00 no.lu telefonumuzdan arayın ya da info@eyeconnection.com adresine mail atın. Sizden haber alır almaz hemen iade sürecini başlatalım. Neden iade ettiğinizi öğrenmeyi gerçekten çok isteriz.

KARGO

Kargo Ücreti Ne Kadar ?

Yurtiiçi gönderilerimiz 175TL ve üzeri siparişlerinizde ücretsizdir. 175TL altında 5TL olarak ücretlendirilir. İstanbul içi siparişlerinizde kurye seçeneği 30TL olarak ücretlendirilmektedir. Yurtdışı siparişleriniz sipariş verdiğiniz ülkeye göre farklı tutarlarda ücretlendirilmektedir. Ödeme adımında tam tutarı görüntüleyebilirsiniz.

Kargom Hangi Şirket Tarafından Ulaştırılacak?

Türkiye içi siparişileriniz Yurtiçi Kargo tarafından ulaştırılacaktır. İstanbul içi kurye teslimatı için Banabi Kurye ile çalışmaktayız. Yurtdışı gönderilerinde ise ülkeye bağlı olarak DHL, UPS, FEDEX gibi uluslararası kargo firmalarından hizmet almaktayız.

Kargom Ne Zaman Ulaşır?

Siparişinizin ödemesi onaylandıktan sonra teslimat, yurtiçi gönderilerde 2-4 iş günü, yurtdışı gönderilerde ise 4-7 iş günü içerisinde yapılabilmektedir. İstanbul içi kurye seçeneğinin kullanılması durumunda hafta içi 17:00'dan önce verilen siparişler, aynı gün teslim edilir. Haftasonu kurye seçeneği kullanılarak verilen siparişler, ilk iş günü içerisinde teslim edilir.

Siparişimin Kargoya Verildiğini Nasıl Anlayacağım?

Siparişiniz kargoya teslim edildiğinde, sitemize üye olurken kullanmış olduğunuz mail adresinize Kargo Takip Numaranızı da içeren bir bilgilendirme maili ve SMS gönderilecektir.

Siparişim Ben Adresimde Yokken Gelmiş. Ne Yapmalıyım?

Siparişinizin size teslim edilemediği durumlarda Yurtiçi Kargo bu adrese bir not bırakır. Bu not üzerinde siparişin hangi şubede olduğu bilgisi yer alır. Kargonuzun takibini belirtilen Yurtiçi Kargo şubesi ile iletişime (444 99 99) geçerek yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden almamanız durumunda siparişiniz www.eyeconnection.com’a iade edilir.

Kargom Hasarlı Geldi. Ne Yapmalıyım?

Hasarlı gelen paketi teslim almayıp, kargonun hasarlı olduğuna dair kargo görevlisine tutanak tutturmanız gerekmektedir. Her türlü sorularınız için bizi çekinmeden 0212 260 70 00 numaralı telefonumuzdan arayın ya da info@eyeconnection’a mail atın.

Yurtdışına Gönderi Yapabiliyor musunuz?

Dünya üzerindeki her yere gönderi yapabiliyoruz. Firmamız oluşabilecek kayıp paketlerden sorumlu değildir. Posta kutusu adreslerine gönderme yapılamaz.

Yurtdışı Gönderileri Kaç Günde Geliyor ve Ne Kadar Tutuyor?

Bölgesel kargo fiyatlandırması yapılmaktadır. Belirtmiş olduğunuz adrese göre oluşacak kargo ücretini satın alım esnasında görüntüleyebilirsiniz. Uluslararası gönderiler için teslimat süresi 4 - 7 iş gününü bulabilmektedir. Verilen tahmini teslimat süreleri sadece iş günleri düşünülerek verilmiştir. Haftasonları, resmi tatil günleri ve gümrükten çekilme işlemleri dahil edilmemiştir. Satın alacağınız ürün kargoya verildikten sonra size takip numarası bildirilecektir. Bu şekilde gönderinizin durumunu her an takip edebilirsiniz. Siparişlerinizin gönderileriyle ilgili tüm sorularınız için bize info@eyeconnection.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

ÖDEMELER

Ödeme Seçenekleri Nelerdir?

Yurtiçi ve yurtdışı ödemelerinizi kredi kartı veya banka kartı seçeneklerinden birini kullanarak yapabilirsiniz. Yurtiçi ödemelerde Havale/EFT seçeneği de bulunmaktadır. Ödeme adımında dilediğiniz ödeme yöntemini seçebilirsiniz.

Kredi Kartına Taksit Yapılıyor mu?

Eyeconnection.com'dan yaptığınız tüm alışverişlerinizde 6 aya kadar taksitli veya peşin ödeme seçeneklerimiz bulunmaktadır.

Ödemeler Güvenli mi?

Ödemeleriniz %100 güvence altındadır. Ödemeler sayfamiz PCI DSS ile uyumludur ve kişisel bilgileriniz SSL encryption ile koruma altındadır. Firmamız kredi kartı bilgilerinizi server’umuzda tutmaz.

MAĞAZALAR

Satış Noktalarınızı Nasıl Bulabilirim?

Sizinle şahsen tanışmayı çok isteriz. Vaktiniz olduğunda, Nişantaşı, Bahariye, Suadiye / İstanbul, Alsancak / İzmir mağazalarımızdan birine uğrayıp koleksiyonlarımıza bir göz atın. Web sitemizin Mağazalar bölümünden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

GÖRÜNTÜ PROBLEMLERİ İÇİN

Websitenizi Ekranımda Net Bir Şekilde Göremiyorum, Ne Yapmalıyım?

Kullandığınız browser’ı yeniden açın ya da websitemize başka bir browser ile ulaşmaya çalışın.

ARADIĞINIZ SORUNUN CEVABINI BULAMADINIZ MI?

 • ARAYIN...

  0212 260 70 00

 • E-MAIL ATIN...

  info@eyeconnection.com

 • UĞRAYIN...

  Hüsrev Gerede Cad. Teşvikiye Fırın Sok. No: 4
  Teşvikiye / İstanbul