sadsad x
asdasd

eyecon-bluelight.jpg (218 KB)

MAVİ IŞIK KORUMA

eyecon-bluelight-m.jpg (143 KB)

Filtre
ÜRÜNLERİ FİLTRELE
Toplam 17 ürün görüntüleniyor.

Mavi Işık Korumalı Gözlükler Neden Önemli?

Yaş fark etmeksizin, dijital ekran başında geçirdiğimiz süre her geçen gün artıyor. İstesek de istemesek de çalışırken, kafamızı dağıtmak için bir şeyler izlerken, sosyal medyada dolaşırken hatta alışveriş yaparken bile günümüzün her anında gözlerimiz dijital ekranlara maruz kalıyor.

Uzmanlar ise bu durumun yarattığı olumsuzlukları açıkça belirtiyor. Ekran gözlüklerinin öneminden bahsetmeden önce kısaca bu olumsuzluklara göz atmak isteriz. Mavi ışığa uzun süre maruz kalmak, Sırkadiyen Ritim olarak bilinen bedenin doğal döngüsünü olumsuz yönde etkilemekte. Bununla birlikte, yapay ışık kaynaklarından yayılan mavi ışık dalgaları beynin kendini gün ortasında hissetmesine sebep oluyor. Dijital ekran koruma gözlükleri (mavi ışık korumalı gözlükler) özellikle akşam güneşinin batmasından sonraki süreçte oldukça önem taşıyor. Mavi ışık beynin uyku hormonunu bozarak, kişilerin uykuya dalma zorluğu yaşamasına sebep oluyor. Bu durum ise doğal olarak uyku bozukluğu, göz yorgunluğu, baş ağrısı, yorgunluk hissi ve beraberinde birçok sağlık problemlerine yol açıyor.

Ekran gözlükleri olarak da bilinen, Mavi ışık korumalı gözlükler, her gün saatlerce maruz kalınan mavi ışıkları yaklaşık yüzde 30 oranında filtreleyerek, göz koruması sağlıyor.

 

Neden Mavi Işık Korumalı Gözlük Kullanmalısınız?

Dijital ekranların karşısında geçirdiğimiz zaman her geçen gün biraz daha artıyor ve bu yüzden dijital ekranlardan yayılan mavi ışığın insan sağlığı üzerindeki etkisine ilişkin araştırmalara her gün bir yenisi daha ekleniyor. 

Mavi ışığa uzun süre maruz kalmanın insan sağlığı üzerindeki etkisine ilişkin çalışmalar hala devam etmekle birlikte; uzmanlar, mavi ışığa uzun süre maruz kalmanın bedenimizin doğal olarak izlediği geceleri dinlenme, gün içerisinde uyanık ve dikkatli kalma döngüsünü (`Sırkadiyen Ritim`) olumsuz etkilediği konusunda hemfikir. Şöyle ki; yapay ışık kaynaklarından yayılan mavi ışık dalgaları beynin kendini gün ortasında zannetmesine neden olur. Özellikle mavi ışığa, akşam güneşin batmasında sonra maruz kalmamız halinde; mavi ışık beynin uyku hormonunu, yani melatonin salgılamasını engellediği, kişinin uykuya dalmasını zorlaştırdığı görülmüş. Bu durumun uyku bozukluğu, göz yorgunluğu, baş ağrısı, yorgunluk hissi ve beraberinde başka sağlık problemlerine yol açabileceği belirtilmektedir.

 Mavi ışık korumalı gözlükler (Ekran Gözlüğü), her gün kullandığımız cep telefonu, tabletler, bilgisayar ekranları ve diğer yapay ışık kaynaklarından direk göze gelen mavi ışığı filtreleyerek koruma sağlar.

 

Kimler Mavi Işık Korumalı Gözlükleri Kullanmalı?

Ekran gözlükleri, göz sağlığına önem veren her insan tarafından tercih edilmesi gereken gözlüklerdir. Mavi ışık kaynaklarının zararlı etkilerine karşı gözleri koruyan mavi ışık korumalı ekran gözlükleri, özellikle geç saatlerde dijital ekranların başında olan insanlar tarafından ilgi görüyor.

Gün içerisinde, özellikle akşam saatlerinde telefon, tablet, bilgisayar başında olan insanlar ekran gözlüklerini kullanarak, mavi ışık dalgalarının olumsuz etkisini azaltmaya yardımcı olabilir.

Mavi ışık kaynaklarının negatif etkilerine karşı gözünüzü koruyan mavi ışık korumalı ekran gözlükleri, özellikle akşam saatlerinde yoğun bir şekilde ekrana bakan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Özellikle akşam geç saatlerde telefon, tablet, bilgisayar başında zaman geçiriyorsanız, ekran gözlüğü kullanarak gözünüze gelen mavi ışık dalgalarının olumsuz etkisinin azalmasına yardımcı olabilirsiniz. Ekran gözlükleri göz sağlığına önem veren insanlar tarafından tercih edilmektedir.

 

 

Mavi Işık Korumalı Ekran Gözlüğünü Nasıl Satın Alabilirsiniz?

 

Eye Connection, sizlere birçok alternatife sahip tarzınıza uygun mavi ışık korumalı ekran gözlük modelleri sunmaktadır.

Numarasız olan ekran gözlükleri, reçetesiz satılmaktadır. Mağazalarımızda tüm ekran koruma gözlüğü modellerimizi deneyimleyebilir, satış danışmanlarımıza dilediğiniz soruları sorabilirsiniz. Ayrıca, internet sitemizden tüm mavi ışık korumalı ekran gözlüklerini detaylı olarak inceleyebilir, ücretsiz kargo fırsatı ile siparişinizi verebilirsiniz. Ekran gözlüklerimizde hiçbir kargo ücreti ödemeden değişim veya iade yapabilirsiniz. Güneş gözlüklerimizde olduğu gibi, ekran koruma gözlüklerimiz de 2 yıl garantilidir.

Mavi ışık korumalı ekran gözlük modellerimizi denemek için sizleri mağazalarımıza bekliyoruz.  İsterseniz, internet sayfamızdan dilediğiniz modeli seçebilir, ücretsiz kargo fırsatıyla evinizde deneyebilir, beğenmezseniz yine ücretsiz iade imkanıyla, hiçbir kargo ücreti ödemeden değiştirebilir ya da iade edebilirsiniz. Gözlüklerimiz 2 yıl garantilidir. Mavi ışık korumalı ekran gözlük modellerimiz numarasızdır, bu nedenle reçetesiz satılmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.