sadsad x
asdasd

eyecon-bluelight.jpg (218 KB)

MAVİ IŞIK KORUMA

eyecon-bluelight-m.jpg (143 KB)

Filtre
ÜRÜNLERİ FİLTRELE
Toplam 22 ürün görüntüleniyor.

Mavi Işık Korumalı Gözlükler Neden Önemli?

Yaş fark etmeksizin, dijital ekran başında geçirdiğimiz süre her geçen gün artıyor. İstesek de istemesek de çalışırken, kafamızı dağıtmak için bir şeyler izlerken, sosyal medyada dolaşırken hatta alışveriş yaparken bile günümüzün her anında gözlerimiz dijital ekranlara maruz kalıyor.

Uzmanlar ise bu durumun yarattığı olumsuzlukları açıkça belirtiyor. Ekran gözlüklerinin öneminden bahsetmeden önce kısaca bu olumsuzluklara göz atmak isteriz. Mavi ışığa uzun süre maruz kalmak, Sırkadiyen Ritim olarak bilinen bedenin doğal döngüsünü olumsuz yönde etkilemekte. Bununla birlikte, yapay ışık kaynaklarından yayılan mavi ışık dalgaları beynin kendini gün ortasında hissetmesine sebep oluyor. Dijital ekran koruma gözlükleri (mavi ışık korumalı gözlükler) özellikle akşam güneşinin batmasından sonraki süreçte oldukça önem taşıyor. Mavi ışık beynin uyku hormonunu bozarak, kişilerin uykuya dalma zorluğu yaşamasına sebep oluyor. Bu durum ise doğal olarak uyku bozukluğu, göz yorgunluğu, baş ağrısı, yorgunluk hissi ve beraberinde birçok sağlık problemlerine yol açıyor.

Ekran gözlükleri olarak da bilinen, Mavi ışık korumalı gözlükler, her gün saatlerce maruz kalınan mavi ışıkları yaklaşık yüzde 30 oranında filtreleyerek, göz koruması sağlıyor.

Bilgisayar Gözlüğü

 

Neden Mavi Işık Korumalı Gözlük Kullanmalısınız?

Dijital ekranların karşısında geçirdiğimiz zaman her geçen gün biraz daha artıyor ve bu yüzden dijital ekranlardan yayılan mavi ışığın insan sağlığı üzerindeki etkisine ilişkin araştırmalara her gün bir yenisi daha ekleniyor. 

Mavi ışığa uzun süre maruz kalmanın insan sağlığı üzerindeki etkisine ilişkin çalışmalar hala devam etmekle birlikte; uzmanlar, mavi ışığa uzun süre maruz kalmanın bedenimizin doğal olarak izlediği geceleri dinlenme, gün içerisinde uyanık ve dikkatli kalma döngüsünü (`Sırkadiyen Ritim`) olumsuz etkilediği konusunda hemfikir. Şöyle ki; yapay ışık kaynaklarından yayılan mavi ışık dalgaları beynin kendini gün ortasında zannetmesine neden olur. Özellikle mavi ışığa, akşam güneşin batmasında sonra maruz kalmamız halinde; mavi ışık beynin uyku hormonunu, yani melatonin salgılamasını engellediği, kişinin uykuya dalmasını zorlaştırdığı görülmüş. Bu durumun uyku bozukluğu, göz yorgunluğu, baş ağrısı, yorgunluk hissi ve beraberinde başka sağlık problemlerine yol açabileceği belirtilmektedir.

 Mavi ışık korumalı gözlükler (Ekran Gözlüğü), her gün kullandığımız cep telefonu, tabletler, bilgisayar ekranları ve diğer yapay ışık kaynaklarından direk göze gelen mavi ışığı filtreleyerek koruma sağlar.

I Block Gözlük

Kimler Mavi Işık Korumalı Gözlükleri Kullanmalı?

Ekran gözlükleri, göz sağlığına önem veren her insan tarafından tercih edilmesi gereken gözlüklerdir. Mavi ışık kaynaklarının zararlı etkilerine karşı gözleri koruyan mavi ışık korumalı ekran gözlükleri, özellikle geç saatlerde dijital ekranların başında olan insanlar tarafından ilgi görüyor.

Gün içerisinde, özellikle akşam saatlerinde telefon, tablet, bilgisayar başında olan insanlar ekran gözlüklerini kullanarak, mavi ışık dalgalarının olumsuz etkisini azaltmaya yardımcı olabilir.

Mavi ışık kaynaklarının negatif etkilerine karşı gözünüzü koruyan mavi ışık korumalı ekran gözlükleri, özellikle akşam saatlerinde yoğun bir şekilde ekrana bakan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Özellikle akşam geç saatlerde telefon, tablet, bilgisayar başında zaman geçiriyorsanız, ekran gözlüğü kullanarak gözünüze gelen mavi ışık dalgalarının olumsuz etkisinin azalmasına yardımcı olabilirsiniz. Ekran gözlükleri göz sağlığına önem veren insanlar tarafından tercih edilmektedir.

Mavi Ekran Gözlüğü

Mavi Işık Korumalı Ekran Gözlüğünü Nasıl Satın Alabilirsiniz?

Eye Connection, sizlere birçok alternatife sahip tarzınıza uygun mavi ışık korumalı ekran gözlük modelleri sunmaktadır.

Numarasız olan ekran gözlükleri, reçetesiz satılmaktadır. Mağazalarımızda tüm ekran koruma gözlüğü modellerimizi deneyimleyebilir, satış danışmanlarımıza dilediğiniz soruları sorabilirsiniz. Ayrıca, internet sitemizden tüm mavi ışık korumalı ekran gözlüklerini detaylı olarak inceleyebilir, ücretsiz kargo fırsatı ile siparişinizi verebilirsiniz. Ekran gözlüklerimizde hiçbir kargo ücreti ödemeden değişim veya iade yapabilirsiniz. Güneş gözlüklerimizde olduğu gibi, ekran koruma gözlüklerimiz de 2 yıl garantilidir.

Mavi ışık korumalı ekran gözlük modellerimizi denemek için sizleri mağazalarımıza bekliyoruz.  İsterseniz, internet sayfamızdan dilediğiniz modeli seçebilir, ücretsiz kargo fırsatıyla evinizde deneyebilir, beğenmezseniz yine ücretsiz iade imkanıyla, hiçbir kargo ücreti ödemeden değiştirebilir ya da iade edebilirsiniz. Gözlüklerimiz 2 yıl garantilidir. Mavi ışık korumalı ekran gözlük modellerimiz numarasızdır, bu nedenle reçetesiz satılmaktadır.

Mavi Filtreli Gözlük

Mavi ekran gözlüğü nedir?

 
Günlük hayatımızda maruz kaldığımız ışık spektrumlarından sadece bir tanesi olan mavi ışık; telefonlarda, bilgisayarlarda, telefonda, tabletlerde yani kısacası dijital tüm ekranlarda bulunan bir ışık türüdür. Gün içinde bu teknolojik ürünleri hangi sıklıkla kullandığınızı bir düşünün… Oldukça fazla değil mi? İşte bu ürünlerle geçirdiğiniz her an, zararlı mavi ışıklara maruz kaldığınız anları da içeriyor. Tüm bu teknolojik ekranlardan yüksek enerjili mavi-mor bir ışık yayılıyor. Yapay mavi yüksek enerjili görünür ışık (HEV) olarak da bilinen mavi ışık, gözden geçerek filtrelenmeden retinaya ulaşıyor ve bu nedenle retinada kalıcı hasarlara sebep oluyor. Bu nedenle mavi ışığı filtreleyen mavi ışık korumalı gözlükler kullanmak, sizi göz hastalıklarından korur ve daha iyi bir görüntü kalitesine ulaşmanızı sağlar.

Mavi Işık Filtreli Gözlük

Mavi ekran gözlüğü işe yarıyor mu?

Mavi ışık korumalı gözlükler, özel filtrelere sahiptir. Bu filtreler sayesinde göz sağlığı yüksek oranda korunur ve dijital göz yorgunluğuna daha az maruz kalırız. Göz koruma konusunda oldukça etkili olan mavi ekran gözlükler, özellikle günlük hayatta karşılaştığımız mavi ışıklardan korunmamızı sağlıyor. Peki mavi ışıklardan neden korunmalıyız? Çünkü bu tür ışıklara maruz kalmanın çok ciddi sonuçları olabiliyor. Yapay ekranlardan yayılan mavi ışıklar, beynin uyku hormonunu etkiliyor ve uyurken salgılanan melatonin dengesinin bozulmasına neden oluyor. Bu da uykuya geçiş sürecinin uzamasına, sağlıklı bir uyku uyuyamama gibi olumsuz durumların ortaya çıkmasına neden oluyor.  Uykusuzluk, baş ağrısı, retina hasarı gibi birçok olumsuz durumun arkasında gün boyu maruz kalınan mavi ışıklar var. Mavi ışık korumalı gözlük yani diğer adıyla ekran gözlüğü, yapay ışıkların olumsuz etkilerinden göz sağlığınızı korur. 

Mavi Işık Gözlüğü

Mavi ekran gözlüğü nasıl anlaşılır? 
 
Mavi ekran gözlüğünün camı, gözlerinize gelen mavi ışığı %30 oranında filtreleyebilme özelliğine sahiptir. Mavi ışık filtreli bu gözlükler, sanılanın aksine gözlük camlarının mavi olması anlamına gelmez. Gözlük camında, gözün göremeyeceği filtrelerin bir araya getirilmesi ile hazırlanan ekran koruma gözlükleri; farklı modellerde, boyutlarda ve farklı cam renklerinde olabilir. Böylece gözlerinizi zararlı mavi ışınlardan korurken, hem de güneş gözlükleriniz ile şık ve tarz bir görünüm elde edebilirsiniz 

Mavi Işık Korumalı Gözlük
 
Mavi ekran gözlüğü reçetesiz satılır mı? 
 
Mavi ışık korumalı ekran gözlükleri numarasız olduğu için reçetesiz satılabiliyor. Herhangi bir doktor kontrolüne gerek kalmadan, gözlerinizi korumak için mavi ışık filtreli ekran gözlüklerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca göz doktorunuza danışarak, sizin için mavi ekran gözlüğü önermesini de isteyebilirsiniz. Çoğu zaman bilgisayar gözlüğü olarak da kullanılan mavi ışık korumalı gözlükler, kampanyalı fiyatlar ile Eye Connection’da sizi bekliyor! Geniş bir yelpazeye sahip gözlük modelleri arasından yüzünüze ve tarzınıza en uygun modeli seçerek göz sağlığınız için büyük bir adım atabilirsiniz. 

Mavi Işık Koruyucu Gözlük
 
Mavi ekran gözlüğünü tercih etmeli miyim? 
 
Mavi ışınlara maruz kalmak istemeyen yetişkin ve çocuk fark etmeksizin herkes, mavi ışık korumalı gözlükleri tercih edebilir. Özellikle bilgisayar karşısında çok fazla vakit geçiren çalışanlar, oyun oynayan çocuk ve gençler, bilgisayar ekran gözlükleri olarak da kullanılan mavi ışık korumalı gözlükleri mutlaka kullanmalı. Mavi ışık filtreli ekran gözlükleri ile göz sağlığınızı uzun vadede koruyabilir ve mavi ışıkların gözlerinize olan zararlı etkisini azaltabilirsiniz. Göz sağlığını düşünen, kaliteli bir görüntü elde etmek isteyen, göz sağlığının bozulmasından kaynaklı ortaya çıkan diğer tüm sağlık problemlerini engellemek isteyen herkes; mavi ışıkları filtreleyen gözlükleri tercih edebilir. 
 
Günlük hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olacak indirimli ekran gözlüğü fiyatları için web sitemizde yer alan Mavi Işık Gözlüğü kategorimizi inceleyebilirsiniz. Bilgisayar ekran gözlüğü satın almak istiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, kategoride yer alan Eye Connection gözlüklerinden ilham alabilir veya satın alabilirsiniz. Ekran gözlükleri indirimli ve birçok farklı modeli ile Eye Connection’da sizi bekliyor! 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.