EyeConnection-Web-Banner_2.png (337 KB)Too Cool To Be Expensive – That’s Revolutionary

“Eye Connection” en kaliteli materyallerle üretilmiş, çarpıcı güneş gözlüklerini devrimsel fiyatlarla sunan bir yaşam tarzı markasıdır. Kurulduğumuz ilk günden bu yana en büyük amacımız yalnızca bir gözlük markası olmak değil pazara meydan okuyabilmek ve standartların dışına çıkabilmekti. Bu nedenle ürünlerimizi üretirken ve size ulaştırırken hep olmayanı yaratmak istedik.


Burada bir problem var!

Güneş gözlüğü kişisel stilimizi ve moda anlayışımızı en çok yansıtan moda aksesuarlarından. Özellikle ünlü moda markası logolarıyla satılan, gittiğimiz heryerde ve herkesin yüzünde üniforma gibi gördüğümüz aynı tip gözlükler bizi daha farklı gözlüklere sahip olmaya davet ediyor. Aynı zamanda almak istediğimiz gözlükler ateş pahası olduğundan pek çok tüketici için ulaşılması imkansız ürünler haline geliyor. Peki ama neden? Çünkü dünyada gözlük piyasasının büyük çoğunluğu birkaç uluslararası firmanın kontrolü altında.

Dünyaca ünlü moda markaları, kendi gözlüklerini ne tasarlıyorlar ne de üretiyorlar. Markalarının telif haklarını, onlar adına her şeyi yapan uluslararası gözlük şirketlerine satıyorlar. Bu şirketler ise ünlü markaların ismi altında tasarladıkları ve ürettikleri bu ürünleri optik mağazalarına astronomik fiyatlara satıyorlar ve karşılığında marka ve logo kullanımı için moda evlerine telif hakkı ödüyorlar. Bunun üstüne de optik mağazaları kendi marjlarını ekleyerek fiyatları 3’e veya 4’e katlayarak satıyorlar. Bize bu sistem çok mantıklı gelmiyor, çünkü ucu siz tüketicilerimizin cüzdanına dokunuyor.


Herkes için kaliteli gözlük.

Herkesin kaliteli gözlüklere sahip olması gerektiğine inanarak yola çıktık. Kaliteden ödün vermeden satış fiyatını nasıl düşürebileceğimizin cevabını aradık.


Çözüm: Yeni bir iş modeli!

Yüksek kalitedeki gözlükleri muadillerinden daha uygun fiyata sizlere ulaştırmayı başardık. “Peki ama bu nasıl mümkün oldu?” diye soruyor olabilirsiniz. Cevap çok basit. Kalitesiyle gurur duyduğumuz ürünlerimizin daha uygun fiyatlı olmasının tek sebebi, aracıları elimine ettiğimiz yeni bir iş modelimizin olması. Büyük markaların ürünlerinin fiyatının içine gizlenmiş olan ve aslında müşteriyi ilgilendirmeyen lisans ücretleri, toptancı ve perakendeci marjlarının gölgesinden uzaklaşarak, gözlüklerimizi doğrudan sizlerle buluşturduk.business-model_tr.png (60 KB)


Kalite pahalı olmak zorunda değil.

Evet, biz Eye Connection olarak “Too cool to be expensive” diyoruz. Çünkü “moda markası” ardına saklanan onlarca ek maliyeti reddediyoruz!

Kendi sektörümüzde ezber bozan, taşları yerinden oynatan duruşumuzla varlığımıza devam ediyoruz. Devrimsel ruhumuz gözlüklerimizin her bir parçasına işlenmiş durumda.


Her zaman bekleriz!

Sizinle şahsen tanışmayı çok isteriz. Vaktiniz olduğunda, İstanbul Teşvikiye / Suadiye / Bahariye, Kanyon AVM, İzmir Alsancak mağazalarımızdan birine uğrayıp koleksiyonlarımıza bir göz atın.