Yüze Göre Güneş Gözlüğü Seçiminin 5 Püf Noktası
04.04.2022

Yüze Göre Güneş Gözlüğü Seçiminin 5 Püf Noktası

Yaz kış her mevsim kullanılan güneş gözlükleri, zarif bir stil oluşturmak için idealdir. Kadın ve erkek için farklı tasarımlara sahip olan güneş gözlük modelleri arasında seçim yaparken yüz şekline dikkat etmen gerekir. Yüz şekline göre güneş gözlüğü seçmek, daha şık ve cool bir görünüm sunar. Hangi gözlük tipi bana uygun diye düşünüyorsan önce yapman gereken yüz şeklini doğru analiz etmektir. Karizmatik ve çekici bir görünüm yaratmak için kadın ve erkek güneş gözlüğü modellerini inceleyebilirsin. Yüz şekline göre gözlük seçimi yaparak günlük yaşamda ve özel etkinliklerde dikkat çeken bir tarz oluşturabilmen mümkün.

Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Hangi güneş gözlüğü yakışır diye düşünenler için yüz şeklini belirlemek önceliklidir. Yüze göre güneş gözlüğü seçiminde size yardımcı olan 5 püf noktası;

Yuvarlak, oval, kare, kalp gibi farklı yüz şekillerine sahip olanlar gözlük alternatifleri arasından en uygun olan modeli tercih etmelidir. Yuvarlak yüze güneş gözlüğü seçerken, derinlik katan koyu gölgelendirmeli modelleri değerlendirilebilir. Eğer yüzünün boyu ve eni doğru orantılıysa ve saçlarının başladığı yer geniş ise yuvarlak yüzlüsün demektir. Kadın güneş gözlük modelleri arasından dikdörtgen, damla ve cat eye tasarımlarını kullanabilirsin. Yuvarlak yüzlü kadınlar için güneş gözlüğü modelleri arasında bu seçenekler sık tercih edilir.

Yüz şekline göre gözlük seçimi, stilinde benzersiz bir uyum yaratman için önemlidir. Kalp yüz şeklinde alın geniş çene kısmı daha dardır. Bu yüz şekline sahip olanlar cat eye, dikdörtgen tasarımları değerlendirebilir. Çerçeve seçiminde sade modellere yer vermen gerekir. Alın çevresi geniş olduğu için dikkat çeken çerçevelerden uzak durman önemli.

Oval yüz hatlarına sahip olanlar oldukça şanslıdır. Genellikle tüm güneş gözlükleri bu yüz şekline uyum sağlar. Güneş gözlüğü seçimi yaparken stiline en uygun tasarımları kullanabilirsin.

Küçük yüzler için güneş gözlüğü seçimi çok önemlidir. Yüz hatlarını tamamen kapatan aşırı büyük gözlükler, küçük yüz şekline sahip olanlar için uygun olmayabilir.

Büyük ve geniş yüz hatlarına sahip olanlar ince çerçeveli modeller sayesinde daha natural bir görünüm yaratabilir. Eğer yüz şeklin geniş ise, farklı güneş gözlükleri arasından daha soft renkleri tercih edebilirsin.

Güneş Gözlüğü Çeşitleri

Güneş Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Güneş gözlüğünde en önemli nokta camların ultraviyole ışınlarına karşı koruyucu olmasıdır. Gözlük seçerken bu noktaya özellikle dikkat etmelisin.

Kaliteli ve ideal gözlüklerde dikey çizgiye odaklanmak önemlidir. Hareket ederken kırılmalar ve oynamalar yaşanırsa bu gözlük camları uygun kalitede değil demektir.

Dışarıdan gelen ışık emiliminin ideal seviyede olması gerekir. Gün boyu rahat ve konforlu hissetmek için uygun aralıkta ışık emilimi gerçekleştirmelidir.

Sahte gözlük kullanımı gözlerin sağlığı için çok tehlikelidir. Güneş gözlüklerinin oluşturduğu gölgeli alanda iyice büyüyen göz bebekleri güneşin zararlı ışınlarına da çok maruz kalır.

Unisex Güneş Gözlükleri

Güneş Gözlüğü İçin Bakım Önerileri

Güneş gözlüğü tercihi yaptıktan sonra uzun süreli kullanım için doğru bakım önerilerini değerlendirmen gerekir. Kullanmadığın zamanlarda gözlüğü orijinal kutusunda saklayabilirsin. Güneş gözlüklerinin yapısına zarar vermeden temizlemek için akan su ve sabundan faydalanabilirsin. Mikrofiber bez yardımıyla gözlüğü iyice kurulaman gerekir. Çizilmeleri önlemek için nazik şekilde temizlemek ve çanta içinde gözlük kutusunda muhafaza etmek işe yarar.  Güneşin çok fazla olduğu öğlen saatlerinde siperlikli şapkalar ile birlikte gözlük kullanmak önemlidir.

Her zevke hitap eden, kaliteli malzemeden yapılan ve benzersiz tasarıma sahip güneş gözlük modellerini Eyeconnection’ta bulabilirsin. Erişilebilir fiyat seçeneği ve güvenli alışveriş deneyimi ile hemen şimdi beğendiğin modeli satın alabilmen mümkün.

Blog Son Eklenenler
Gözlük Ölçüsü Nedir ve Gözlük Ölçüsü Nasıl Alınır?
Yüzünüz için doğru boyutta gözlük seçimi yapmak, hem uyum hem de stil için önemlidir. Doğru ölçülerde seçilen bir güneş gözlüğünü uzun yıllar keyifle ve konforla kullanabilirsiniz.
Devamını Oku
23.01.2023
Elmas Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalı?
Elmas şeklinde bir yüz şekline sahipsen ve yüzüme hangi gözlük yakışır diye merak ediyorsan doğru adrestesin. Elmas yüz şekli genellikle pek sık rastlanmayan son derece özel yüz hatlarından oluşur. Dar bir alın, geniş elmacık kemikleri ve sivri bir çene ile öne çıkan bu tip yüz şekline göre gözlük seçmek de zorlu bir macera gibi düşünülebilir.
Devamını Oku
23.08.2022
Göz Sağlığını Korumak İçin Güneş Gözlüklerinin Önemi Nelerdir?
Gözlük kullanımı, gözü çevresel etkenlere karşı korumak için önemlidir. Koruyucu gözlük, gözlerinizi dış etkenlere karşı koruma altına alır. Şeffaf koruyucu gözlükler birçok farklı stile uyum sağlayabilen seçeneklerden oluşur. Özellikle hassas gözlere ve alerjik bir bünyeye sahip olanların sıklıkla tercih ettiği seçenekler arasında yer alır.
Devamını Oku
19.08.2022
Renkli Güneş Gözlükleri İle Yapılacak 5 Farklı Kombin Önerisi
Renkli güneş gözlükleri, stilinizi geliştirmeye yardım ederek kombinlerinizin daha şık görünmesini sağlayabilir. Mümkün olan en iyi görünümü elde etmeniz için gözlüklerinizi kıyafet ve aksesuarlarınızla uyumlu olacak şekilde eşleştirmeniz gerekir.
Devamını Oku
15.08.2022
Çocuklar için Gözlük Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Çocukların yaşadığı göz problemleri için gözlük kullanımı, zorlayıcı bir süreç olabilir. Çocuğun gözlüğe alışması, kabul etmesi ve rahat kullanmaya başlaması zaman alabilir. Bebek ve çocuklar için tercih edilen gözlük modelleri, işlevsel özellikleri sayesinde bu zorlu süreci kolaylaştırmalıdır.
Devamını Oku
12.08.2022
Burun Ameliyatı Sonrası Güneş Gözlüğü Kullanımı Nasıl Olmalı?
Burun ameliyatı geçirdiyseniz, işlemden sonra ne zaman ve nasıl gözlük takabileceğinizi belirlemek biraz zor olabilir. Burun ameliyatı sonrası gözlük kullanımı için geçerli olan en önemli kural cerrahınızı dinlemek ve tavsiyelerine uymaktır.
Devamını Oku
10.08.2022
Yaza Enerji Katacak En İyi Renkli Güneş Gözlüğü Modelleri
Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan renkli güneş gözlükleri stilini tamamlar ve gözlerini güneş ışınlarına karşı iyi bir şekilde korur.
Devamını Oku
08.08.2022
Güneş Gözlüğünü Kaliteli Yapan Özellikler Hangileridir?
Güneşli yaz günlerinin vazgeçilmez kombin parçası, güneş gözlüğü modelleridir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlayan bu güneş gözlükleri, kaliteli bir yapıya sahip olmalıdır. Bahar ve yaz aylarında sık tercih edilen güneş gözlüklerinin göz sağlığını koruyabilmesi için belli özellikleri taşıması gerekir.
Devamını Oku
05.08.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.