Yuvarlak Güneş Gözlüğü İle Stilinizi Tamamlayın

Yuvarlak Güneş Gözlüğü İle Stilinizi Tamamlayın

25.01.2022

Film yıldızları, sporcular ve şarkıcılar gibi ünlü isimler tarafından tercih edilerek tarihin ikonikleşen aksesuarlardan biri haline gelen yuvarlak güneş gözlüğü modelleri, günümüzde popülerliğini sürdürüyor. 70’lerin dünya barışını ve 20’lerin entelektüelliğini simgeleyen yuvarlak gözlükler, bugün de sokak modasının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Sen de kadın ve erkek güneş gözlüğü koleksiyonlarındaki farklı boyut, çerçeve ve lens renklerine sahip yuvarlak modellerle kıyafetlerine ekstra bir stil kazandırabilirsin.

Yüz Şekline göre Güneş Gözlüğü ile Tarzını Yükselt

Yüz şekline göre gözlük seçimi yapmak, şık ve havalı görünmenin ilk kurallarından biridir. Yuvarlak yeni moda güneş gözlükleri, cat-eye stillerden oversize seçeneklere kadar farklı yüz şekillerine uyacak kadar geniş yelpazede sunulur. Bu anlamda pek çok farklı yüz kontoruna sahip kadın ve erkeğe uygun yuvarlak güneş gözlükleri bulmak mümkündür. Ancak bazı yüz hatlarına sahip kişilerin yuvarlak erkek veya kadın güneş gözlüğü seçerken dikkat etmesi gereken birtakım ayrıntılar mevcuttur. Sen de yeni bir gözlük seçimi yapmadan önce aşağıdaki kriterlere dikkat ederek stilini en iyi gösteren seçeneklere yatırım yapabilirsin.

Çok yuvarlak yüze sahip kişiler, tamamen yuvarlak modeller yerine kedi gözü gibi ekstra belirginliğe sahip seçenekleri tercih edebilirler.

Elmas yüz hattına sahip kişiler de dış kenarlarda süslemeler olan dengeleyici yuvarlak modelleri seçebilirler.

Dikdörtgen yüz kontoruna sahip kişiler ise dar yuvarlak çerçeveler yerine oversize modellere odaklanabilirler.

Oval veya kare yüz şekillerine sahip kişiler ise orantılarını ve en iyi özelliklerini vurgulamak için her türlü yuvarlak gözlüğü kullanabilirler.

Kadın Güneş Gözlüğü

En Tarz Kadınlar İçin Yuvarlak Güneş Gözlüğü Modelleri

Yuvarlak çerçeveler, hem resmî hem de gündelik tarzla kombinlenebildiğinden dolayı en iyi kadın güneş gözlüğü modelleri arasında yer alır. Yuvarlak güneş gözlüklerinin stile nasıl katkıda bulunacağı, renk, vurgu ve boyut gibi çerçevelerin ekstra detaylarına bağlı olacaktır. Genellikle kemik veya metal çerçevelerden oluşan modern tasarımlar, jean ve tişört gibi en sade kıyafetlerin bile daha zarif görünmesini sağlar. Cat-eye gibi keskin formları ve net çerçeveleri  olan modeller ise formal kombinlerde harika görünür. Sahilde en sevdiğin kokteyli yudumlarken bikini, mayo ve pareo gibi plaj kıyafetlerine uygun çerçeve renklerinde bir yuvarlak modeli tercih ederek yaz stilini tamamlayabilirsin. Daha maceracı ve avangard bir tarz için metal çerçeveli mikro yuvarlak çerçeveleri de tercih edebilirsin. Bu kombini tamamlarken kendini dünyanın en iyi müzik festivallerinde boy gösteren trendsetterlar kadar havalı hissetmeyi de unutma.

En Havalı Erkekler İçin Yuvarlak Güneş Gözlüğü Modelleri

Yuvarlak çerçevelerin en iyi erkek güneş gözlüğü modelleri arasında yer almasının temel nedeni, gerçekten her şeyle kombinlenebilir olmasıdır. Kot ve tişört gibi basic bir kıyafetle yuvarlak bir güneş gözlüğü takmak stilini büyük ölçüde farklılaştırabilir. Ayrıca yuvarlak güneş gözlüğü modelleri, üzerine dikilmiş bir takım elbiseyi tamamlamak için de en iyi seçenekler arasındadır. Tarzına daha havalı bir dokunuş eklemek ve bir sonraki seviyeye taşımak için yeşil, mavi, sarı, pembe veya nötr tonlarda sunulan renkli polarize camlara sahip erkekler için güneş gözlüğü modelleri de harikadır. Çok erkeksi bir şekle sahip olan bu metal çerçeveler ise rock yıldızlarının ve dünyaca ünlü isimlerin asi tarzından ilham almanı sağlar. Sen de Johnny Depp ve John Lennon etkisi taşıyan metal çerçeveli yuvarlak gözlüklerle, stiline zahmetsizce renk katabilir veya günlük kombinlerini vurgulayabilirsin.

Güneş Gözlüğü Modelleri

Güneş gözlüğü trendleri değişse de yuvarlak çerçeveler, hiçbir zaman eskimeyecak ikonik stiller arasında yer alır. Bu anlamda Eye Connection, her sezon gözlük modası ve trendlerinin nabzını tutarak birbirinden şık yuvarlak modeller sunar. Sen de tarzına en uygun yuvarlak çerçeveleri indirimli güneş gözlüğü fiyatları ile hemen satın alarak trendleri yakalayabilirsin!