Yuvarlak Gözlük Hangi Yüze Yakışır ?
09.11.2021

Yuvarlak Gözlük Hangi Yüze Yakışır ?

Tarzınızın bir numaralı tamamlayıcısı: Güneş gözlükleri. Günlük hayatınıza sıkça eşlik eden güneş gözlükleri artık bir aksesuar olmanın da ötesinde ihtiyaca dönüşmektedir. Özellikle küresel ısınmanın dünya üzerindeki etkileri nedeni ile göz sağlığınız için oldukça önemlidir. Yaz ve kış ayları fark etmeksizin her zaman kullandığımız güneş gözlüklerinin seçiminde dikkat etmemiz gereken bazı faktörler bulunmaktadır. Bir güneş gözlüğü alırken öncelikle gözlük camının kalitesi ve özelliklerine, CE belgesine sahip olup olmadığına ve sahte ürün olmamasına dikkat etmeliyiz. Göz sağlığınız için özellikle gözlük camını kalitesi oldukça önemlidir. Güneş gözlüğü seçimi yaparken sağlığınızı ön planda tutarken tarzınızdan ödün vermeniz gerekmiyor. O günkü modunuza, bulunacağınız ortama, mevsime göre farklı güneş gözlüğü modeli seçimi yapabilirsiniz.

Doğru bir seçim yapmak istediğinizde sadece cam kalitesi ya da sadece gözlüğün görüntüsüne bakmamalı; iki etkeni de bir bütün olarak değerlendirmelisiniz. Her yüz tipine ve bütçeye göre alternatif güneş gözlüğü modelleri mevcuttur. Yapacağınız doğru güneş gözlüğü seçimi ile zamansız ve uzun ömürlü bir aksesuarın dolabınızdaki yerini alacağı da unutulmamalıdır.

yuvarlak gözlük modelleri

Güneş Gözlüğü Alırken Başlıca Dikkat Etmemiz Gereken Etkenler Nelerdir?

Camının kalitesi en önemli etkendir, mutlaka cam özellikleri ile ilgili bilgi sahibi olunmalıdır.

Göz sağlığını tehdit etmeyecek her güneş gözlüğünün sahip olması gereken uluslararası uygunluğunu beyanı CE belgesi sorgulanmalıdır.

Alınan ürünün orijinal olduğuna emin olmalısınız, sahte ürünler göz sağlığınızın için olumsuz etki yaratabilir.

Gözlüğün kalitesi ile birlikte yüz yapınıza uygun gözlük seçimi yapmak da oldukça önemlidir.

Yüz Yapısına Uygun Güneş Gözlüğü Seçimi

Yüz yapınızı tespit etmeli ve buna uygun bir seçim yapmalısınız. Çünkü yüz tipinize uymayan bir güneş gözlüğü aldığınızda kaliteli bile olsa rahat bir kullanım sunmayacaktır. Yüz tipinize uygun bir model ve yine yüzünüze uygun boyutta güneş gözlüğü seçimi yapmalısınız.

Kare, oval, yuvarlak ve kalp gibi pek çok yüz hattı bulunmaktadır. Kendi yüz tipinizi belirledikten sonra güneş gözlüğü modeli seçimine geçebilirsiniz. Bugün sizler için yuvarlak model güneş gözlüklerini inceleyeceğiz. Hemen hemen her tarza uyan yuvarlak gözlükler sizce hangi yüz tipi için en uygun tercihtir?

Yuvarlak Güneş Gözlüğü Hangi Yüze Yakışır?

Hemen hemen her dönemde karşımıza çıkan yuvarlak güneş gözlükleri, tarzınızın tamamlayıcısıdır. Güneş gözlüğü modasında değişmezler arasındaki yerini almış bir modeldir. Bu kadar sık karşımıza çıkan bu model ne yazık ki her yüz tipi için uygun değildir. Özellikle yuvarlak yüz tipine sahip kişiler bu modelden kaçınmalıdır çünkü zaten yuvarlak olan hatlarınızla birlikte bu model sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir.

Yuvarlak gözlük modeli daha çok köşeli yüz hatlarına sahip kişiler için önerilmektedir. Yuvarlak kesimli modeller, köşeli yüz hattınızda yumuşak bir geçiş sağlarlar. Böylece size daha sade bir görünüm sağlayacaktır.

Yuvarlak model seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer etken de gözlüğün boyutudur. Bu modellerde fazla büyük bir seçim yaptığımızda istediğiniz o şık görüntü bozulabilir. Sade ve yumuşak görüntüden tamamen uzaklaşabilirsiniz. Bu nedenle yüzünüzün boyutuna uygun ekartman seçimi yapmalısınız.

Daha enerjik, spor ve gündelik kombinlerinizle tercih edebileceğiniz yuvarlak modeller, kendi içinde de pek çok tarzda karşımıza çıkabilir. Özellikle son zamanlarda oldukça popülerleşen yuvarlak retro güneş gözlüğü modelleri ile tarzınıza renk katacağınıza eminiz. Bu modellerde pek çok renk cama ve çerçeveye rastlayabilirsiniz.

Güneş gözlüğü seçimi sizin ihtiyaçlarınıza, kullanım alanlarınıza, yüz tipinize ve bütçenize göre değişiklik göstermektedir. Tarzınızı ve yüz tipinizi belirleyip buna uygun seçim yapmak, yanınızdan ayırmayacağınız aksesuarınızın seçimi için doğru olacaktır. Peki, sizin yüz tipiniz hangisi? Bir sonraki güneş gözlüğü alışverişinizde yuvarlak modelleri tercih edecek misiniz?

Blog Son Eklenenler
Gözlük Ölçüsü Nedir ve Gözlük Ölçüsü Nasıl Alınır?
Yüzünüz için doğru boyutta gözlük seçimi yapmak, hem uyum hem de stil için önemlidir. Doğru ölçülerde seçilen bir güneş gözlüğünü uzun yıllar keyifle ve konforla kullanabilirsiniz.
Devamını Oku
23.01.2023
Elmas Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalı?
Elmas şeklinde bir yüz şekline sahipsen ve yüzüme hangi gözlük yakışır diye merak ediyorsan doğru adrestesin. Elmas yüz şekli genellikle pek sık rastlanmayan son derece özel yüz hatlarından oluşur. Dar bir alın, geniş elmacık kemikleri ve sivri bir çene ile öne çıkan bu tip yüz şekline göre gözlük seçmek de zorlu bir macera gibi düşünülebilir.
Devamını Oku
23.08.2022
Göz Sağlığını Korumak İçin Güneş Gözlüklerinin Önemi Nelerdir?
Gözlük kullanımı, gözü çevresel etkenlere karşı korumak için önemlidir. Koruyucu gözlük, gözlerinizi dış etkenlere karşı koruma altına alır. Şeffaf koruyucu gözlükler birçok farklı stile uyum sağlayabilen seçeneklerden oluşur. Özellikle hassas gözlere ve alerjik bir bünyeye sahip olanların sıklıkla tercih ettiği seçenekler arasında yer alır.
Devamını Oku
19.08.2022
Renkli Güneş Gözlükleri İle Yapılacak 5 Farklı Kombin Önerisi
Renkli güneş gözlükleri, stilinizi geliştirmeye yardım ederek kombinlerinizin daha şık görünmesini sağlayabilir. Mümkün olan en iyi görünümü elde etmeniz için gözlüklerinizi kıyafet ve aksesuarlarınızla uyumlu olacak şekilde eşleştirmeniz gerekir.
Devamını Oku
15.08.2022
Çocuklar için Gözlük Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Çocukların yaşadığı göz problemleri için gözlük kullanımı, zorlayıcı bir süreç olabilir. Çocuğun gözlüğe alışması, kabul etmesi ve rahat kullanmaya başlaması zaman alabilir. Bebek ve çocuklar için tercih edilen gözlük modelleri, işlevsel özellikleri sayesinde bu zorlu süreci kolaylaştırmalıdır.
Devamını Oku
12.08.2022
Burun Ameliyatı Sonrası Güneş Gözlüğü Kullanımı Nasıl Olmalı?
Burun ameliyatı geçirdiyseniz, işlemden sonra ne zaman ve nasıl gözlük takabileceğinizi belirlemek biraz zor olabilir. Burun ameliyatı sonrası gözlük kullanımı için geçerli olan en önemli kural cerrahınızı dinlemek ve tavsiyelerine uymaktır.
Devamını Oku
10.08.2022
Yaza Enerji Katacak En İyi Renkli Güneş Gözlüğü Modelleri
Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan renkli güneş gözlükleri stilini tamamlar ve gözlerini güneş ışınlarına karşı iyi bir şekilde korur.
Devamını Oku
08.08.2022
Güneş Gözlüğünü Kaliteli Yapan Özellikler Hangileridir?
Güneşli yaz günlerinin vazgeçilmez kombin parçası, güneş gözlüğü modelleridir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlayan bu güneş gözlükleri, kaliteli bir yapıya sahip olmalıdır. Bahar ve yaz aylarında sık tercih edilen güneş gözlüklerinin göz sağlığını koruyabilmesi için belli özellikleri taşıması gerekir.
Devamını Oku
05.08.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.