Yaza Damgasını Vuracak En İyi 5 Güneş Gözlüğü Modeli

Yaza Damgasını Vuracak En İyi 5 Güneş Gözlüğü Modeli

26.01.2022

Gözlükler, kullanabileceğin en etkileyici aksesuarlar arasında yer alıyor. Gözlük seçerken kişiliğini, stilini ve yüz şeklini ön planda tutmanın yanı sıra trendleri takip etmek, en kestirme yoldan havalı görünmeni sağlıyor. Bu doğrultuda klasik siluetlerin fütüristik ayrıntılarla buluşmasından eğlenceli modellere kadar yeni sezonda keşfedebileceğin pek çok farklı tarz mevcut. Sen de podyumdan sokaklara taşınan ve bu yaz her yerde karşına çıkacak en iyi güneş gözlüğü modellerini keşfederek modanın bir adım önüne geçebilirsin.

İnce ve Küçük Retro Gözlükler

Bella Hadid ve Kendall Jenner gibi sokak modası yıldızlarının gündeme getirdiği süper ince ve dar çerçeveler bu yaz da popülerliğini koruyacak gibi görünüyor. 90’ların ikonik ve popüler güneş gözlüğü modelleri arasında yer alan mikro çerçeveler, özellikle sahilde güneşlenirken oldukça ergonomik bir kullanım sunuyor. Yalnızca plajda değil Rihanna gibi yıldızlardan ilham alarak jean ve tişört tarzı günlük kıyafetlerde de mikro çerçevelerin havalı etkisinden yararlanabilirsin. 90’ların havasını korumak için dikdörtgen kemik güneş gözlüğü modellerini de tercih edebilirsin.

Yenilenen Havacı Güneş Gözlükleri  

Androjen tasarımlarıyla hiçbir zaman modası geçmeyen kadın ve erkek güneş gözlüğü modelleri arasında yer alan Aviator, bu sezon modern çizgilerle yeniden popülerleşiyor. Hem geleneksel hem de geniş alternatiflerden oluşan havacı tasarımlar, nostaljik ve fütüristik ayrıntılarla güncelleniyor. 70’lerin hippi havasını taşıyan kare çerçeveli havacı modeller, vintage güneş gözlüğü tarzından hoşlananların favorilerinden olmaya aday görünüyor. Sen de transparan camlardan oluşan renkli güneş gözlüğü ile havacı modellerin klasik etkisine spor ve cool bir dokunuş katabilirsin.

Büyük Boy Cat-Eye Modeller

Bu yaz herkesin yüzünde görebileceğin bir stil varsa o da kesinlikle kedi gözü modellerdir. 1950’lerin ikonik isimlerinin etkisini günümüze taşıyan cat eye güneş gözlüğü modelleri, bu yaz daha büyük şekilleri ile gündeme geliyor. Göz alıcı yukarıya doğru kıvrılmış stili ve büyük boy silueti ile cat-eye, yaz partilerinin gözdesi olmanı sağlıyor. Feminen cat-eye kadın güneş gözlüğü tasarımları, yüzü uzatmak ve elmacık kemiklerini vurgulamak için ideal modeller arasında yer alıyor. Ayrıca kot ceketten en sevdiğin renk bloklu mayoya kadar cat-eye retro güneş gözlüğü modellerini yaz stilini vurgulamak için de tercih edebilirsin.

Güneş Gözlüğü Modelleri

Cesur Renklerden Oluşan Çerçeveler

Son birkaç sezondur gündeme gelen neon yeşil, pembe, sarı, turuncu ve beyaz kemik çerçeveler, bu yaz popülerliğini daha da artırıyor. Kalın renkli plastik çerçeveli ve retro tasarımlı gözlükler podyumların, plajların ve sokakların vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Cesur renkleri hemen seçmeye cesaret edemeyenler için geçen yıldan beri gündemde olan kar beyazı çerçeveler harika bir alternatif oluyor. Sen de kalabalığın arasından sıyrılan, modern çerçeve yapısıyla öne çıkan ve çarpıcı renklerden oluşan modellerle bu yaz tarzını bir adım öteye taşıyabilirsin.

Oversize Güneş Gözlüğü Modelleri

Bu yazın popüler güneş gözlüğü modelleri arasında yer alan oversize siluetler, daha önce denemediğin kadar gösterişli olmanı sağlıyor. Kare ve yuvarlak güneş gözlüğü modelleri, büyük boyutları sayesinde en üst düzey koruma sunuyor. Oversize kare güneş gözlüğü modelleri ise özellikle yuvarlak yüzlerin açısal özelliklerini vurguluyor. Kare modeller, biraz daha cesur olmak isteyen erkekler için güneş gözlüğü koleksiyonlarının favorileri arasında yer alıyor. Yuvarlak modeller ise kadınlar için güneş gözlüğü seçeneği olarak yaza damgasını vuruyor.

En İyi Güneş Gözlüğü 

Sezon modasını takip ederken aynı zamanda gözlerini gerçekten koruyan güvenilir ve kaliteli güneş gözlüğü modellerine yatırım yapmak önemli. Bu doğrultuda Eye Connection, dünya modasına yön veren orijinal güneş gözlüğü modelleri ile farklı stilleri cazip kampanyalarla denemeni sağlıyor. Sen de indirimli güneş gözlüğü fiyatları ile bu yaza damgasını vuracak gözlükleri hemen Eye Connection ayrıcalıklarıyla keşfederek şimdiden trendlerin nabzını tutabilirsin.