UV400 Koruma Nedir? | Güneş Gözlüğü Seçimi

UV400 Koruma Nedir? | Güneş Gözlüğü Seçimi

27.12.2021

Güneş gözlüğü satın alırken tasarımın tarzına hitap etmesinin yanı sıra camın güneşten koruma oranının yüksek seviyede olmasına da dikkat etmelisin. Çünkü gözleri ultraviyole ışınların zararlı etkilerinden koruyan UV filtreli gözlükler çok yönlü sağlıklı etkilere sahiptir. UV400 korumalı güneş gözlükleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misin? Bazı ipuçlarına dikkat ederek çocuk, erkek ve kadın güneş gözlüğü seçimini sağlıklı seçeneklerden yana yapabilirsin.

UV Korumalı Güneş Gözlüğü Ne Demek?

UV ışınları gözler için olumsuz etkiler yaratabilir. Bunun sonucunda görme bozukluğu gibi problemler yaşanabilir. Bu nedenle UV koruma güneş gözlüğü seçimi için çok önemlidir. Güneş gözlüğü camlarında UV ışınlarını bloke eden kaplamalar kullanılır. Ancak her gözlük camının UV ışınlarını bloke etme derecesi farklılık gösterir. Bu dereceler rakamlarla belirtilir. Güneş gözlüklerinin UVA ve UVB ışınlarını bloke etme derecesine dikkat ederek göz sağlığını koruyabilirsin. %99’un üzerinde blokaj özelliğine sahip cam seçeneklerini tercih etmelisin. Pek çok gözlük tasarımı üzerinde UV400 etiketi bulunur. Bu etiket, gözlükte hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruma olduğunu gösterir. UV400 korumalı gözlükleri tercih ederek gözlerini ve göz çevresindeki hassas dokuyu UV ışınlarından koruyabilirsin. Aynı zamanda rahat bir görüş açısı elde edebilirsin. Bütçe dostu güneş gözlüğü fiyatları ile tarzına uygun UV korumalı gözlüklere ulaşabilirsin. Kadın ve erkek UV korumalı güneş gözlüğü modelleri ile göz sağlığını koruyabilirsin. En iyi güneş gözlüğünün en sağlıklı korumayı sağlayan gözlük olduğunu unutmamalısın.

Güneş Gözlüğü Modelleri

Güneş Gözlüğünde UV Korumanın Önemi

UV filtreli gözlükler, güneşten gelen mor ötesi ve ultraviyole ışınlara karşı koruma sağlar. Bu zararlı ışınlar, güneşin yoğun olduğu durumlarda kornea yanıklarına ve bağ doku hasarlarına neden olabilir. UV filtresi hem açık hem de koyu renkli camlarda kullanılabilir. Güneş ışınlarının yoğun olduğu durumlarda koyu renkli camları tercih ederek daha rahat bir kullanım deneyimi yaşayabilirsin. Az yoğunluktaki güneş ışınlarından ise açık renkli cam seçenekleriyle korunabilirsin. Hangi tasarımı seçersen seç UV400 koruma etiketine sahip ürünlere yönelmelisin. Böylece tarzını yansıtırken göz sağlığını da güneşin zararlı etkilerinden koruyabilirsin. Güneş gözlüğü UV filtresi rahat bir görüş elde etmene de yardımcı olur. Böylece açık havada keyifle vakit geçirebilirsin. Çocuk, kadın ve erkek güneş gözlüğü seçeneklerinde ultraviyole filtreli ürünlere ulaşabilirsin. Kaliteli güneş gözlüğü modelleriyle gözlerini zararlı ışınlardan dört mevsim boyunca uzak tutabilirsin.

Erkek Güneş Gözlüğü

UV Korumalı Güneş Gözlüğü Nasıl Anlaşılır?

Güneşten gelen zararlı ışınların gözlerine temas etmeden dışarı yansıtılmasını sağlayan UV filtreleri, göz sağlığını dört mevsim boyunca korumaya yardımcı olur. Kış döneminde düşük açılarla da olsa güneş ışınlarına maruz kalabileceğin için dört mevsim boyunca UV filtreli gözlükler kullanmalısın. Hatta bulutlu hava koşullarında da UV korumalı güneş gözlüğü kullanmaya özen göstermelisin. Böylece göz ve göz çevresinde oluşabilecek doku hasarlarını ve güneş yanıklarını engellemek mümkün olur. UV filtreli camlar katarakt gibi göz problemlerinin de önüne geçtiği için çok yönlü koruma sağlar. Bu nedenle kadın, erkek ve çocuk güneş gözlüğü seçiminde bu ürünlere yönelmek önemlidir. UV filtresine sahip olan güneş gözlükleri CE etiketi taşır. UV ışınlarına karşı en yüksek düzeyde korunmak için UV400 etiketli ürünleri tercih edebilirsin. Güneş gözlüğünü satın alırken ürünle birlikte verilen sertifikada CE ve UV400 etiketinin yer aldığından emin olmalısın. En iyi orjinal güneş gözlüğü bu sertifikalara sahiptir. Birbirinden şık UV korumalı güneş gözlüğü tasarımları için Eyeconnection’ı hemen ziyaret edebilirsin.