Spor Giyim Tarzına Göre Güneş Gözlüğü Seçimi!

Spor Giyim Tarzına Göre Güneş Gözlüğü Seçimi!

21.03.2022

Güneşli günlerde rahat edebilmek için tasarlanan güneş gözlükleri kamaşma ve parlaklık miktarını azaltmaya yardımcı olur. Puslu veya bulutlu günlerde ise kontrastı artırarak görüşünüzü geliştirir. Güneş gözlükleri ayrıca gözlerinizi zararlı UV ışınlarından, rüzgardan, yağmurdan ve kardan korur. Ancak güneş gözlüklerinin görevi bu kadarla sınırlı değildir. Bu aksesuarlar, sadece koruyucu bir ekipman değil aynı zamanda bir moda ögesidir. Her geçen gün artan model çeşitliliği, değişen trendler, moda çerçeveler ve renkler sayesinde herkes stiline uygun kaliteli güneş gözlüğü bulabilir.

Tarzlar söz konusu olduğunda ise güneş gözlüğü modelleri, çerçeve, cam, malzeme ve şekilleri sebebiyle spor, klasik, modern ya da retro ve daha pek çok stile uyum sağlayabilir. Güneş gözlüğü seçimi genellikle yüz şeklin ve bu aksesuarı ne için kullanacağına bağlı olsa da daha çok stilinle alakalıdır. Sportif bir stile sahipsen kıyafetlerinle uyumlu ve seni tamamlayacak bir gözlüğe ihtiyacın vardır. Spor tarz güneş gözlüğü modelleri, renk, kemik, akrilik veya metal çerçeve, cam rengi ve gözlük şekline bağlı olarak birçok farklı görünüme sahiptir.

Spor Güneş Gözlüğü Modelleri ile Kombin Fikirleri

Şekil olarak tüm yuvarlak güneş gözlüğü modelleri spor tarzda kombinlenmeye müsaittir. Geleneksel bir model olan yuvarlak ve oval gözlük modelleri, yüzde yumuşak hatlar oluşturur. Keskin bir detay olmadığı için spor başta olmak üzere klasik, casual, grunge, bohem ve daha pek çok kombinde kullanılabilir. Altıgen güneş gözlüğü çeşitleri de kare ve yuvarlak çerçeveler arasında mükemmel bir denge sağlar. Bu nedenle altıgen, yuvarlak ve oval gözlük modelleri spor tarz için oldukça uygundur. Oval beyaz çerçeveli bir güneş gözlüğü ile beyaz t-shirt, jean pantolon ve nötr renklerde bir sneaker tercih edebilirsin. Daha günlük ve spor karışımı bir kombin için pembe bodycon bir elbise, keten bir ayakkabı ve şeffaf çerçeveli güneş gözlüğü tercih edebilirsin.

Aynalı Güneş Gözlüğü

Kadınlar için Spor Stilde Güneş Gözlükleri

Spor tarzda kadın güneş gözlüğü modelleri hem günlük kullanım hem de spor aktiviteleri olmak üzere iki gruba ayrılır. Sabah koşusu ya da açık hava sporları için gerekli olan gözlükler genelde geniş ve kalın çerçeveli yüze iyi tutunan modellerdir. Günlük spor stilini  tamamlayan moda güneş gözlüğü çeşitleri ise renk bloklarından oluşan, dikkat çekici çerçevelere ve yumuşak kesimlere sahiptir. En iyi güneş gözlüğü markaları yılın trendleri ve moda renklerini göz önünde bulundurarak tasarımlar yapar. Bu sayede hem spor giyim tarzına ve hem de modaya uygun yeni güneş gözlüğü stillerine sahip olabilir, kombinlerine farklı detaylar ekleyebilirsin. Yarım çerçeveli siyah güneş gözlüğü modellerinin çerçeve ve cam renkleri birbirinden farklı olabilir. Bu modeller de spor giyim tarzına oldukça uygundur.

Güneş Gözlüğü Çeşitleri

Erkekler için Spor Stile Uygun Güneş Gözlükleri

Aviator, kare, shield ve oval çerçeveler erkekler tarafından en sık tercih edilen güneş gözlüğü modelleridir. Altıgen, dikdörtgen, üstten yarım çerçeveli, kalın çerçeveli gözlükler ise hem spor giyim tarzına uyum sağlar hem de şık görünmene yardımcı olur. Spor giyim için en iyi güneş gözlüğü modeli, aksesuar ve kıyafetlerinle benzer renk tonlarına sahip olmalıdır. Kombininde gümüş aksesuarlara yer verdiysen, gözlüğün gümüş çerçeveli ya da tamamen çerçevesiz olmasına özen gösterebilirsin. Ancak tamamen şeffaf çerçeveli sportif gözlükler hemen her kombinde kullanılabilir olduğu için bu çok yönlü erkek güneş gözlüğü modellerine de göz atabilirsin. Öte yandan her dönemin favori modellerinden biri olan aynalı güneş gözlüğü çeşitleri de spor ve günlük arası bir giyim tarzı için mükemmeldir.  Tarzın ne olursa olsun yüz tipine uygun ve spor stilde indirimli güneş gözlüğü modellerini Eye Connection'da bulabilir, bütçe dostu güneş gözlüğü fiyatları sayesinde dilediğin modele hemen sahip olabilirsin.