Sezonun En Trendi | Cat Eye Güneş Gözlüğü

Sezonun En Trendi | Cat Eye Güneş Gözlüğü

31.03.2022

Bir kelebeği veya kedi gözünü andıran kavisli çerçeve, kedi gözü gözlüklerin en belirgin özelliğidir. 50'li ve 60'lı yıllarda da son derece popüler olan cat eye gözlükler, kadınların en sevdiği modellerden biridir. Ancak değişen moda trendleri sayesinde birçok gözlük modeli gibi cat eye gözlükler de zamansız modeller arasında yer alır. Sadece kadın gözlükleri ile sınırlı kalmayan bu çekici çerçeveler, geniş ve kalın modellerle erkek güneş gözlükleri arasında da rahatlıkla bulunabilir. Genellikle vintage bir görünümü temsil eder ve çeşitli renk ve tasarımlara sahiptir. Kedi gözü gözlükler özellikle kalp, elmas ve oval yüzlerde mükemmel görünür. Kullanıcıya entelektüel ve çekici bir görünüm kazandıran bu gözlüklerle yaz şıklığını tamamlayabilir ve gözlerini zararlı ışınlara karşı korurken dikkat çekici kombinlere imza atabilirsin.

Kedi Güneş Gözlüğü Modelleri

Son derece estetik görünen cat eye güneş gözlüğü çerçeveleri, şekli sayesinde yüz hatlarını vurgulayan ve köşeleri belirginleştren bir yapıya sahiptir. Sade, taşlı, ince - kalın çerçeveli ve renkli camları ile yüzlerce seçenekten oluşur. Kadınların gözdesi olan kedi güneş gözlüğü, kelebek modeli ile görünümüne anında zarif bir görünüm kazandırır. Bu nedenle, kedi gözü güneş gözlüklerinin çoğunlukla kadınlar tarafından kullanılması şaşırtıcı değildir. Yükseltilmiş kenarları, her kullanıcının yüzüne bir kaldırma etkisi verir. Kelebek çerçevesi sayesinde en iyi güneş gözlüğü modelleri arasında yer alır. Yüksek çerçeve noktası ve büyük camları gözleri tamamen kapattığı için güneş ışınları için mükemmel bir koruma sağlar.

Cat eye güneş gözlüklerinin uzun bir geçmişi vardır. 50'li yılların sonlarında başlayan trend, ikonik modeller sayesinde uzun yıllar boyunca popülerliğini korur. Bu kaliteli güneş gözlüğü modellerinin zarif şekilleri genellikle kalın asetat çerçeve ve klasik renklerle birleştirilir. Siyah ve kahverenginin yanı sıra hayvan baskıları da bu trendin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Bununla birlikte modern ve retro trendlerin harmanlanması sonucu renkli çerçeveler ve camlar cat eye kadın güneş gözlüğü modellerine farklı bir hava katar ve daha çok kullanıcıya hitap eder.

Cat Eye Güneş Gözlüğü Modelleri

Cat Eye Güneş Gözlüğü Kime Yakışır?

Kare, yuvarlak, altıgen, oval, beşgen, aviator ve daha pek çok model de olduğu gibi cat eye güneş gözlüğü çeşitleri de birbirinden farklıdır. İnce, kalın çerçeve, yarım ve tam çerçeve, küçük ve büyük lens gibi modellerle farklı yüz tiplerine hitap eden bu gözlükler oldukça dikkat çekicidir. Yüz şekline göre güneş gözlüğü seçimi söz konusu olduğunda genellikle oval, kalp ve elmas gibi çenede daralan yüzlere yakışan cat eye güneş gözlükleri, geniş model yelpazesi sayesinde kare ve yuvarlak yüzlü kullanıcılara da uyum sağlar. İnce metal çerçeveli küçük modeller yuvarlak yüzlü kullanıcılar için ideal iken büyük boy ve geniş çerçeveli cat eye güneş gözlükleri kare yüz şekline sahip kullanıcılar için mükemmeldir.

Şık Kadın Güneş Gözlüğü

Cat Eye Güneş Gözlükleri için Stil Önerileri

Renkli çerçeve ve lenslerin popüler olması sonucu seçenekler bir hayli arttığı için güneş gözlüğü seçimi günlük kombin yaparken de oldukça önemlidir. Kedi gözü çerçeveler oldukça büyüktür ve gerçek bir vintage veya retro rock & roll görünümüne sahiptir. Kedi gözü güneş gözlükleri farklı renklerde olabilir, ancak retro stili vurgulamak için en çok siyah ve koyu kahverengi kullanılır. Bu sayede bu nötr renkler ile birçok günlük, özel gün ve iş kombini yapabilirsin. Ayrıca gümüş, altın ve bronz gibi modern renkli kedi gözü güneş gözlükleri veya mint yeşili, pamuk şekeri pembesi gibi gerçek vintage tonlarında da üretilirler. Retro kombinler yaparken vazgeçilmezin olacak bu gözlükleri tercih ederek 50'li ve 60'lı yılların modasını yansıtabilir, özgün stilinle harmanlayarak modern hale getirebilirsin.

Eye Connection'da yer alan cat eye stil ve indirimli güneş gözlüğü modellerine göz atabilir, retro ya da modern fark etmeksizin çarpıcı kombinlere imza atmak için dilediğin modele hemen sahip olabilirsin.