Saç Modellerine Göre Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Yapılır?

Saç Modellerine Göre Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Yapılır?

17.03.2022

Kaliteli güneş gözlüğü seçimi, hem görünümüne katkı sağlamaya hem de gözlerini güneşten korumaya yardımcı olur. Kıyafetlerine, yüz şekline ve hatta saç kesimine uyması gereken bu yararlı aksesuarların doğru seçilmesi önemlidir. En iyi güneş gözlüğü fiyatları, modelin özellikleri, markası gibi birçok faktöre göre değişebilir.

Genel bir kural olarak, moda güneş gözlüğü ve fiziksel özelliklerin arasında hoş bir kontrast oluşturmak için şekilleri ve renkleri dengelemelisin. Tıpkı çantanı ayakkabınla eşleştirdiğin gibi, saç tonunu da güneş gözlüğüne uydurman her zaman iyi bir fikirdir.

Saç Modeline Hangi Güneş Gözlüğü Modeli Uyar?

Bu soru, özellikle sıcak yaz günlerinin kapıyı çaldığı andan itibaren herkesin dilinde olan bir sorudur. Her anın tadını çıkarmak istediğin bu zamanlarda mükemmel bir görünüm ve koruma olmadan elbette ki, her şey eksik kalır. Doğru seçilmiş kadın güneş gözlüğü modelleri ve doğru yapılmış saç modelleri, şık görünümün anahtarıdır. Dengeli ve sofistike bir görünüm yaratmak istiyorsan, kullandığın tüm aksesuarları en iyi şekilde vurgulamalısın.

Pembe Aynalı Güneş Gözlüğü

Kedi Güneş Gözlüğü Modelleri

Sarı polarize camlara sahip kedi güneş gözlükleri, kare yüzlü, geniş alınlı kişiler için son derece iyi bir seçimdir. Ayrıca bu stil, küllü kahve saç rengi ile şık bir görünüm yakalamanı sağlar. Daha dramatik bir stil için genişleyen gözlüklerinizi uzun dağınık örgülerle eşleştirebilirsin.

Kedi gözü güneş gözlüğü stilleri farklı olabilir. Vintage yarım çerçeve kedi güneş gözlüğü modelleri, güzel görünen kaş stillerini sergilemek için iyi bir aksesuardır. Bu tasarımlar, özellikler oval yüzleri olan insanların dar çene ve geniş elmacık kemik yapılarının görünümlerini güzelleştirir. Gevşek bir şekilde toplanmış ya da açık bırakılmış uzun bir saç modeli, bu gözlüklerle dengeli ve şık görünür.

Yuvarlak Güneş Gözlüğü Modelleri

Yüz şekli kusurlarını gizlemenin en iyi yollarından biri biraz asimetri eklemek ve saçını yana doğru taramaktır. Yuvarlak çerçeveli gözlük çeşitleri bu zahmetsiz görünümü mükemmel bir şekilde tamamlar ve benzersiz bir stil yaratır. Ancak bu gözlüklerin yuvarlak yüzlerle tercih edilmemesi gerektiği unutulmamalıdır. Bukleler, yuvarlak güneş gözlükleriyle eşleştirildiğinde son derece estetik bir görünüme kavuşulabilir. Aynı zamanda bu modeller, yüksekten toplanmış dağınık bir at kuyruğu saç modeli ile de son derece iyi tamamlanır. İnce ve zarif bu güneş gözlükleri, gösterişli saç modelleri ile tercih edilebilir.

Kalın ve Kare Çerçeveli Güneş Gözlükleri

Kalın, kare veya dikdörtgen çerçeveler en iyi şekilde yuvarlak veya oval yüzlerle eşleşir. Buradaki trend, dikkati gözlerine odaklayan daha büyük çerçeveler seçmektir. Hacimli saç kesimleri ile mükemmel uyum sağlayan bu gözlük stilleri, fönlü ve yoğun bukleli saç modelleri ile de rahatlıkla kullanılabilir. Katlı ve dalgalı kesimler, belirgin çizgilere sahip bu çerçeve çeşitleriyle son derece estetik bir görünüm oluşturur.

Kenarları hafif yuvarlatılmış kare güneş gözlükleri, kare çene hattına görsel olarak uzunluk katar. Oval, kare, kalp ve dikdörtgen yüzlü kadınlar bu gözlükleri rahatlıkla tercih edebilirler. Yuvarlak yüz şekline sahip biriysen, kare kenarları olan kare güneş gözlüğü türlerini seçebilirsin. Neredeyse her saç modeli ile kullanılabilen bu tasarımları, saçına farklı renk tonları da ekleyerek kullanabilirsin.

Farklı bir alternatif olarak tam katlı orta uzunlukta ve kaküllere sahip bir saç modeli ile kare güneş gözlüklerini birleştirebilirsin. Tüm bu detaylar yüzünü çerçeveler ve daha dolgun bir silüet oluşturarak yüzünün çok ince veya asimetrik görünmesini engeller.

Gri Güneş Gözlüğü

Diğer Güneş Gözlüğü Modelleri

Havacı Stil Güneş Gözlüğü: Havacı stili güneş gözlüğü modelleri modası geçmeyen, zamansız bir klasiktir. Uzun dalgalı saçlar, uzun buklelerinin güzelliğini göstermek için iyi bir fikirdir. Birlikte muhteşem bir ikili oluştururlar. Bu tarza sahip erkek güneş gözlüğü modelleri son derede yaygın olarak tercih edilir. Neredeyse her türlü erkek saç modeli ile uyum sağlayan bu model, özellikle subay kesim saç modelleri ile mükemmel görünür.

Büyük Boy Güneş Gözlüğü Modelleri: Büyük boy gözlükler, yüzünde gizlemen gereken noktalar varsa ideal bir seçimdir. Bu gözlükler tüm dikkati toplar ve basit saç modelleri ile bile şık görünüme kavuşmanı sağlar. Büyük boy gözlükler, belirgin yüz hatlarına bazı kıvrımlar ekleyerek görünümü doğru bir şekilde tamamlar.

Oval Güneş Gözlüğü Modelleri: Oval güneş gözlüğü çeşitleri, belirgin çene hattına sahip kadınlar için iyi bir seçimdir. Çok büyük ve keskin bir yapıya sahip olmamaları, dengeli boyutları sayesinde pürüzsüz ve hoş bir silüet oluştururlar. Bu gözlüklerle dikkatleri üzerine çekmek istiyorsan, sarı saç tonlarını, saçı açıkta bırakan modelleri ve bronzluğu seçebilirsin.

Kelebek Güneş Gözlüğü Modelleri: Kare yüzünün köşelerini yumuşatmak için kelebek şekilli güzel güneş gözlüklerini tercih edebilirsin. Bu gözlükler çok şeyi dengeleyebilir. Oldukça büyük oldukları için, onları ilgi odağı haline getirmek ve saçlarını kabartmak iyi bir fikir olabilir.

Metal bir köprüye sahip kelebek güneş gözlükleri oldukça çok yönlüdür. Bu şık gözlükleri dalgalı ve tamamen yana taranmış bir saç modeli ile birleştirebilirsin.

Dikkat Çekici Güneş Gözlükleri: Cesur ve orjinal güneş gözlükleri, ayrıntılı olmayan, sade saç stilleri ile kullanılır. Örneğin klasik bir at kuyruğu ya da topuz modeli dikkat çekici güneş gözlüğü modellerini sergilemenin en iyi yollarıdır.

Dağınık bir tarza sahip kül kahvesi vurgularla birleşen katmanlı saç modelleri, modaya uygun öne çıkan güneş gözlükleri ile birlikte kullanılabilir.

Sen de Eyeconnection'da en trend güneş gözlüğü modellerinden klasiklere kadar tüm saç modelleri ile uyum sağlayan çok sayıda yeni güneş gözlüğü modeli bulabilir, saç modellerinle uyumlu son moda görünüme kavuşabilirsin. İndirimli güneş gözlüğü çeşitlerini geniş bir yelpazede sunan Eyeconnection'da yer alan bayan gözlük modelleri arasından hemen şimdi seçimini yapabilirsin.