Renkli Güneş Gözlükleri İle Yapılacak 5 Farklı Kombin Önerisi
15.08.2022

Renkli Güneş Gözlükleri İle Yapılacak 5 Farklı Kombin Önerisi

Renkli gözlük modelleri ile iyi bir görünüm oluşturmak, her zaman kolay değildir. Stilinizi benzerlerinden ayırma potansiyeline sahip olan favori aksesuarlar arasında yer alan renkli camlı güneş gözlüğü modelleri, doğru eşleştirme yapılmadığında son derece yanlış tarzlar oluşturma riskini de taşır. Bununla birlikte, birkaç önemli hususa dikkat ettiğiniz sürece camı veya çerçevesi renkli modeller, kombinlerinizin vazgeçilmezi olmaya adaydır. En iyi renkli güneş gözlükleri ile doğru kıyafetleri eşleştirmek için sıralanan ipuçlarından ve kombin önerilerinden yararlanabilirsiniz.

Renkli Güneş Gözlükleriyle Yapabileceğiniz Farklı Kombinler

Genel görünüşünüz üzerindeki etkisine dikkat etmeden kombininizi bir kaliteli güneş gözlüğü ile tamamlamak, her zaman iyi bir fikir olmayabilir. Birkaç önemli kriteri göz önünde bulundurarak en sevdiğiniz renkli çerçeveli güneş gözlüğü modellerini, kıyafetlerinizi doğru şekilde vurgulayan şık aksesuarlara dönüştürebilirsiniz.

Dikdörtgen Güneş Gözlüğü ile Tutarlı Görünümler

Kıyafetinizin ve gözlüğünüzün şeklini birlikte düşünmek, genel olarak tutarlı bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir. Örneğin; dikdörtgen güneş gözlüğü ile şık bir gömleği eşleştirerek birbirini iyi tamamlayan bir görünüm oluşturabilirsiniz. Gözlüklerinize uygun fazla kıyafetiniz olmasa da, birbirini iyi tamamlayan birkaç parça ile uygun görünümler elde edebilirsiniz. Gözlüğün rengiyle uyum sağlamayan kıyafetler giyseniz bile gözlüğünüzü kıyafetin tek bir rengiyle ya da farklı bir aksesuarın rengiyle uyumlu kullanabilirsiniz.

Renklerin Değil Tonların Eşleştiği Kombinler

Kıyafetinize uyacak en iyi gözlük modelleri, giysinizin sadece rengiyle uyumlu olanlar değil, farklı tonlarıyla da iyi eşleşenlerdir. Renkleri arasında tam bir eşleşme olmasa da, birbirlerini tamamlayan renkler olmaları önemlidir. Yeşil bir bluz giydiğinizde, kıyafet katmanlarını çok çeşitli yeşil tonlarla oluşturabilir, gözlüğünüzü de bu katmanlara uyumlu seçebilirsiniz. Soğuk renkli kemikli gözlük modellerini; siyah, parlak pembe, beyaz veya parlak sarı gibi gümüşi tonlarla, daha sıcak tonlardaki gözlükleri; krem, turuncu, mavi ve turuncu-kırmızı gibi altın tonlarıyla birlikte kullanabilirsiniz.

Çerçeve Rengini Tamamlayan Giysiler

Kombin oluştururken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta, renkli çerçeveli güneş gözlüğünü kıyafetinizle uyumlu hale getirmektir. Çerçeve parlak bir renkte ise, camın rengini dahi görmezden gelebilir, kombininizi çerçevenin stiline uygun şekilde oluşturma özgürlüğünü yaşayabilirsiniz. Ayrıca, çerçeve rengini veya tonlarını kıyafetinizle eşleştirmeye de karar verebilirsiniz. Örneğin; gri yuvarlak güneş gözlüğü çerçevesini gri bir gömlekle veya kahverengi bir vintage güneş gözlüğü çerçevesini aynı tonlarda bir tişörtle kullanabiliriniz. Ayrıca, sarı bir gözlük çerçevesini sarı bir kol saati gibi farklı aksesuarlarla da kombinleyebilirsiniz.

Gözlüğü Başlangıç Noktası Olarak Alan Takımlar

Nispeten nötr renklere sahip veya siyah çerçeveli gözlükler, çoğunlukla kıyafetlere daha uyumludur. Ancak, renkli gözlükler söz konusu olduğunda seçim sıralamasını tersine çevirmek isteyebilirsiniz. Önce gözlüklerinize karar verip ardından kıyafetinizi gözlüklerin etrafında geliştirebilirsiniz. Pembe renkli göz kamaştırıcı tonları, son derece feminen giysilerle birlikte kullanmak oldukça şık sonuç verir. İnsanlarla karşılaştığınızda dikkat çeken ilk aksesuarınız gözlüğünüz olacaktır. Bu nedenle, aksesuar seçimine güneş gözlüğü ile başlamanız yerinde bir tercihtir. Gözlüklerinize uygun bir küpe veya saat de kullanmayı düşünebilirsiniz.

Saç Rengini Tamamlayan Gözlüklere Uygun Kombinler

Kıyafetinizin bir parçası olmasa da, saç renginiz en uygun güneş gözlüğünü seçmede önemli bir faktördür. Gümüş, altın ve parlak siyah metalik çerçeveler siyah saçlara daha iyi uyum sağlar. Açık kahverengi saç; mavi ve siyah ile iyi giderken, koyu kahverengi saç; deniz mavisi gibi tonlarla özellikle uyum sağlar. Pembe, mavi, bordo, mor, macenta, soğuk yeşil, koyu yeşil, pembe ve beyaz renkli çerçevelerin tümü, soğuk tonlu saçlara oldukça uyumludur. Sıcak tonlu saçlar ise; kırmızı, sıcak kırmızı, kirli beyaz, açık yeşil, mercan, sıcak yeşil, altın, bakır, şeftali veya haki tonları iyi tamamlayabilir. Kıyafetlerinizin rengini de bu tonlara uygun seçebilirsiniz.

İster klasik ister polarize güneş gözlüğü olsun gözlüklü kombin oluşturmada anahtar hususlar; tutarlı bir görünüm oluşturmak, gözlüklerinizi kıyafet ve aksesuarlarınızla iyi harmanlamaktır. Renkli güneş gözlükleri, gözü korumada deniz gözlüğü modelleri kadar işlevsel özelliklere sahip olsa da, moda aksesuarı olarak da oldukça kullanışlıdır. En iyi güneş gözlüğü markaları arasında yer alan, stilinize ve farklı kıyafetlere uygun renkli gözlük modellerini, çeşitli boyut, şekil ve renk seçenekleriyle Eye Connection’da bulabilirsiniz.

Blog Son Eklenenler
Gözlük Ölçüsü Nedir ve Gözlük Ölçüsü Nasıl Alınır?
Yüzünüz için doğru boyutta gözlük seçimi yapmak, hem uyum hem de stil için önemlidir. Doğru ölçülerde seçilen bir güneş gözlüğünü uzun yıllar keyifle ve konforla kullanabilirsiniz.
Devamını Oku
23.01.2023
Elmas Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalı?
Elmas şeklinde bir yüz şekline sahipsen ve yüzüme hangi gözlük yakışır diye merak ediyorsan doğru adrestesin. Elmas yüz şekli genellikle pek sık rastlanmayan son derece özel yüz hatlarından oluşur. Dar bir alın, geniş elmacık kemikleri ve sivri bir çene ile öne çıkan bu tip yüz şekline göre gözlük seçmek de zorlu bir macera gibi düşünülebilir.
Devamını Oku
23.08.2022
Göz Sağlığını Korumak İçin Güneş Gözlüklerinin Önemi Nelerdir?
Gözlük kullanımı, gözü çevresel etkenlere karşı korumak için önemlidir. Koruyucu gözlük, gözlerinizi dış etkenlere karşı koruma altına alır. Şeffaf koruyucu gözlükler birçok farklı stile uyum sağlayabilen seçeneklerden oluşur. Özellikle hassas gözlere ve alerjik bir bünyeye sahip olanların sıklıkla tercih ettiği seçenekler arasında yer alır.
Devamını Oku
19.08.2022
Renkli Güneş Gözlükleri İle Yapılacak 5 Farklı Kombin Önerisi
Renkli güneş gözlükleri, stilinizi geliştirmeye yardım ederek kombinlerinizin daha şık görünmesini sağlayabilir. Mümkün olan en iyi görünümü elde etmeniz için gözlüklerinizi kıyafet ve aksesuarlarınızla uyumlu olacak şekilde eşleştirmeniz gerekir.
Devamını Oku
15.08.2022
Çocuklar için Gözlük Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Çocukların yaşadığı göz problemleri için gözlük kullanımı, zorlayıcı bir süreç olabilir. Çocuğun gözlüğe alışması, kabul etmesi ve rahat kullanmaya başlaması zaman alabilir. Bebek ve çocuklar için tercih edilen gözlük modelleri, işlevsel özellikleri sayesinde bu zorlu süreci kolaylaştırmalıdır.
Devamını Oku
12.08.2022
Burun Ameliyatı Sonrası Güneş Gözlüğü Kullanımı Nasıl Olmalı?
Burun ameliyatı geçirdiyseniz, işlemden sonra ne zaman ve nasıl gözlük takabileceğinizi belirlemek biraz zor olabilir. Burun ameliyatı sonrası gözlük kullanımı için geçerli olan en önemli kural cerrahınızı dinlemek ve tavsiyelerine uymaktır.
Devamını Oku
10.08.2022
Yaza Enerji Katacak En İyi Renkli Güneş Gözlüğü Modelleri
Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan renkli güneş gözlükleri stilini tamamlar ve gözlerini güneş ışınlarına karşı iyi bir şekilde korur.
Devamını Oku
08.08.2022
Güneş Gözlüğünü Kaliteli Yapan Özellikler Hangileridir?
Güneşli yaz günlerinin vazgeçilmez kombin parçası, güneş gözlüğü modelleridir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlayan bu güneş gözlükleri, kaliteli bir yapıya sahip olmalıdır. Bahar ve yaz aylarında sık tercih edilen güneş gözlüklerinin göz sağlığını koruyabilmesi için belli özellikleri taşıması gerekir.
Devamını Oku
05.08.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.