Oval Güneş Gözlüğü Hangi Yüze Yakışır ?
17.11.2021

Oval Güneş Gözlüğü Hangi Yüze Yakışır ?

Özellikle yaz ayları olmak üzere yılın her anı gözleri güneşin zararlı ışınlarından korumak için kullanılan güneş gözlükleri farklı cam modelleri ve stillerde üretilir. Göz sağlığınız için güneş gözlüğünü dışarı çıktığınız her anda mevsim fark etmeksizin kullanmanız gerekir. Piyasada pek çok gözlük modeli bulunur, fakat seçim yaparken mutlaka alanında uzman bir markanın orijinal cama sahip gözlüklerine yönelmeniz önemlidir. Gözlük seçiminizde doğrudan ilk beğendiğiniz modeli almak yerine detaylı bir araştırma yapmalısınız. Dikkat etmeniz gereken ilk faktör yüz şekliniz olmalıdır. Her yüz biçimine uygun farklı gözlük modelleri vardır. Size en çok yakışacak gözlük ise bu durumu dikkate alarak seçtiğiniz yüzünüzle en uyumlu model olacaktır.

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü: Oval Gözlük Modelleri

Oval güneş gözlükleri son dönemin en moda ürünleri arasında yer alır. Özellikle yaz aylarında gerek spor gerekse klasik kombinlerin tamamlayıcısı görevi gören oval gözlüklerin seçiminde yüz şekliniz oldukça önemlidir. Genel anlamda oval gözlüklerin yakıştığı üç yüz şekli bulunur:

Kare ve köşeli yüz şekilleri: Gözlük ve yüz şekli arasındaki zıtlık şık bir uyum yakalamanızı sağlar. Bu anlamda köşeli yüzlerde oval gözlük kullanımı oldukça hoş bir görüntü yaratır. Oval güneş gözlüğü yüz hatlarınızı daha yumuşak göstermenizi sağlayacaktır.

Dikdörtgen yüz şekli: Zıtlıkların uyum ortaya çıkardığı bir diğer seçenek ise dikdörtgen yüz şeklidir. Bu yüz şekline sahip kişiler köşeli gözlüklerden uzak durmalı ve kadın oval güneş gözlüğü veya erkek güneş gözlükleri modellerine yönelmelilerdir.

Oval yüz şekli: Belirgin elmacık kemiklerine ve ince çeneye sahip yüzler için gözlük seçimi oldukça kolay olmaktadır. Pek çok modelin yakıştığı bu yüz tipine sahip kişiler oval gözlükleri kullanarak güneş gözlüğü trendlerini yakından takip edebilir, benzersiz bir uyum yakalayabilirler.

 Gözlük Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Yüz tipinize uygun modeli belirledikten sonra dikkat etmeniz gereken farklı hususlar devreye girer. Doğru gözlüğü almanızda yalnızca beğeni etkili olmamalıdır. Gözlük alırken pek çok noktaya dikkat etmeniz gerekir. İlk olarak, gözlüğün çerçevesinin yanı sıra gözlük saplarının da yüzünüze uyum sağlaması gerekir. Gözlük seçiminde rahatlığı ön planda tutmalısınız. Bu anlamda alacağınız gözlük burnunuza ve kulaklarınıza baskı yapmamalı, kullanım anında size rahatsız vermemelidir. Özellikle uzun süre gözlük kullanımlarında bu madde oldukça önemli olmaktadır. Öte yandan gözlüğün kirpiklerinize değmemesi ve kaş bölgenizi kapaması da önemli hususlar arasındadır. Böylece güneş ışınlarından rahat bir şekilde korunabilmeniz mümkün hale gelecektir.

Yeni Moda Güneş Gözlükleri Kullanılırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yüz tipinize ve diğer faktörlere dikkat ederek gözlük seçiminizi yaptıktan sonra gözlüğünüzün uzun ömürlü bir kullanıma sahip olması için bakımına özen göstermelisiniz. Erkek ve kadın oval güneş gözlüğü modellerini kullanırken dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır:

Gözlüğün dengesinin bozulmaması ve sap kısmının zarar görmemesi için her kullanımda gözlüğünüzü iki el kullanarak takıp çıkarmanız gerekir.

Gözlüğünüzü taşırken kılıfsız bir şekilde doğrudan çantaya asla atmamalısınız. Çizilme ve kırılma risklerini düşünerek her zaman gözlükler özel kılıfında taşınmalıdır.

Güneş gözlüğü ile denize veya havuza girmemeniz gerekir. Deniz içerisinde gözlerinizin etkilenmemesini istiyorsanız başınızı suya sokmama şartıyla güvenilir güneş gözlüğü modellerini tercih edebilirsiniz.

Gözlüğünüzün temizliğine özen göstermelisiniz. Güneş gözlüklerini hiçbir şekilde kıyafet veya peçeteyle silmemelisiniz. Gözlük temizleme mendilleri veya su temizlik işleminizin başlıca iki unsuru olmalıdır.

Güneş gözlüğünü tutarken veya temizlerken camının orta kısmına bastırmamalısınız. Saplarından tutarak her iki işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.

Gözleriniz en çok dikkat etmeniz gereken organlarınız arasında yer alır. Bu sebeple gözlerinizi doğrudan Güneş ışınlarından korumak için uzman bir marka tarafından tasarlanmış güvenilir güneş gözlüğü modellerine yönelmelisiniz. Bu anlamda Eye Connection, yüzlerce model ve renk seçeneğiyle hem tarzınıza hitap edecek hem de göz sağlığınıza dikkat etmenizi sağlayacak tasarımlar ortaya koyar. Siz de uygun fiyat seçenekleriyle bütçenize hitap eden ve tarzınıza şık bir dokunuş yapan pek çok modele Eye Connection aracılığıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

Blog Son Eklenenler
Gözlük Ölçüsü Nedir ve Gözlük Ölçüsü Nasıl Alınır?
Yüzünüz için doğru boyutta gözlük seçimi yapmak, hem uyum hem de stil için önemlidir. Doğru ölçülerde seçilen bir güneş gözlüğünü uzun yıllar keyifle ve konforla kullanabilirsiniz.
Devamını Oku
23.01.2023
Elmas Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalı?
Elmas şeklinde bir yüz şekline sahipsen ve yüzüme hangi gözlük yakışır diye merak ediyorsan doğru adrestesin. Elmas yüz şekli genellikle pek sık rastlanmayan son derece özel yüz hatlarından oluşur. Dar bir alın, geniş elmacık kemikleri ve sivri bir çene ile öne çıkan bu tip yüz şekline göre gözlük seçmek de zorlu bir macera gibi düşünülebilir.
Devamını Oku
23.08.2022
Göz Sağlığını Korumak İçin Güneş Gözlüklerinin Önemi Nelerdir?
Gözlük kullanımı, gözü çevresel etkenlere karşı korumak için önemlidir. Koruyucu gözlük, gözlerinizi dış etkenlere karşı koruma altına alır. Şeffaf koruyucu gözlükler birçok farklı stile uyum sağlayabilen seçeneklerden oluşur. Özellikle hassas gözlere ve alerjik bir bünyeye sahip olanların sıklıkla tercih ettiği seçenekler arasında yer alır.
Devamını Oku
19.08.2022
Renkli Güneş Gözlükleri İle Yapılacak 5 Farklı Kombin Önerisi
Renkli güneş gözlükleri, stilinizi geliştirmeye yardım ederek kombinlerinizin daha şık görünmesini sağlayabilir. Mümkün olan en iyi görünümü elde etmeniz için gözlüklerinizi kıyafet ve aksesuarlarınızla uyumlu olacak şekilde eşleştirmeniz gerekir.
Devamını Oku
15.08.2022
Çocuklar için Gözlük Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Çocukların yaşadığı göz problemleri için gözlük kullanımı, zorlayıcı bir süreç olabilir. Çocuğun gözlüğe alışması, kabul etmesi ve rahat kullanmaya başlaması zaman alabilir. Bebek ve çocuklar için tercih edilen gözlük modelleri, işlevsel özellikleri sayesinde bu zorlu süreci kolaylaştırmalıdır.
Devamını Oku
12.08.2022
Burun Ameliyatı Sonrası Güneş Gözlüğü Kullanımı Nasıl Olmalı?
Burun ameliyatı geçirdiyseniz, işlemden sonra ne zaman ve nasıl gözlük takabileceğinizi belirlemek biraz zor olabilir. Burun ameliyatı sonrası gözlük kullanımı için geçerli olan en önemli kural cerrahınızı dinlemek ve tavsiyelerine uymaktır.
Devamını Oku
10.08.2022
Yaza Enerji Katacak En İyi Renkli Güneş Gözlüğü Modelleri
Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan renkli güneş gözlükleri stilini tamamlar ve gözlerini güneş ışınlarına karşı iyi bir şekilde korur.
Devamını Oku
08.08.2022
Güneş Gözlüğünü Kaliteli Yapan Özellikler Hangileridir?
Güneşli yaz günlerinin vazgeçilmez kombin parçası, güneş gözlüğü modelleridir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlayan bu güneş gözlükleri, kaliteli bir yapıya sahip olmalıdır. Bahar ve yaz aylarında sık tercih edilen güneş gözlüklerinin göz sağlığını koruyabilmesi için belli özellikleri taşıması gerekir.
Devamını Oku
05.08.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.