Orijinal Güneş Gözlüğü Nasıl Anlaşılır? Nelere Dikkat Edilir?
17.03.2022

Orijinal Güneş Gözlüğü Nasıl Anlaşılır? Nelere Dikkat Edilir?

En önemli duyu organlarından biri olarak göz sağlığına çok dikkat etmelidir. Göz sağlığı için son derece zararlı olan sahte güneş gözlüklerinden de uzak durmalı; orjinal kaliteli güneş gözlüğü seçimlerinde bulunmalısın. Günümüzde her dört kişiden ikisi sahte güneş gözlükleri kullanıyor ve göz sağlığını tehlikeye atarak birçok hastalığa yakalanma riski artıyor. Ne yazık ki kimi zaman da orjinal zannedilerek alınan güneş gözlüklerinin sahte olması da insanların sağlığını farkında bile olmadan tehlikeye atıyor. Bu sebeple güvenilir yerlerden orjinal gözlükleri alarak, sahte güneş gözlüklerinden uzak durmaya özen göstermen gerekir. Güneş gözlüğünün orjinalliğini markanın yetkili mağazalarında teyit ettirebilir ya da sen de bazı kriterlere dikkat ederek aradaki farkı ayırt edebilirsin.

Siyah Çerçeveli Güneş Gözlüğü

Gözlüğün Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Sahte güneş gözlüğü ile orjinal güneş gözlüğünü ayırt etmenin birçok yolu var. Örneğin, satın almak istediğin gözlük fiyatlarının çok daha altında bir ücret ile satılıyorsa o gözlüğün sahte olma ihtimali oldukça yüksektir. Kaliteli güneş gözlüğü ile sahte güneş gözlüğü arasındaki fark dikkatli incelendiği takdirde kalitesinden dahi kendisini belli eder. Kulak arkası terminali, camların yazıları, burun plaketi, sap içi yazıları gibi noktaları dikkatle incelersen ve yeterince kaliteli gözükmediğini fark edersen, sahte olma ihtimali çok yüksek. Bazı markaların orjinal ürünlerini önceden incelersen önemli detayları daha sonra fark edebilme şansın da olur. Örnek olarak bir marka kendi logosunu gözlüğün camına hafif oyulmuş şekilde lazer ile yapabilir ve bunun sahte gözlüklerde taklit edilebilmesi pek kolay değildir.

Orjinalliğinden emin olabileceğin bir güneş gözlüğü için en iyi yöntem markaların yetkili satış noktalarından faturalı, sertifikalı ve distribütör garantili olarak satın almak olacaktır. Birçok mağazadan ucuza satın alındığı için cazip gelen güneş gözlüklerini tercih ettiğin takdirde geri dönüşü olmayan sağlık problemleri ile karşı karşıya kalma riskin olabilir. Orjinal ve kaliteli bir gözlüğün bütün materyalleri özenle tasarlanır. Bütün orjinal güneş gözlüklerinin camlarının içerisinde markanın logosu yer alır. Kaliteli güneş gözlüğü saplarının içlerinde, burun aralığı üzerinde ya da altında da marka logosu bulunabilir. Logolar oldukça küçük olabilirler fakat dikkatli baktığında onları mutlaka görebilirsin. Özellikle camda bulunan logoları görebilmek için gözlüğünü ışığa tutman yardımcı olacaktır. Çünkü lazer tekniği ve ince bir işçilik uygulandığından bir bakışta kolayca görülemez.

Turuncu Güneş Gözlüğü

CE İşaretli Güneş Gözlüğü Modelleri Ne Anlama Gelir?

Güneş gözlüklerinin üzerinde bulunan CE işareti, ürünlerin serbest dolaşımını sağlamak için AB tarafından 1985 yılında uygulamaya başlatılan sağlık ve güvenlik işaretidir. Avrupa Birliği’nin direktiflerine uygunluğunu gösteren CE işareti, bu ürünün insan, hayvan ve çevre açısından güvenli olduğu anlamını taşır. Bu sebep ile satın aldığın gözlüklerdeki CE işaretini kontrol etmelisin çünkü CE işareti bulunmayan güneş gözlükleri ise sahte olabilir.

Dikkat edilmediği takdirde körlüğe kadar uzanabilen ciddi sağlık problemlerinden korunabilmen için sahte güneş gözlüklerinden uzak durmalı; sertifikalı orjinal güneş gözlüklerini tercih etmelisin. Satın aldığın güneş gözlüğünün orjinal olup olmadığını da kullanmadan teyit etmen, sağlığını riske atmamak adına faydalıdır. Orjinal erkek güneş gözlüğü modelleri ve kadın güneş gözlüğü modelleri için sertifikalı ve garantili ürünleri ile Eye Connection, birçok model seçeneği yer alır. İhtiyaçlarına uygun seçimler yapabilmek için sen de tasarımları inceleyebilirsin. Ürün yelpazesindeki dünyaca ünlü markaları ve tarzınıza hitap edebilecek trend güneş gözlüğü modellerini Eye Connection’da bulabilir, güvenle alışveriş yapabilirsin.

Blog Son Eklenenler
Gözlük Ölçüsü Nedir ve Gözlük Ölçüsü Nasıl Alınır?
Yüzünüz için doğru boyutta gözlük seçimi yapmak, hem uyum hem de stil için önemlidir. Doğru ölçülerde seçilen bir güneş gözlüğünü uzun yıllar keyifle ve konforla kullanabilirsiniz.
Devamını Oku
23.01.2023
Elmas Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalı?
Elmas şeklinde bir yüz şekline sahipsen ve yüzüme hangi gözlük yakışır diye merak ediyorsan doğru adrestesin. Elmas yüz şekli genellikle pek sık rastlanmayan son derece özel yüz hatlarından oluşur. Dar bir alın, geniş elmacık kemikleri ve sivri bir çene ile öne çıkan bu tip yüz şekline göre gözlük seçmek de zorlu bir macera gibi düşünülebilir.
Devamını Oku
23.08.2022
Göz Sağlığını Korumak İçin Güneş Gözlüklerinin Önemi Nelerdir?
Gözlük kullanımı, gözü çevresel etkenlere karşı korumak için önemlidir. Koruyucu gözlük, gözlerinizi dış etkenlere karşı koruma altına alır. Şeffaf koruyucu gözlükler birçok farklı stile uyum sağlayabilen seçeneklerden oluşur. Özellikle hassas gözlere ve alerjik bir bünyeye sahip olanların sıklıkla tercih ettiği seçenekler arasında yer alır.
Devamını Oku
19.08.2022
Renkli Güneş Gözlükleri İle Yapılacak 5 Farklı Kombin Önerisi
Renkli güneş gözlükleri, stilinizi geliştirmeye yardım ederek kombinlerinizin daha şık görünmesini sağlayabilir. Mümkün olan en iyi görünümü elde etmeniz için gözlüklerinizi kıyafet ve aksesuarlarınızla uyumlu olacak şekilde eşleştirmeniz gerekir.
Devamını Oku
15.08.2022
Çocuklar için Gözlük Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Çocukların yaşadığı göz problemleri için gözlük kullanımı, zorlayıcı bir süreç olabilir. Çocuğun gözlüğe alışması, kabul etmesi ve rahat kullanmaya başlaması zaman alabilir. Bebek ve çocuklar için tercih edilen gözlük modelleri, işlevsel özellikleri sayesinde bu zorlu süreci kolaylaştırmalıdır.
Devamını Oku
12.08.2022
Burun Ameliyatı Sonrası Güneş Gözlüğü Kullanımı Nasıl Olmalı?
Burun ameliyatı geçirdiyseniz, işlemden sonra ne zaman ve nasıl gözlük takabileceğinizi belirlemek biraz zor olabilir. Burun ameliyatı sonrası gözlük kullanımı için geçerli olan en önemli kural cerrahınızı dinlemek ve tavsiyelerine uymaktır.
Devamını Oku
10.08.2022
Yaza Enerji Katacak En İyi Renkli Güneş Gözlüğü Modelleri
Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan renkli güneş gözlükleri stilini tamamlar ve gözlerini güneş ışınlarına karşı iyi bir şekilde korur.
Devamını Oku
08.08.2022
Güneş Gözlüğünü Kaliteli Yapan Özellikler Hangileridir?
Güneşli yaz günlerinin vazgeçilmez kombin parçası, güneş gözlüğü modelleridir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlayan bu güneş gözlükleri, kaliteli bir yapıya sahip olmalıdır. Bahar ve yaz aylarında sık tercih edilen güneş gözlüklerinin göz sağlığını koruyabilmesi için belli özellikleri taşıması gerekir.
Devamını Oku
05.08.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.