Modası Geçmeyecek Güneş Gözlüğü Modellerini Keşfedin!

Modası Geçmeyecek Güneş Gözlüğü Modellerini Keşfedin!

05.01.2022

Güneş gözlüğü deyince aklına önce yaz ayları gelebilir fakat artık güneş gözlüğü kullanman için mevsimler, aylar fark etmiyor. Tüm yıl tarzını tamamlayıcı yardımcıların, güneş gözlükleri, seninle birlikte sokaklardaki yerini alıyor. Günümüzde her an tarzına uydurabileceğin, birden fazla güneş gözlüğünün olması neredeyse ihtiyaca dönüştü. Kış aylarında, renkli tarzını ortaya koyarken, iç mekan etkinliklerinde göz kamaştırmak için pek çok farklı tarzdan güneş gözlüğüne sahip olabilirsin. Bunun yanı sıra her yıl birçok farklı yeni moda güneş gözlükleri, raflardaki yerlerini alıyor. Bu kadar fazla seçenek arasında git gel yaşamak oldukça olasıdır. Peki en iyi güneş gözlüğü seçimi için sürekli modayı yakından takip etmek mi gerekiyor? Tabi ki hayır, modası hiç geçmeyen modelleri senin için derledik. Güneş gözlüğü trendlerinin vazgeçilmezleri bu listede!

Kadın Güneş Gözlüğü

Modası Geçmeyecek Güneş Gözlüğü Modelleri

Güneş gözlüğü seçimi sırasında o dönemin popüler modelleri ve her daim gönüllerde taht kurmuş vazgeçilmezleri bir arada olacaktır. Bu seçim sırasında yüz şekli, boyutu, uygun fiyat gibi etkenler göz önünde bulundurulmalıdır. Trendleri takip edebileceğin gibi, zamansız ama kombinlerin vazgeçilmezi olacak, modası geçmeyecek güneş gözlüğü modellerini de mutlaka incelemelisin. Yeni moda güneş gözlüklerinin ayrı cazibesi olsa da bu tarz modellerden de mutlaka bir tane edinmelisin.

  • Büyük Çerçeveli Modeller

Her daim moda olan, karşına mutlaka çıkmış olan büyük çerçeveli modeller şık kombinler için oldukça uygundur. Daha çok kadın güneş gözlüğü modellerinde görülen büyük çerçeveler, kamufle aracı olarak görülebilir. Makyaj yapmaya üşenilen günlerde kurtarıcı olabilir. Ayrıca kış aylarında kullanım için de oldukça idealdir.

  • Aviator Modeli

Kuşkusuz herkesin bildiği bu model ülkemizde daha çok pilot modeli olarak bilinir. Çıkış hikayesi de buradan gelmektedir. İlk olarak 1937 yılında Amerikalı havacılar için tasarlanan bu model, popülerliğini hiçbir dönem yitirmedi. ‘Top Gun’ filmi ile ününü katlayan aviator model güneş gözlüklerinin, hem kadın hem de erkek güneş gözlüğü seçenekleri mevcuttur. Gözlük modasında uzun yıllar daha yeri sarsılmayacaktır.

  • Wayfarer Modeli

Piyasaya çıktığı gibi satış rekorları kıran, üretildiği günden bu yana trendini kaybetmeyen modellerden biridir. Birçok yüz tipi için uygun olması da bu popülerliğin sebeplerindendir. 1956 yılında üretilen bu model, en çok siyah rengi ile özdeşleşmiştir. Dikdörtgen çerçevesi ile dikkat çeken kemik güneş gözlüğü, efsanelerden biridir.

  • Mat ve Metal Çerçeveler

Aksesuarlarda vazgeçilmez detaylardan biridir. Her dönem trend olan metal renk değişse de altın ve gümüş renkleri, tahtını kimselere bırakmayacak gibi duruyor. Aynı şekilde bronz, bakır gibi pek çok renk seçenekleri de mevcuttur. Çaba harcamadan şık olmak isteyenlerin yıllardır tercihi metal çerçevelerdir. Metal çerçeve denildiğinde akla ilk gelen retro, yuvarlak veya oval modellerdir. Yılların değiştiremediği yuvarlak güneş gözlüğü, hem gündelik tarzda hem de şık kombinlerde kullanılabilir.

  • Cat Eye Modeli

Çekik yapısı sebebiyle bu ismi alan cat eye güneş gözlükleri, kadınların vazgeçilmezlerinden biridir. Özellikle köşeli yüz hatlarına sahip kişilerin, mutlaka edinmesi gereken bir modeldir. Kadın güneş gözlüğü kategorisinin gözdelerindendir. Dikkat çekici, şık ve feminen bu model ile tüm gözleri üstüne çekebilirsin.

  • Wrap Modeli

Sportif tarzı sevenlerin favorisi olan bu model, daha çok erkek güneş gözlüğü modellerinde karşına çıkabilir. Hem konforlu hem de cool bir görüntü isteyenlerin tercihidir. İnce, uzun veya köşeli yüz hatlarına sahip kişiler için tavsiye edilir.

Erkek Güneş Gözlüğü

Güneş Gözlüğü Seçimi

Uzun yıllar kullanacağın güneş gözlüğü seçiminde, modaya her zaman kafa tutmuş bu modelleri mutlaka göz önünde bulundurmalısın. Dolabında yer alması gereken zamansız parçalar, tarzını ortaya koyarken kolaylık sağlayacaktır.

En iyi güneş gözlüğü seçiminde, ayrıca uv koruması, kalite, fiyat, CE güvencesi gibi etkenler de göz önünde bulundurulmalıdır. Güneş gözlüğü seçimi yaparak göz sağlığını korurken tarzını ortaya koymak mümkün.

Modası geçmeyecek, kaliteli güneş gözlükleri için Eye Connection’ı ziyaret edebilir, orjinal güneş gözlüğü çeşitlerine indirimli fiyatlarla sahip olabilirsin.