Kıyafete Göre En Doğru Güneş Gözlüğü Modelleri Nasıl Seçilir?

Kıyafete Göre En Doğru Güneş Gözlüğü Modelleri Nasıl Seçilir?

16.03.2022

Güneş gözlükleri, stilini vurgulayan ve kişiliğini cesurca sergilemeni sağlayan en güçlü aksesuarlardan biridir. Ancak en iyi görünümü yakalayabilmek için güneş gözlüklerini uyumlu kıyafet ve aksesuarlarla birleştirmek son derece önemlidir. En kaliteli güneş gözlüğü modellerine yatırım da yapsan doğru parçalarla birleştirmediğinde elegan ve şık görünmek pek kolay olmayabilir. Kıyafetinin ve güneş gözlüğü modellerinin birbirlerini en iyi şekilde tamamlamalarını istiyorsan ipuçlarını inceleyebilirsin.

Dolabının Genel Tarzına Uygun Güneş Gözlüğü Modelleri

Kıyafetine uygun en iyi güneş gözlüğü modellerini seçmenin ilk ve en önemli aşaması dolabının genel tarzı hakkında fikir sahibi olmaktır. Pek çok kişi, kıyafetlerinin ilk bakışta ne ifade ettiğini ve kaç farklı tondan oluştuğunu bilmeyebilir. Bunu analiz etmenin en kolay yolu dolabındaki kıyafetlere hızlıca göz atarak gruplandırmaktan geçer. En sık giydiğin kıyafet grubundaki renklere dikkat etmek, güneş gözlüğü seçerken çerçeve ve lens tonuna karar vermede son derece etkilidir. En sık kullandığın ana rengin yakın tonlarını güneş gözlüğü koleksiyonuna ekleyerek durum ne olursa olsun modaya uygun bir stil yaratabillirsin. Ayrıca sık kullandığın parçaların bohem, klasik, spor, avangart, minimal, punk, grunge veya retro stillerinden hangisini yansıttığına göre kadın ve erkek güneş gözlüğü modellerine daha kolay karar verebilirsin.

Güneş Gözlüğü Modelleri

Hangi Güneş Gözlüğü Bana Yakışır?

Bana hangi gözlük yakışır diye merak ediyorsan, kıyafetlerin kadar kullandığın aksesuarların da güneş gözlüğü modelleri seçiminde etkili olduğunu göz önünde bulundurman gerekir. Aksesuar çekmecendeki takıları genellikle altın veya metal vurgulara sahip olduğuna göre gruplandırabilirsin. Böylece özellikle metal çerçeveli gözlüklere karar verirken aksesuarlarının genel renk teması büyük ölçüde etkili olabilir. Ayrıca aksesuarların sıcak veya soğuk renk ailesinden hangisine sahip olduğu da çerçeve veye lens renkleri seçiminde önemli bir kriterdir. Güneş gözlüklerini bu şekilde dolabındaki tüm parçalarla eşleştirerek tarzının bir bütün halinde son derece şık ve uyumlu olmasını sağlayabilirsin.  

En Moda Erkek ve Kadın Güneş Gözlükleri

Erkek ve kadın güneş gözlüğü modelleri, tıpkı bir takıda olduğu gibi anın ve okazyonun ruhunu birebir yansıtmalıdır. Bu nedenle güneş gözlüğü ile kıyafetin arasında uyum yaratırken hangi durumda kullanacağını gözden geçirmen oldukça önemlidir. Black tie kodu olan resmi bir etkinliğe katılırken olabildiğince net ve yalın siyah kemik güneş gözlüğü modelleri son derece uygundur. Plajda ise tamamen UV korumalı polarize veya aynalı lenslere sahip kare gözlük modelleri eğlenceli bir stil yaratabilir. Sokakta rahat bir gün geçirirken ise en son trendleri yakalamak için renkli çerçeveli yuvarlak güneş gözlüğü modelleri veya yeni güneş gözlüğü koleksiyonundaki diğer seçeneklere şans verebilirsin.

Güneş Gözlüğü Seçimi

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

En moda güneş gözlükleri arasından seçim yapmak trendleri yakalamak için son derece önemlidir. Ancak tercih ettiğin model, yüz şekline uygun olmadığı sürece iyi görünmek pek mümkün değildir. Bu nedenle yukarıdaki maddeleri göz önünde bulundurduktan sonra yüz şekline en uygun güneş gözlüğü seçimi yapma sırası gelir. Yüzünü çok iyi bir şekilde analiz ettikten ve tanıdıktan sonra tek bakışta sana en çok yakışan güneş gözlüğü modellerine karar verebilirsin. Ancak bu konuda pek fazla tecrübeye sahip değilsen ve bana hangi gözlük yakışır merak ediyorsan aynaya hatlarını takip eden bir çizgi çizerek başlayabilirsin. Ortaya çıkan şekil; yuvarlak, kare, oval, dikdörtgen veya kalp formunda olabilir. Genel bir ipucu olarak yuvarlak yüzlerde dikdörtgen veya kare güneş gözlüğü modelleri gibi keskin hatların, kare yüzlerde ise oval veya yuvarlak güneş gözlüğü modellerin iyi göründüğünü unutmamalısın.

Güneş gözlükleri, stilinde her zaman daha fazlasını başarmanın en etkili yollarından biridir. Güneş gözlüğünün sarsıcı etkisini ön plana çıkaran Eye Connection, her stile uygun son derece şık ve kaliteli modeller sunar. Sen de ruhuna ve tarzına en uygun modelleri bütçene uygun kadın ve erkek güneş gözlüğü seçeneklerini Eye Connection’ın sunduğu fiyat ayrıcalıklarından yararlanarak bulabilir, uyumlu ve göz kamaştırıcı bir stil yaratabilirsin!