Kıyafete Göre En Doğru Güneş Gözlüğü Modelleri Nasıl Seçilir?
16.03.2022

Kıyafete Göre En Doğru Güneş Gözlüğü Modelleri Nasıl Seçilir?

Güneş gözlükleri, stilini vurgulayan ve kişiliğini cesurca sergilemeni sağlayan en güçlü aksesuarlardan biridir. Ancak en iyi görünümü yakalayabilmek için güneş gözlüklerini uyumlu kıyafet ve aksesuarlarla birleştirmek son derece önemlidir. En kaliteli güneş gözlüğü modellerine yatırım da yapsan doğru parçalarla birleştirmediğinde elegan ve şık görünmek pek kolay olmayabilir. Kıyafetinin ve güneş gözlüğü modellerinin birbirlerini en iyi şekilde tamamlamalarını istiyorsan ipuçlarını inceleyebilirsin.

Dolabının Genel Tarzına Uygun Güneş Gözlüğü Modelleri

Kıyafetine uygun en iyi güneş gözlüğü modellerini seçmenin ilk ve en önemli aşaması dolabının genel tarzı hakkında fikir sahibi olmaktır. Pek çok kişi, kıyafetlerinin ilk bakışta ne ifade ettiğini ve kaç farklı tondan oluştuğunu bilmeyebilir. Bunu analiz etmenin en kolay yolu dolabındaki kıyafetlere hızlıca göz atarak gruplandırmaktan geçer. En sık giydiğin kıyafet grubundaki renklere dikkat etmek, güneş gözlüğü seçerken çerçeve ve lens tonuna karar vermede son derece etkilidir. En sık kullandığın ana rengin yakın tonlarını güneş gözlüğü koleksiyonuna ekleyerek durum ne olursa olsun modaya uygun bir stil yaratabillirsin. Ayrıca sık kullandığın parçaların bohem, klasik, spor, avangart, minimal, punk, grunge veya retro stillerinden hangisini yansıttığına göre kadın ve erkek güneş gözlüğü modellerine daha kolay karar verebilirsin.

Güneş Gözlüğü Modelleri

Hangi Güneş Gözlüğü Bana Yakışır?

Bana hangi gözlük yakışır diye merak ediyorsan, kıyafetlerin kadar kullandığın aksesuarların da güneş gözlüğü modelleri seçiminde etkili olduğunu göz önünde bulundurman gerekir. Aksesuar çekmecendeki takıları genellikle altın veya metal vurgulara sahip olduğuna göre gruplandırabilirsin. Böylece özellikle metal çerçeveli gözlüklere karar verirken aksesuarlarının genel renk teması büyük ölçüde etkili olabilir. Ayrıca aksesuarların sıcak veya soğuk renk ailesinden hangisine sahip olduğu da çerçeve veye lens renkleri seçiminde önemli bir kriterdir. Güneş gözlüklerini bu şekilde dolabındaki tüm parçalarla eşleştirerek tarzının bir bütün halinde son derece şık ve uyumlu olmasını sağlayabilirsin.  

En Moda Erkek ve Kadın Güneş Gözlükleri

Erkek ve kadın güneş gözlüğü modelleri, tıpkı bir takıda olduğu gibi anın ve okazyonun ruhunu birebir yansıtmalıdır. Bu nedenle güneş gözlüğü ile kıyafetin arasında uyum yaratırken hangi durumda kullanacağını gözden geçirmen oldukça önemlidir. Black tie kodu olan resmi bir etkinliğe katılırken olabildiğince net ve yalın siyah kemik güneş gözlüğü modelleri son derece uygundur. Plajda ise tamamen UV korumalı polarize veya aynalı lenslere sahip kare gözlük modelleri eğlenceli bir stil yaratabilir. Sokakta rahat bir gün geçirirken ise en son trendleri yakalamak için renkli çerçeveli yuvarlak güneş gözlüğü modelleri veya yeni güneş gözlüğü koleksiyonundaki diğer seçeneklere şans verebilirsin.

Güneş Gözlüğü Seçimi

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

En moda güneş gözlükleri arasından seçim yapmak trendleri yakalamak için son derece önemlidir. Ancak tercih ettiğin model, yüz şekline uygun olmadığı sürece iyi görünmek pek mümkün değildir. Bu nedenle yukarıdaki maddeleri göz önünde bulundurduktan sonra yüz şekline en uygun güneş gözlüğü seçimi yapma sırası gelir. Yüzünü çok iyi bir şekilde analiz ettikten ve tanıdıktan sonra tek bakışta sana en çok yakışan güneş gözlüğü modellerine karar verebilirsin. Ancak bu konuda pek fazla tecrübeye sahip değilsen ve bana hangi gözlük yakışır merak ediyorsan aynaya hatlarını takip eden bir çizgi çizerek başlayabilirsin. Ortaya çıkan şekil; yuvarlak, kare, oval, dikdörtgen veya kalp formunda olabilir. Genel bir ipucu olarak yuvarlak yüzlerde dikdörtgen veya kare güneş gözlüğü modelleri gibi keskin hatların, kare yüzlerde ise oval veya yuvarlak güneş gözlüğü modellerin iyi göründüğünü unutmamalısın.

Güneş gözlükleri, stilinde her zaman daha fazlasını başarmanın en etkili yollarından biridir. Güneş gözlüğünün sarsıcı etkisini ön plana çıkaran Eye Connection, her stile uygun son derece şık ve kaliteli modeller sunar. Sen de ruhuna ve tarzına en uygun modelleri bütçene uygun kadın ve erkek güneş gözlüğü seçeneklerini Eye Connection’ın sunduğu fiyat ayrıcalıklarından yararlanarak bulabilir, uyumlu ve göz kamaştırıcı bir stil yaratabilirsin!

Blog Son Eklenenler
Gözlük Ölçüsü Nedir ve Gözlük Ölçüsü Nasıl Alınır?
Yüzünüz için doğru boyutta gözlük seçimi yapmak, hem uyum hem de stil için önemlidir. Doğru ölçülerde seçilen bir güneş gözlüğünü uzun yıllar keyifle ve konforla kullanabilirsiniz.
Devamını Oku
23.01.2023
Elmas Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalı?
Elmas şeklinde bir yüz şekline sahipsen ve yüzüme hangi gözlük yakışır diye merak ediyorsan doğru adrestesin. Elmas yüz şekli genellikle pek sık rastlanmayan son derece özel yüz hatlarından oluşur. Dar bir alın, geniş elmacık kemikleri ve sivri bir çene ile öne çıkan bu tip yüz şekline göre gözlük seçmek de zorlu bir macera gibi düşünülebilir.
Devamını Oku
23.08.2022
Göz Sağlığını Korumak İçin Güneş Gözlüklerinin Önemi Nelerdir?
Gözlük kullanımı, gözü çevresel etkenlere karşı korumak için önemlidir. Koruyucu gözlük, gözlerinizi dış etkenlere karşı koruma altına alır. Şeffaf koruyucu gözlükler birçok farklı stile uyum sağlayabilen seçeneklerden oluşur. Özellikle hassas gözlere ve alerjik bir bünyeye sahip olanların sıklıkla tercih ettiği seçenekler arasında yer alır.
Devamını Oku
19.08.2022
Renkli Güneş Gözlükleri İle Yapılacak 5 Farklı Kombin Önerisi
Renkli güneş gözlükleri, stilinizi geliştirmeye yardım ederek kombinlerinizin daha şık görünmesini sağlayabilir. Mümkün olan en iyi görünümü elde etmeniz için gözlüklerinizi kıyafet ve aksesuarlarınızla uyumlu olacak şekilde eşleştirmeniz gerekir.
Devamını Oku
15.08.2022
Çocuklar için Gözlük Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Çocukların yaşadığı göz problemleri için gözlük kullanımı, zorlayıcı bir süreç olabilir. Çocuğun gözlüğe alışması, kabul etmesi ve rahat kullanmaya başlaması zaman alabilir. Bebek ve çocuklar için tercih edilen gözlük modelleri, işlevsel özellikleri sayesinde bu zorlu süreci kolaylaştırmalıdır.
Devamını Oku
12.08.2022
Burun Ameliyatı Sonrası Güneş Gözlüğü Kullanımı Nasıl Olmalı?
Burun ameliyatı geçirdiyseniz, işlemden sonra ne zaman ve nasıl gözlük takabileceğinizi belirlemek biraz zor olabilir. Burun ameliyatı sonrası gözlük kullanımı için geçerli olan en önemli kural cerrahınızı dinlemek ve tavsiyelerine uymaktır.
Devamını Oku
10.08.2022
Yaza Enerji Katacak En İyi Renkli Güneş Gözlüğü Modelleri
Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan renkli güneş gözlükleri stilini tamamlar ve gözlerini güneş ışınlarına karşı iyi bir şekilde korur.
Devamını Oku
08.08.2022
Güneş Gözlüğünü Kaliteli Yapan Özellikler Hangileridir?
Güneşli yaz günlerinin vazgeçilmez kombin parçası, güneş gözlüğü modelleridir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlayan bu güneş gözlükleri, kaliteli bir yapıya sahip olmalıdır. Bahar ve yaz aylarında sık tercih edilen güneş gözlüklerinin göz sağlığını koruyabilmesi için belli özellikleri taşıması gerekir.
Devamını Oku
05.08.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.