Kare Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalı?

Kare Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalı?

29.12.2021

Yüz şekline uygun ideal güneş gözlüğü mü arıyorsun? Güneş gözlüğü alırken yüz ölçüsünü belirlemek daha işlevsel ve yüzüne daha iyi oturan güneş gözlüğü modelleri bulmaya yardımcı olur. Peki hangi yüz şekline sahip olduğunu biliyor musun? Kare yüz hatlarına sahip isen, doğru adrestesin! Yüz şeklini nasıl belirleyeceğini ve kare yüz şekilleri için en iyi güneş gözlüğü modellerinin neler olduğunu birlikte keşfedelim. Kare yüz şeklinin öne çıkan karakteristik özellikleri şunlardır:

• Kare yüz şekli uzunluk ve genişlik olarak oldukça eşittir.

• Alın ve çene çizgisi ilk bakışta benzer genişliktedir.

• Çene yapısının en belirgin özelliği köşeli olmasıdır.

• Yanaklar hemen hemen düz bir görünüme sahiptir.

• Elmacık kemikleri hafifçe yüzün dışına doğru çıkar.

Güneş gözlüğü modelleri

Güneş Gözlüğü Seçimi Neden Önemlidir?

Doğru güneş gözlüğü seçimi ile kare yüz şekli daha özgüvenli bir görünüme kavuşmanı sağlarken, keskin yüz hatlarını tamamlayarak daha dengeli bir görünüme elde etmene yardımcı olur. Aynı zamanda yüz şeklinin yanı sıra saç modeli, sakal şekli, saç rengi ve hatta yaşam tarzı bile dikkat etmen gereken önemli noktalar arasında yer alır.

Kare Yüz Şekline Uygun Güneş Gözlüğü Çerçeveleri Nelerdir?

Kare bir yüz şekli için güneş gözlüğü arıyorsan, öncelikle asıl amacın güçlü çene çizgini yumuşatmak olmalıdır. Özellikle çene hizasında ve düz gözlük çerçevelerini tercih etmelisin. Ancak eğer kalın kaküllerin varsa bu çerçeveden kaçınmalısın, çünkü çene ve keskin yüz hatlarının daha çok ön plana çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle, yüzünü uzun gösteren elmacık kemiklerini ve köşeli çene çizgini yumuşatan saç modelleri idealdir. Örneğin, kadınlar katlı kesimlerle çene yapılarını yumuşatan daha uzun saç modellerini tercih etmelidir. Erkekler kısa kesimin yanı sıra saçlarını uzatarak topuz modelleri de deneyebilir. Belirgin açılara sahip olan yüz hatlarını dengelemek için daha yuvarlak açılı gözlükleri deneyebilir ya da yüzünün biraz daha uzun görünmesini sağlamak için geniş çerçeveli gözlükler kullanabilirsin. İşte kare yüz şekline uygun olan gözlük çerçeveleri:

Yuvarlak Güneş Gözlüğü: Bir çift yuvarlak güneş gözlüğü, kare yüz şekilleri ile güzel bir kontrast oluşturabilir. Şık bir çift metalik yuvarlak çerçeve veya aynalı yuvarlak güneş gözlüğü ile farklı tercihler yapabilirsin. Yuvarlak güneş gözlüğü, kare yüz şeklindeki hem erkekler hem de kadınlar için oldukça uygundur.

Cat-Eye Güneş Gözlüğü: Modern ve feminen bir görünüm yaratan modaya uygun ve zamansız tasarımlara sahip cat-eye güneş gözlükleri her döneme damga vurmuştur. Eğlenceli ve klasik görünümleri aynı zamanda çekici bir hava da katar.

Renkli Oval Güneş Gözlüğü: Yüzün keskin hatlarını yumuşattığı ve daha dengeli bir görünüm verdiği için kare bir yüz için en ideal seçenekler arasında yer alır. Parlak bir renk ile tasarlanan oval gözlükler genç ve cesur bir ifade verir.

Dikdörtgen Güneş Gözlüğü: Hafif metal çerçeveye ve nispeten büyük renkli lenslere sahip olan modelleri vintage bir hava katar. Çarpıcı bir görünüm için son moda koyu yeşil camlara sahip dikdörtgen güneş gözlükleri ile fark yaratabilirsin.

Yarı Çerçeveli Güneş Gözlüğü: Kare yüz şekilleri için ideal olan seçeneklerden biridir. Çerçevenin açılı köşeleri, çene yapısının keskin çizgilerini dengeler. Browline güneş gözlükleri, kare yüzlerde çekici bir etkiye sahiptir.

Kaliteli Güneş Gözlüğü

Artık yüz şeklini ve kare şeklindeki yüz hatları için hangi güneş gözlüklerinin en uygun olduğunu öğrendiğine göre, Eye Connection’ın gözlük modellerini keşfedebilir, ihtiyacın olan güneş gözlüğüne hemen şimdi sahip olabilirsin!