Kaliteli Güneş Gözlüğü Nasıl Anlaşılır?
27.04.2022

Kaliteli Güneş Gözlüğü Nasıl Anlaşılır?

Güneş gözlüğü, stil tamamlayıcı şık bir aksesuardır. Fakat ana görevinin gözleri güneşin zararlı ışınlarından korumak olduğunu unutmamak gerek. Seçeceğin en iyi güneş gözlüğü, gözlerini güneşin zararlı ışınlarından maksimum şekilde koruyan, aşınma, yıpranma yapmayan, darbelere karşı dayanıklı ve kullanım sırasında kulak ve burun kemerinde herhangi bir rahatsız edici his oluşturmayan modeldir.

Kaliteli güneş gözlüğü dendiğinde akla ilk tasarım gelir. Premium kalite güneş gözlüğü üreticileri, genellikle güncel moda ve kendi stil detaylarını bir araya getirir ve uzun yıllar keyifle kullanabileceğin pek çok tasarım oluşturur. Elbette, uygun fiyatlı alternatifler arasında da kaliteli olanlar bulunur. Bir gözlüğün kaliteli olup olmadığını anlamanın da pek çok yolu vardır. Seçim yaparken gerekli kriterleri taşıyıp taşımadığına göz atarak uygun fiyata koruyucu güneş gözlüğü satın alabilir, uzun süre keyifle kullanabilirsin.

Polarize Güneş Gözlüğü Kaliteli mi?

UV koruması, bir güneş gözlüğü için olmazsa olmazdır. Seçtiğin gözlük UVA ve UVB ışınlarından gözlerini yeterince korumazsa gözündeki kornea ve merceğin zarar görmesine neden olabilir. Gözlerine güneşin verdiği zarar katarakt ve makula dejenerasyonu gibi ciddi görme problemlerini ileri yaşlarda yaşama ihtimalini artırır. Bu nedenle, güneş gözlüğü seçerken önceliği kaliteli mercek ve kaplamalara vermelisin.

Her polarize lens, güneşe karşı etkin bir koruma sunmaz. Aslında, polarize lensler sadece görüş konforunu artırır. Polarize lenslerin kullanım amacı, su ve yol gibi yansıtıcı yüzeylerden gelen ışınları sönümlemektir. Etiketinde %100 UV koruması ya da UV400 ifadesi bulunması ise güneşe karşı koruyucu bir model olduğunu gösterir.

Güneş gözlüğü lensinin gerçekten güneş ışınlarına karşı koruyucu olup olmadığını öğrenmek istersen, UV ışını yayan bir fener ve kağıt para ile güneş gözlüğünü test edebilirsin. Kağıt paraya UV ışını gönderdiğinde içerisinde bir filigram ortaya çıkar. Gözlüğü taktığında filigranı görmezsen gözlerin güneşin zararlı ışınlarına karşı güvende demektir.

Kaliteli Güneş Gözlüğü

Kaliteli Güneş Gözlüğü Malzeme Seçimi

Mineral camın diğer cam çeşitlerine nazaran çok da ağır oluşu, kullanıcılarda mineral camın daha yüksek kalitede olduğuna dair bir algı oluşturur. Oysa mineral cam, çizilmeye karşı dayanıklı olsa da kırılmaya oldukça müsaittir. Organik cam ve polikarbon da çeşitli kaplamalarla mineral cam kadar kaliteli görüntü sunar. Hafif olduğu kadar oldukça dayanıklı olması, çocuk güneş gözlüğü için en iyi lensin seçiminin çizilmeye karşı bir filme sahip olan polikarbonat lens olduğunu gösterir.

Güneş gözlüğü çerçevesi, monel de dahil olmak üzere metal, titanyum, polikarbon ve plastik gibi pek çok farklı materyalden üretilir. Uzun kullanım ömrü için metal alaşımlı olan ve özel kaplamalar kullanılmış polikarbon çerçeveler idealdir. Plastik çerçeveler, güneşte solabilir ya da kolayca kırılabilir. Gözlük sapının vidalı değil yaylı oluşu, yüksek kalitede çerçeve kullanıldığına işarettir. Burun pedleri de kaliteli bir gözlük seçilip seçilmediğinin göstergesidir. Burun şekline uyum sağlayan esnek yapıda malzemelerden üretilen burun pedleri, kullanım konforunu büyük ölçüde artırır. Ucuz materyallerden üretilen gözlüklerde, burun pedlerinin yüzeyi genelde pürüzlüdür ve daha sert yapıdadır.

Tarz Güneş Gözlüğü

Kaliteli ve İndirimli Güneş Gözlüğü

Bir güneş gözlüğünün fiyatı, direkt olarak kalitesi hakkında bilgi vermez. Özellikle bir moda markasının ürünüyse tasarım, fiyatı önemli ölçüde etkiler. Trend güneş gözlüğü satın alırken malzeme ve işlevselliği göz önünde bulundurarak gözlerin için iyi bir yatırım yapabilirsin.

Optik firmalarının tasarımlarına bir şans vermen ödediğin her kuruşa değecek bir seçim yapmana yardımcı olabilir. Stil elbette önemli. Fakat uzmanlar, güneşten en iyi şekilde gözlerini koruman için büyük ve yüzünü büyük ölçüde kapatan modeller arasından seçim yapmanı öneriyor.

Kalitesine kıyasla uygun fiyata sahip güneş gözlüğü arıyorsan, hem şık hem de gözlerini koruyacak özellikteki camları ile birbirinden şık çocuk, kadın ve erkek güneş gözlüğü modellerini Eye Connection’da bulabilirsin!

Blog Son Eklenenler
Gözlük Ölçüsü Nedir ve Gözlük Ölçüsü Nasıl Alınır?
Yüzünüz için doğru boyutta gözlük seçimi yapmak, hem uyum hem de stil için önemlidir. Doğru ölçülerde seçilen bir güneş gözlüğünü uzun yıllar keyifle ve konforla kullanabilirsiniz.
Devamını Oku
23.01.2023
Elmas Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalı?
Elmas şeklinde bir yüz şekline sahipsen ve yüzüme hangi gözlük yakışır diye merak ediyorsan doğru adrestesin. Elmas yüz şekli genellikle pek sık rastlanmayan son derece özel yüz hatlarından oluşur. Dar bir alın, geniş elmacık kemikleri ve sivri bir çene ile öne çıkan bu tip yüz şekline göre gözlük seçmek de zorlu bir macera gibi düşünülebilir.
Devamını Oku
23.08.2022
Göz Sağlığını Korumak İçin Güneş Gözlüklerinin Önemi Nelerdir?
Gözlük kullanımı, gözü çevresel etkenlere karşı korumak için önemlidir. Koruyucu gözlük, gözlerinizi dış etkenlere karşı koruma altına alır. Şeffaf koruyucu gözlükler birçok farklı stile uyum sağlayabilen seçeneklerden oluşur. Özellikle hassas gözlere ve alerjik bir bünyeye sahip olanların sıklıkla tercih ettiği seçenekler arasında yer alır.
Devamını Oku
19.08.2022
Renkli Güneş Gözlükleri İle Yapılacak 5 Farklı Kombin Önerisi
Renkli güneş gözlükleri, stilinizi geliştirmeye yardım ederek kombinlerinizin daha şık görünmesini sağlayabilir. Mümkün olan en iyi görünümü elde etmeniz için gözlüklerinizi kıyafet ve aksesuarlarınızla uyumlu olacak şekilde eşleştirmeniz gerekir.
Devamını Oku
15.08.2022
Çocuklar için Gözlük Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Çocukların yaşadığı göz problemleri için gözlük kullanımı, zorlayıcı bir süreç olabilir. Çocuğun gözlüğe alışması, kabul etmesi ve rahat kullanmaya başlaması zaman alabilir. Bebek ve çocuklar için tercih edilen gözlük modelleri, işlevsel özellikleri sayesinde bu zorlu süreci kolaylaştırmalıdır.
Devamını Oku
12.08.2022
Burun Ameliyatı Sonrası Güneş Gözlüğü Kullanımı Nasıl Olmalı?
Burun ameliyatı geçirdiyseniz, işlemden sonra ne zaman ve nasıl gözlük takabileceğinizi belirlemek biraz zor olabilir. Burun ameliyatı sonrası gözlük kullanımı için geçerli olan en önemli kural cerrahınızı dinlemek ve tavsiyelerine uymaktır.
Devamını Oku
10.08.2022
Yaza Enerji Katacak En İyi Renkli Güneş Gözlüğü Modelleri
Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan renkli güneş gözlükleri stilini tamamlar ve gözlerini güneş ışınlarına karşı iyi bir şekilde korur.
Devamını Oku
08.08.2022
Güneş Gözlüğünü Kaliteli Yapan Özellikler Hangileridir?
Güneşli yaz günlerinin vazgeçilmez kombin parçası, güneş gözlüğü modelleridir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlayan bu güneş gözlükleri, kaliteli bir yapıya sahip olmalıdır. Bahar ve yaz aylarında sık tercih edilen güneş gözlüklerinin göz sağlığını koruyabilmesi için belli özellikleri taşıması gerekir.
Devamını Oku
05.08.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.