I- Block Koruyucu Gözlük Nedir ?
31.01.2022

I- Block Koruyucu Gözlük Nedir ?

Teknolojinin günden güne gelişmesiyle birlikte herkesin dijital ekranlara olan ihtiyacı ve bağlılığı artar. Ekranlardan yayılan zararlı ışınları filtrelemeye yarayan i block koruyucu gözlük, mavi filtreli camlara sahiptir. Her yaştan insanın göz sağlığını tehdit eden ve pek çok rahatsızlığın ortaya çıkmasına neden olan mavi ışıktan gözlük kullanarak korunmak mümkündür. Özellikle vaktinin büyük bir kısmını bilgisayar, akıllı telefon, tablet, televizyon ya da diğer teknolojik cihazların karşısında geçirenlerin mavi ışık gözlüğü tercih etmeleri tavsiye edilir. Bu cihazların ekranları, parlak olduğundan dolayı uzun süre kullanımdan sonra konsantrasyonu düşürür. Bu durum hem odaklanmanı azaltır hem de hayat kalitesinin düşmesine neden olur. Sen de doğal görünümü ve konforlu tasarımı ile öne çıkan i block gözlükleri tercih ederek hem sağlığını koruyabilir hem de şık tarzını yansıtabilirsin.

Mavi Işık Gözlüğü İşe Yarıyor mu?

Teknolojik cihazların yaydığı ve göz sağlığını tehdit eden mavi ışıktan korunmak gerekir. Mavi ışık korumalı gözlük bu sorunu ortadan kaldırarak zararlı ışınların gözünüze ulaşmasına engel olur. I- Block koruyucu gözlüğün faydaları şunlardır:

• Yaş ilerlese dahi katarakt ve sarı nokta hastalığının ortaya çıkma riskini azaltmaya destek olur.

• Geçici körlük gibi ani hastalıklardan korunmaya yardımcıdır.

• Zararlı ışınların sebep olduğu göz yorgunluğunun azalmasını sağlar.

• Uyku kalitesini arttırır ve gözdeki konsantrasyon sorunun çözülmesine yardımcı olur.

Koruyucu Gözlük Modelleri

Mavi Işığı Engelleyen Gözlük Ne Zaman Kullanılır?

Özellikle teknolojik cihazları kullanarak iş yapanların ya da bu cihazlarla gün içinde çok fazla vakit geçirenlerin bu süre boyunca mavi ışığı engelleyen gözlük takmaları önerilir. Zararlı ışınlara karşı koruyucu olan bu gözlük, göz sağlığı ve konsantrasyon açısından önem arz eder. Mavi ışık filtresine sahip olan gözlükleri gün içerisinde devamlı olarak kullanmana gerek yoktur. Yalnızca teknolojik cihazlar ile vakit geçirdiğin anlarda gözlüğünüzü takman yeterlidir.

Mavi Işıktan Koruyan Gözlük Zararlı mı?

Mavi ışık filtreli gözlük, güneş gözlüğü modelleri arasındadır. Dolayısıyla reçetesiz olarak bu gözlükleri satın alman mümkündür. İ- Block koruyucu gözlüklerin göz sağlığına herhangi bir zararı yoktur. Bu gözlük türü, herhangi bir risk içermediğinden dolayı doktordan onay ya da reçete alınmasına gerek kalmaz. Gözlüğün amacı gün içerisinde teknolojik cihazlardan gelen zararlı ışınların göze ulaşmasını ve gözün yorulmasını engellemektir. Aynı zamanda mevcut olarak kullandığın numaralı bir gözlüğü mavi ışık filtreli hale getirmen mümkündür. Bu sayede ekranların karşısında gönül rahatlığıyla oturabilir ve gözlerin yorulmadan cihaz kullanmanın keyfini yaşayabilirsin.

Kız Çocuk Gözlük

Çocukların İ-Block Koruyucu Gözlük Kullanması

Çocuklar gün içinde televizyon, tablet, akıllı telefon ya da bilgisayar gibi cihazları sıklıkla kullanır. Özellikle hassas göz yapısına sahip olan çocukların gözleri kısa süre içerisinde yorulabilir. Hem göz yorgunluğunu hem de cihazlardan gelen zararlı ışınların gözde oluşturabileceği sağlık problemlerini azaltmak için İ- Block koruyucu gözlük kullanılmalıdır. Bu sayede çocukların gözleri, küçük yaşlardan itibaren korunarak ileride ortaya çıkabilecek göz problemlerinin önüne geçilebilir. Ancak bu gözlüklerin numaralı gözlükler gibi gözü iyileştirmek gibi bir özelliği yoktur. Bu nedenle reçetesiz olarak kolayca temin edilebilir.

Göz sağlığına önem veren ve gözlerini dijital ekranların yaydığı zararlı ışınlardan korumak isteyen herkesin İ- Block koruyucu gözlük kullanması gerekir. Sen de İ- Block gözlükleri tercih edereki gözlerini en iyi şekilde koruyabilir ve stilini şık bir aksesuarla tamamlayabilirsin. Doğru gözlük seçimi için tüm modeller hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve tarzına en uygun çerçevelere sahip olan gözlükleri, Eye Connection’da bulabilirsin.

Blog Son Eklenenler
Gözlük Ölçüsü Nedir ve Gözlük Ölçüsü Nasıl Alınır?
Yüzünüz için doğru boyutta gözlük seçimi yapmak, hem uyum hem de stil için önemlidir. Doğru ölçülerde seçilen bir güneş gözlüğünü uzun yıllar keyifle ve konforla kullanabilirsiniz.
Devamını Oku
23.01.2023
Elmas Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalı?
Elmas şeklinde bir yüz şekline sahipsen ve yüzüme hangi gözlük yakışır diye merak ediyorsan doğru adrestesin. Elmas yüz şekli genellikle pek sık rastlanmayan son derece özel yüz hatlarından oluşur. Dar bir alın, geniş elmacık kemikleri ve sivri bir çene ile öne çıkan bu tip yüz şekline göre gözlük seçmek de zorlu bir macera gibi düşünülebilir.
Devamını Oku
23.08.2022
Göz Sağlığını Korumak İçin Güneş Gözlüklerinin Önemi Nelerdir?
Gözlük kullanımı, gözü çevresel etkenlere karşı korumak için önemlidir. Koruyucu gözlük, gözlerinizi dış etkenlere karşı koruma altına alır. Şeffaf koruyucu gözlükler birçok farklı stile uyum sağlayabilen seçeneklerden oluşur. Özellikle hassas gözlere ve alerjik bir bünyeye sahip olanların sıklıkla tercih ettiği seçenekler arasında yer alır.
Devamını Oku
19.08.2022
Renkli Güneş Gözlükleri İle Yapılacak 5 Farklı Kombin Önerisi
Renkli güneş gözlükleri, stilinizi geliştirmeye yardım ederek kombinlerinizin daha şık görünmesini sağlayabilir. Mümkün olan en iyi görünümü elde etmeniz için gözlüklerinizi kıyafet ve aksesuarlarınızla uyumlu olacak şekilde eşleştirmeniz gerekir.
Devamını Oku
15.08.2022
Çocuklar için Gözlük Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Çocukların yaşadığı göz problemleri için gözlük kullanımı, zorlayıcı bir süreç olabilir. Çocuğun gözlüğe alışması, kabul etmesi ve rahat kullanmaya başlaması zaman alabilir. Bebek ve çocuklar için tercih edilen gözlük modelleri, işlevsel özellikleri sayesinde bu zorlu süreci kolaylaştırmalıdır.
Devamını Oku
12.08.2022
Burun Ameliyatı Sonrası Güneş Gözlüğü Kullanımı Nasıl Olmalı?
Burun ameliyatı geçirdiyseniz, işlemden sonra ne zaman ve nasıl gözlük takabileceğinizi belirlemek biraz zor olabilir. Burun ameliyatı sonrası gözlük kullanımı için geçerli olan en önemli kural cerrahınızı dinlemek ve tavsiyelerine uymaktır.
Devamını Oku
10.08.2022
Yaza Enerji Katacak En İyi Renkli Güneş Gözlüğü Modelleri
Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan renkli güneş gözlükleri stilini tamamlar ve gözlerini güneş ışınlarına karşı iyi bir şekilde korur.
Devamını Oku
08.08.2022
Güneş Gözlüğünü Kaliteli Yapan Özellikler Hangileridir?
Güneşli yaz günlerinin vazgeçilmez kombin parçası, güneş gözlüğü modelleridir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlayan bu güneş gözlükleri, kaliteli bir yapıya sahip olmalıdır. Bahar ve yaz aylarında sık tercih edilen güneş gözlüklerinin göz sağlığını koruyabilmesi için belli özellikleri taşıması gerekir.
Devamını Oku
05.08.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.