Güneşin tadını gönlünüzce çıkarmanın yolu: Polarize Gözlükler…

Güneşin tadını gönlünüzce çıkarmanın yolu: Polarize Gözlükler…

30.07.2021

Bir doğa yürüyüşünde, deniz kenarında, arkadaşlarımızla açık havada sohbet ederken… Hepimiz güneşin tadını gözleriniz rahatsız olmadan çıkarmak isteriz değil mi? O halde polarize cam gözlükler başka bir deyişle polaroid cam gözlükler tam size göre. Eğer polarize gözlükler hakkında kapsamlı bilgiye ulaşmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Her şey bir fotoğraf filtresiyle başladı…

Polarize gözlük camları ilk olarak fotoğrafçılık alanında kullanılmaya başlandı. Çekilen fotoğrafları anında oluşturan fotoğraf teknolojisine polaroid deniyor. Polaroid camlar tarihte ilk defa fotoğrafçılıkta ışığın yansımasını engellemek için kullanıldı. İşlenmemiş camların arasına koyulan polarize film tabakasıyla oluşturulan polaroid lensler, ışığın yansımasını keserek daha net fotoğraflar elde edilmesini sağlıyor. İşte gözlüklerdeki polarize camlar da yine bu mantıkla çalışıyor. Polarize film tabakasıyla kaplanan ya da bu tabakayla üretilen camlar güneş ışınlarının asfalt, deniz, havuz, beton gibi yüzeylerden yansıyan rahatsız edici etkisinin önüne geçiyor. Gözünüze güneş ışınlarının doğrudan etki etmesini engelliyor.

Parlama olmadan çok daha keskin ve rahat bir görüş...

2021 güneş gözlüğü trendlerine baktığımızda kuşkusuz öne çıkan modeller, renkler ve bolca seçenek mevcut.

Polarize camlı modellerse hem estetik hem de konfor etkileriyle öne çıkıyor. Araç kullanırken, denizde hatta karda yansıyan ışınlardan korunmak için polarize camlı gözlükleri tercih edebilir, hassas, ışığa duyarlı gözlerinizin sağlığını koruyabilir, rahatsız edici güneş yansımalarından korunabilirsiniz. Göz hassasiyetini artıran bir operasyon sonrasında da yine polarize camlı gözlükler yardımınıza koşuyor, görüş konforunuzu koruyor.