Güneş Gözlüklerinde Retro Etkisi | Beyaz Güneş Gözlüğü

Güneş Gözlüklerinde Retro Etkisi | Beyaz Güneş Gözlüğü

18.04.2022

Moda söz konusu olduğunda aksesuarlar kombinin vazgeçilmez parçalarıdır. Kıyafetini öne çıkarmanın ve vurgulamanın en iyi yolu olan gözlükler, modern ve vintage tarzlarının yanı sıra çeşitli şekilleri ile yüze ayrı bir hava katar. İlk başta gözleri güneşin zararlı ışınlarından korumak amacıyla üretilen güneş gözlükleri moda ikonları ve ünlüler tarafından hızla moda ifadesine dönüşmüştür. Bu sayede çerçeve çeşidi ve renkleri artan bu gözlüklerle dilediğin tarzı kolayca oluşturabilir, güneşli günlere merhaba derken mükemmel stilini yansıtma şansı bulabilirsin.

Retro denince akla ilk gelen kalın ve beyaz çerçeveli güneş gözlüğü modelleri, yuvarlak, oval ve kedi gözü gibi stillerde karşına çıkar. Ancak altıgen gibi retro stilin öncülerinden bir modelle de karşılaşman mümkün. Öte yandan tüm zamanların favorisi yuvarlak ve kare çerçeveler zamansız parçalar arasında yer alır ve günün her saati her kombine mükemmel uyum sağlar. Retro ve modern stillerin harmanlandığı ya da tamamen vintage stile hizmet eden gözlük modellerini Eye Connection'da bulabilir, sahip olabilir ve kombinlerine şık dokunuşlar ekleyebilirsin.

Erkek Güneş Gözlüklerinde Beyaz Modası

Yüz hatlarına uygun en iyi güneş gözlüğü modelini bulman öne çıkan özelliklerini bildiğinde oldukça basittir. Erkek güneş gözlüğü modelleri söz konusu olduğunda da tıpkı kadın gözlük çeşitlerinde olduğu gibi yüz hatlarına dikkat edilmelidir. Sivri yüz hatları için aviator, yuvarlak ve keskin olmayan çerçeve kesimine sahip herhangi bir güneş gözlüğü önerilirken, yuvarlak hatlı yüzlerde daha ince bir hat oluşturmak için kedi gözü, oval, geniş dikdörtgen ve ince çerçeveli aviator güneş gözlükleri modelleri önerilir. Ancak altıgen, beşgen, sekizgen ve damla gibi her yüz tipine uygun modellerle de stilini yansıtmaya devam edebilir, şık kombinlerinde retro güneş gözlüğü çeşitlerine yer verebilirsin. Beyaz güneş gözlüğü de nötr rengi ve retro havası sayesinde her kombine uyum sağlayacak potansiyele sahip bir aksesuardır. Rengi dolayısıyla 80'li yılların moda trendlerine uygun kalın çerçeveli bir güneş gözlüğü ile zamansız stiller oluşturman mümkün.

Unisex Güneş Gözlükleri

Beyaz Kadın Güneş Gözlüğü ile Retro Görünümler

Unutulmayan moda ikonları sayesinde her döneme damgasını vuran trend güneş gözlüğü modelleri arasında yer alan beyaz çerçeveler, güneşli günlerin enerjisini yansıtır. Hemen her kıyafetle kolayca eşleşen rengi, kalın veya ince çerçevesi ile öne çıkan kaliteli güneş gözlüğü modelleri kemik, asetat, metal veya enjeksiyon malzemeleri ile uzun bir kullanım ömrü sunar. Retro modeller arasında yer alan aviator ve altıgen beyaz güneş gözlükleri günlük giyim için hem sade hem de göz alıcı kombinler oluşturmana izin verir. İster sade beyaz ve kalem kesim bir elbise ile ister kırmızı bir gömlek ve puantiyeli bir etek ile vintage kombinler yapabilirsin. Modern kombinlerine beyaz kadın güneş gözlüğü modelleri sayesinde zamansız çizgiler eklemek istersen yüksek bel skinny jean pantolon ile crop top üst kombinlerin için geniş çerçeveli gözlüklerden ilham alabilirsin.

Kadın Güneş Gözlükleri

Güneş Gözlüğü Kombinlerinde Beyazın Cazibesi

Nötr renklerin başında gelen beyaz, pastel, neon, koyu ve açık renklerle eşsiz bir uyum sağlar. Beyaz güneş gözlükleri de bu sayede çok yönlü kullanılabilir ve hem spor hem de retro stili ifade etmek için tercih edilir. Moda güneş gözlüğü denince akla ilk gelen bu beyaz çerçeveler, büyük küçük fark etmeksizin tüm boyutları ile aksesuar sektörüne öncülük eder.  Dünyanın her yerinde retro olarak kabul görmüş bu gözlüklerle yaz ve bahar ayı kombinlerini zamansız hale getirebilir, modern ayakkabı ve kıyafetlerle eşleştirerek özgün bir stil yaratabilirsin. Beyaz bir stiletto ile siyah bir jean giyebilir, volanlı gömlek ve kalın çerçeveli oval bir güneş gözlüğü ile bu kombini eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsin.

Sokak modasına uyum sağlayabileceğin beyaz çerçeveli retro gözlükleri Eye Connection'da bulabilir, bütçe dostu güneş gözlüğü fiyatları ve avantajlarından yararlanarak dilediğin modele sahip olabilirsin.