Güneş Gözlüğünde Palorize Cam mı Normal Cam mı Tercih Edilmeli ?

Güneş Gözlüğünde Palorize Cam mı Normal Cam mı Tercih Edilmeli ?

14.07.2022

Güneşin zararlı ışınlarını emen ve yansıtan gözlükler, göz sağlığınızı korumak için önemlidir. Polarize camlar ile UV kaplama sık karıştırılan özellikler arasında yer alır. Her güneş gözlüğünde UV koruması olmalıdır ve polarize cam tercihi ise size bağlıdır.

Polarize güneş gözlüğü modelleri, yansımaları ve parlamaları azaltarak görüş kalitenizi artırır. Araç kullanırken, doğa sporları yaparken, su kenarında ve üstünde vakit geçirirken en iyi güneş gözlüğü camı, polarize özelliği olan seçeneklerdir. Araba camlarından, su kenarlarından, karlı yüzeylerden yansıyan ışık parlamalarını azaltarak daha konforlu bir görüş deneyimi sunar. Özellikle dağ sporları ve su etkinlikleri ile uğraşanlar için önemli olan polarize gözlük modelleri, uzun süreli kullanımda baş ağrısına neden olabilir. Bu nedenle güneş gözlüğü seçerken tasarım detaylarına verdiğiniz önemden daha fazla cam özelliklerine yoğunlaşmanız gerekir.

Polarize Güneş Gözlüğü

Polarize Camlar Kimlere Tavsiye Edilmez?

Polarize güneş gözlükleri, yorgun ve uykusuz sürücüler için tehlike yaratabilir. Koyu tonlarda tasarlanan bu gözlük modelleri, uyku düzeyini artırabilir. Bu nedenle yorgun sürücülerin kullanımı için uygun değildir.

Baş ağrısına meyilli kişiler, polarize gözlük kullanırken sıkıntı yaşayabilir. Yansıma ve parlamaları yok eden polarize gözlükler baş ağrısına neden olabilir.

Araç kullanırken camda oluşan renk dalgalanmaları öteyi görmenizi engelleyebilir. Bu nedenle polarize gözlük kullanırken dikkatli olmak önemlidir

Gözlük renklerinde seçim yaparken özen gösterilmelidir. Sadece estetik amaçlı kullanılmayan gözlükler için cam rengi günlük yaşamda önem taşır. Koyu renk tonlarında sunulan polarize güneş gözlükleri, sisli ve kapalı havalarda tercih edilmemelidir.  

Polarize Güneş Gözlüğü Nedir

Gözlüğün Polarize Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

Güneş gözlüğünün polarize olup olmadığını anlamak için cep telefon ekranınızdan destek alabilirsiniz. Telefonun ekranı açıkken gözlüğü yataydan dikey konuma getirdiğinizde ekranda kararma ve renk değiştirme varsa gözlük polarize demektir. Polarize gözlük görüşünüzün net olmasını sağlar. Polarize özelliği bulunan gözlüklerle deniz yüzeyindeki parıltıları görebilirsiniz.

Polarize Cam ve UV Cam Arasındaki Farklar Nelerdir?

Polarize cam her gözlükte olan bir özellik değildir. UV koruması, her kaliteli güneş gözlüğünde olması gerekir. Güneş gözlüğünün amacı, güneşin zararlı etkilerine karşı gözü korumaktır. Bu nedenle güneş gözlüğü satın alırken, UV korumalı seçenekleri değerlendirmek önemlidir. Işık emilimi, bir diğer cam özellikleri arasında yer alır. Dağlık alanlarda, su sporlarında ışık emilimi yüksek camları tercih edebilirsiniz. Bu sayede daha konforlu bir görüş deneyimi yaşayabilmeniz mümkün. Şehir hayatında ise ortalama ışık emilimi yeterlidir.

Polarize cam özelliği, yansımaları ve ışık parlamalarını azaltır. Katarakt ameliyatı olanlar, ışığa duyarlı kişiler, kayakçılar, bisikletçiler etkili bir görüş için polarize gözlük modellerini tercih edebilir. Polarize gözlük sağlıklı mı diye soranlar için uygun kişiler tarafından kullanıldığında etkili olduğunu söyleyebiliriz. Baş ağrısı yaşayanlar, uykusuzluk çekenler, gün doğumu ve batımında araç kullananlar için ise polarize gözlük kullanımı uygun değildir. Güneş gözlüğü seçerken bazı noktalara dikkat etmeniz hem sağlığınız hem konforunuz için önem taşır.

Her kullanım amacına ve şekline göre güneş gözlüğü modeli bulunur. Kendi yüz hatlarınıza ve kullanım alışkanlığınıza uygun olan seçenekleri tercih ederek konforlu bir gün geçirebilirsiniz. Eye Connection, benzersiz tasarıma sahip çerçeveleri ve kaliteli cam özellikleri ile kullanıcılarından tam not almayı başarır. Erişilebilir polarize cam fiyatları ile ihtiyaç duyduğunuz güneş gözlüğü Eye Connection’da.