Güneş Gözlüğü Neden Baş Ağrısı Yapar ?

Güneş Gözlüğü Neden Baş Ağrısı Yapar ?

22.06.2022

Yaz aylarında baş ağrısı şikâyetiniz artıyorsa bunun birçok farklı sebebi olabilir. Yazın görülen baş ağrısı genellikle sıcak ve aşırı yoğun güneş ışığı kaynaklı olabildiği gibi sahte güneş gözlüğü kullanımı nedeniyle de olabilir. Yaz aylarında bu şikâyeti yaşayanların sıklıkla sorduğu Güneş ışınları baş ağrısı yapar mı sorusunun cevabı kişiye ve duruma göre değişebilir. Gözlerinde hassasiyet bulunan kişilerin yanı sıra migreni olanlarda da yazın güneş ışınları ağrıyı tetikleyebilir. Bundan kaçınmak için kaliteli ve koruyucu işlevi yüksek güneş gözlüklerinin yanı sıra şapka kullanılabilir.

Kullandığınız güneş gözlüğünün baş ağrısı yaptığını düşünüyorsanız muhtemelen sebebi en başta verdiğiniz yanlış karardır. Ucuz alternatifler olduğu için tercih edilen sahte güneş gözlükleri hem koruyuculuk açısından zayıf hem de göz sağlığına zararlı etkiler gösterebilir. Yazın artan baş ağrısı sorunu ile karşılaşmamak için güvenilir UV400 güneş gözlüğü modellerini tercih edebilirsiniz.

Yansıma önleyici olarak kullanılan polarize güneş gözlüğü modellerinde durum biraz farklıdır. Bu nedenle henüz denemeyen insanlar “Polarize güneş gözlüğü baş ağrısı yapar mı?” sorusunun cevabını merak eder. Güneş gözlüğü kullanmaya alışkın olmayan insanlar için polarize gözlüğün ışığı dengeleyici etkisi ilk başta hafif baş ağrısı yapabilir. Nadiren görülen baş ağrısı ise gözler cam tipine alıştığında çoğunlukla ortadan kalkar ve konforlu şekilde gözlüğünüzü kullanabilirsiniz.

Kaliteli Güneş Gözlükleri

Güneş Gözlüğü Göz Ağrıtır mı?

Yaz ve kış aylarında en yüksek verimi sağlayan doğru renk ve özellikte güneş gözlüklerini seçmek alışverişin ilk adımıdır. Doğru kararı verdiğiniz zaman güneş gözlüğü modelleri genellikle ağrı problemine yol açmaz. Kaliteli ve güneş ışınlarının zararlı etkilerini filtreleme becerisine sahip bir güneş gözlüğünün ağrı yapması nadir rastlanan bir durumdur. Genellikle gözlük kullanmaya alışık olmayanlar ilk birkaç gün hafif şekilde bu semptomdan bahsedebilir.

Ağır çerçeve seçimi, yüze küçük ya da büyük gelen bir gözlük modeli kullanmak da ağrıya neden olabilir. Yüzünüze tam oturan ve hafif çerçeveli bir güneş gözlüğü satın aldığınız zaman camların kalitesi sayesinde konforlu şekilde kullanabilirsiniz. Bu nedenle güneş gözlüğü göz ağrıtır mı sorusunun ucu açıktır. Doğru seçilen, yüze uygun ve kaliteli bir gözlük seçimi baş ağrısı sorununun önüne geçer. Bu nedenle güneş gözlüğü seçimi yaparken sadece tasarım özelliklerine değil, işlevselliğe de dikkat edilmelidir.

Güneş gözlüğü gözü bozar mı sorusu da ağrı ile bağlantılıdır. Kaliteli camlara sahip bir güneş gözlüğü gözünüzü bozmaz, aksine güneş ışınlarını filtreleyerek gözün yorulmasını engeller ve göz sağlığını korumaya yardım eder. Sahte olarak tabir edilen camları işlevsiz güneş gözlükleri ise sadece görüntü açısından beklentinizi karşılayabilir. Uzun vadeli kullanımda ise göz sağlığına olumsuz etkileri olabilir. En kaliteli güneş gözlüğü modellerini seçmeniz göz sağlığını koruma açısından da önemlidir ve güvenilir markalara yönelerek doğru ürünü kolayca bulabilmeniz mümkün olur.

Güneş Gözlüğü Takmanın Faydaları

Yazın koyu, kışın açık renklerdeki camlarla sıklıkla tercih edilen güneş gözlüğü takmanın faydaları oldukça fazla olsa da kısaca şu şekildedir:

• Göze toz, kum gibi zararlı cisimlerin girmesini engeller.

• UVA ve kızılötesi ışınları filtreleyerek göz sağlığını korur.

• Işıltılı ve parlak ortamlarda görüşü düzenleyerek netlik sağlar.

• Yolculuk sırasında ve denizcilik gibi mesleklerde yansımayı önlemeye yardımcı olur, ani görüntü kayıplarını azaltır.

En iyi güneş gözlüğü markası seçeneklerine uygun fiyatlarla ulaşmak için siz de Eye Connection’ı tercih edebilirsiniz. Göz sağlığınızı destekleyen ve stilinizi en iyi şekilde yansıtan güneş gözlükleri Eye Connection’da.