Güneş Gözlüğü İle Poz Vermek İçin En İyi Püf Noktalar

Güneş Gözlüğü İle Poz Vermek İçin En İyi Püf Noktalar

03.08.2022

Modaya uygun güneş gözlüklerine sahip olduğunda ise Instagram için güzel bir fotoğraf çekme zamanı gelmiş demektir. Peki, güneş gözlükleriyle mükemmel fotoğraf nasıl çekilir? İdeal poz nasıl verilir? İşte tüm gözlük modelleri ile mükemmel poz vermek için püf noktalar.

Işığı Ayarlayın

Gözlüklerden yansıyan ışığa dikkat etmen gerekir. Tüm kadın ve erkek güneş gözlüğü modelleri parlama yapmaz, ancak parlayan bir modele sahipsen cama çarpan ışığa ve renklere dikkat etmelisin. Işığın kaynağına göre başını ayarlaman tüm sorunu çözer. Örneğin ışık nedeniyle renkli camlı güneş gözlükleri üzerinde mavi/yeşil yansımalar oluşabilir. Bunu önlemek için başını hafifçe çevirmen yeterlidir. Genellikle hafif bir dönüş büyük bir fark yaratır. Bazen ışığı engelleyen doğru gölgeli alanı bulmaya da yardımcı olur.

Bakış Açısı ve Konumu Ayarlayın

Gözlük çeşitleri ile merceğe tam karşıdan bakmak ve dik bir poz vermek isteyebilirsin. Bunun için ışık ayarı yapman yeterlidir. Ancak hem sanatsal hem de gizemli bir poz için farklı uzaklıkları deneyebilir ve açın üzerinde düzenlemeler yapabilirsin. Bunun için gözlük seçimi de önemlidir. Çerçevesi ve camı siyah gözlük çeşitleri ile çerçeve üzerinden bakarak çekici bir görünüm yakalayabilirsin. Şeffaf cam güneş gözlüğü ile hafif aşağı doğru baktığında ise etkileyici bir fotoğraf çekmen mümkündür.

Doğru Açı için Eğimli Poz Verin

Parlamayı önlemeye çalışırken yapılan açı çalışması daha özgün ve kendinden emin pozlar için de gerekebilir. Bu sayede hem parlama ile ilgilenip hem de istediğin tarzda poz verebilirsin. Bunun için yuvarlak ya da altıgen gözlük gibi farklı stilleri kullanabilir ve hem başının hem de gövdenin konumunu mercekten farklı yönlere çevirebilirsin.

Gölgelerden Yararlanın

Yansımalı ve polarize güneş gözlüğü ile poz verirken en büyük sorun fazla ışığın görünümünü ve açını etkilemesidir. Ancak bunu kendi yararına çevirebilir ve farklı açılardan da çok iyi pozlar verilebileceğini görebilirsin. Yuvarlak gözlük modelleri kemik ya da metal çerçeve olması fark etmeksizin poz vermek için ideal gözlükler arasındadır. Işığın cam yüzeyindeki yansımalar ufak gölge alanlarıyla kolayca çözülebilir.

Işık Hüzmelerini Kullanın

Işıktan tamamen kaçman da donuk ve doğal olmayan görüntüler ortaya çıkarabilir. Bir ağaç ya da aksesuar kullanarak ışık hüzmelerini doğru açılardan gözlüğüne yansıtarak kullanabilirsin. Örneğin dikdörtgen güneş gözlüğü ile poz verirken lense çapraz şekilde yansıyacak bir ışık ile ideal ve özgün bir kare yakalayabilirsin.

Gözlüklere Açı Verin

Poz vermek için sadece kendi açını ayarlaman gerekmeyebilir. Bazen doğru açıyı yakalamak için güneş gözlüğünü de farklı açılarda konumlandırmalısın. Doğal olmayan görünümler oluştursa da bazen ışık ve konum gereği gözlüklere müdahale etmelisin. Örneğin bebeğinle birlikte tatil pozu verirken gözlüğü biraz yana ya da aşağı çekmen tüm ışık problemini çözebilir. Bu nedenle parlamayan çocuk güneş gözlüğü tercih edebilir ya da bu tür pozlar verebilirsin.

Sevdiklerinizle Birlikte Poz Verin

Bebek güneş gözlüğü çeşitleri son derece renkli ve UV korumalıdır. Bu gözlüklerde yansıma oranı da bir hayli düşüktür. Bu nedenle kemikli gözlük çeşitlerinden seçerek bebeğinle birlikte sevimli pozlar elde edebilirsin.

Son derece popüler ve kaliteli gözlük markaları arasında yer alan Eye Connection, hemen her renk ve stilde güneş gözlüğü koleksiyonlarına sahiptir. Bu sayede sen de yüz tipine ve stiline en uygun güneş gözlüğünü bulabilir ve mükemmel pozlar vererek tüm anılarını ölümsüzleştirebilirsin.