Güneş Gözlüğü İle Poz Vermek İçin En İyi Püf Noktalar
03.08.2022

Güneş Gözlüğü İle Poz Vermek İçin En İyi Püf Noktalar

Modaya uygun güneş gözlüklerine sahip olduğunda ise Instagram için güzel bir fotoğraf çekme zamanı gelmiş demektir. Peki, güneş gözlükleriyle mükemmel fotoğraf nasıl çekilir? İdeal poz nasıl verilir? İşte tüm gözlük modelleri ile mükemmel poz vermek için püf noktalar.

Işığı Ayarlayın

Gözlüklerden yansıyan ışığa dikkat etmen gerekir. Tüm kadın ve erkek güneş gözlüğü modelleri parlama yapmaz, ancak parlayan bir modele sahipsen cama çarpan ışığa ve renklere dikkat etmelisin. Işığın kaynağına göre başını ayarlaman tüm sorunu çözer. Örneğin ışık nedeniyle renkli camlı güneş gözlükleri üzerinde mavi/yeşil yansımalar oluşabilir. Bunu önlemek için başını hafifçe çevirmen yeterlidir. Genellikle hafif bir dönüş büyük bir fark yaratır. Bazen ışığı engelleyen doğru gölgeli alanı bulmaya da yardımcı olur.

Bakış Açısı ve Konumu Ayarlayın

Gözlük çeşitleri ile merceğe tam karşıdan bakmak ve dik bir poz vermek isteyebilirsin. Bunun için ışık ayarı yapman yeterlidir. Ancak hem sanatsal hem de gizemli bir poz için farklı uzaklıkları deneyebilir ve açın üzerinde düzenlemeler yapabilirsin. Bunun için gözlük seçimi de önemlidir. Çerçevesi ve camı siyah gözlük çeşitleri ile çerçeve üzerinden bakarak çekici bir görünüm yakalayabilirsin. Şeffaf cam güneş gözlüğü ile hafif aşağı doğru baktığında ise etkileyici bir fotoğraf çekmen mümkündür.

Doğru Açı için Eğimli Poz Verin

Parlamayı önlemeye çalışırken yapılan açı çalışması daha özgün ve kendinden emin pozlar için de gerekebilir. Bu sayede hem parlama ile ilgilenip hem de istediğin tarzda poz verebilirsin. Bunun için yuvarlak ya da altıgen gözlük gibi farklı stilleri kullanabilir ve hem başının hem de gövdenin konumunu mercekten farklı yönlere çevirebilirsin.

Gölgelerden Yararlanın

Yansımalı ve polarize güneş gözlüğü ile poz verirken en büyük sorun fazla ışığın görünümünü ve açını etkilemesidir. Ancak bunu kendi yararına çevirebilir ve farklı açılardan da çok iyi pozlar verilebileceğini görebilirsin. Yuvarlak gözlük modelleri kemik ya da metal çerçeve olması fark etmeksizin poz vermek için ideal gözlükler arasındadır. Işığın cam yüzeyindeki yansımalar ufak gölge alanlarıyla kolayca çözülebilir.

Işık Hüzmelerini Kullanın

Işıktan tamamen kaçman da donuk ve doğal olmayan görüntüler ortaya çıkarabilir. Bir ağaç ya da aksesuar kullanarak ışık hüzmelerini doğru açılardan gözlüğüne yansıtarak kullanabilirsin. Örneğin dikdörtgen güneş gözlüğü ile poz verirken lense çapraz şekilde yansıyacak bir ışık ile ideal ve özgün bir kare yakalayabilirsin.

Gözlüklere Açı Verin

Poz vermek için sadece kendi açını ayarlaman gerekmeyebilir. Bazen doğru açıyı yakalamak için güneş gözlüğünü de farklı açılarda konumlandırmalısın. Doğal olmayan görünümler oluştursa da bazen ışık ve konum gereği gözlüklere müdahale etmelisin. Örneğin bebeğinle birlikte tatil pozu verirken gözlüğü biraz yana ya da aşağı çekmen tüm ışık problemini çözebilir. Bu nedenle parlamayan çocuk güneş gözlüğü tercih edebilir ya da bu tür pozlar verebilirsin.

Sevdiklerinizle Birlikte Poz Verin

Bebek güneş gözlüğü çeşitleri son derece renkli ve UV korumalıdır. Bu gözlüklerde yansıma oranı da bir hayli düşüktür. Bu nedenle kemikli gözlük çeşitlerinden seçerek bebeğinle birlikte sevimli pozlar elde edebilirsin.

Son derece popüler ve kaliteli gözlük markaları arasında yer alan Eye Connection, hemen her renk ve stilde güneş gözlüğü koleksiyonlarına sahiptir. Bu sayede sen de yüz tipine ve stiline en uygun güneş gözlüğünü bulabilir ve mükemmel pozlar vererek tüm anılarını ölümsüzleştirebilirsin.

Blog Son Eklenenler
Gözlük Ölçüsü Nedir ve Gözlük Ölçüsü Nasıl Alınır?
Yüzünüz için doğru boyutta gözlük seçimi yapmak, hem uyum hem de stil için önemlidir. Doğru ölçülerde seçilen bir güneş gözlüğünü uzun yıllar keyifle ve konforla kullanabilirsiniz.
Devamını Oku
23.01.2023
Elmas Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalı?
Elmas şeklinde bir yüz şekline sahipsen ve yüzüme hangi gözlük yakışır diye merak ediyorsan doğru adrestesin. Elmas yüz şekli genellikle pek sık rastlanmayan son derece özel yüz hatlarından oluşur. Dar bir alın, geniş elmacık kemikleri ve sivri bir çene ile öne çıkan bu tip yüz şekline göre gözlük seçmek de zorlu bir macera gibi düşünülebilir.
Devamını Oku
23.08.2022
Göz Sağlığını Korumak İçin Güneş Gözlüklerinin Önemi Nelerdir?
Gözlük kullanımı, gözü çevresel etkenlere karşı korumak için önemlidir. Koruyucu gözlük, gözlerinizi dış etkenlere karşı koruma altına alır. Şeffaf koruyucu gözlükler birçok farklı stile uyum sağlayabilen seçeneklerden oluşur. Özellikle hassas gözlere ve alerjik bir bünyeye sahip olanların sıklıkla tercih ettiği seçenekler arasında yer alır.
Devamını Oku
19.08.2022
Renkli Güneş Gözlükleri İle Yapılacak 5 Farklı Kombin Önerisi
Renkli güneş gözlükleri, stilinizi geliştirmeye yardım ederek kombinlerinizin daha şık görünmesini sağlayabilir. Mümkün olan en iyi görünümü elde etmeniz için gözlüklerinizi kıyafet ve aksesuarlarınızla uyumlu olacak şekilde eşleştirmeniz gerekir.
Devamını Oku
15.08.2022
Çocuklar için Gözlük Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Çocukların yaşadığı göz problemleri için gözlük kullanımı, zorlayıcı bir süreç olabilir. Çocuğun gözlüğe alışması, kabul etmesi ve rahat kullanmaya başlaması zaman alabilir. Bebek ve çocuklar için tercih edilen gözlük modelleri, işlevsel özellikleri sayesinde bu zorlu süreci kolaylaştırmalıdır.
Devamını Oku
12.08.2022
Burun Ameliyatı Sonrası Güneş Gözlüğü Kullanımı Nasıl Olmalı?
Burun ameliyatı geçirdiyseniz, işlemden sonra ne zaman ve nasıl gözlük takabileceğinizi belirlemek biraz zor olabilir. Burun ameliyatı sonrası gözlük kullanımı için geçerli olan en önemli kural cerrahınızı dinlemek ve tavsiyelerine uymaktır.
Devamını Oku
10.08.2022
Yaza Enerji Katacak En İyi Renkli Güneş Gözlüğü Modelleri
Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan renkli güneş gözlükleri stilini tamamlar ve gözlerini güneş ışınlarına karşı iyi bir şekilde korur.
Devamını Oku
08.08.2022
Güneş Gözlüğünü Kaliteli Yapan Özellikler Hangileridir?
Güneşli yaz günlerinin vazgeçilmez kombin parçası, güneş gözlüğü modelleridir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlayan bu güneş gözlükleri, kaliteli bir yapıya sahip olmalıdır. Bahar ve yaz aylarında sık tercih edilen güneş gözlüklerinin göz sağlığını koruyabilmesi için belli özellikleri taşıması gerekir.
Devamını Oku
05.08.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.