Güneş Gözlüğü Camı Değişir mi ?

Güneş Gözlüğü Camı Değişir mi ?

17.06.2022

Her daim güneş gözlüğü camı değiştirmek için tek sebep kırılma olmayabilir. Çizilme de bu işlev bozukluklarından biridir. Sert yüzeylerin üzerinde cam üzerine gözlüğü koymak, cepte ve çantada kılıf olmadan taşımak camın işlevsiz hale gelmesine neden olabilir.

Bazen de güneş gözlüğü cam değişimi için tek sebep estetik olabilir. Gözlük camında herhangi bir problem olmasa da yenilik için çerçevesini beğendiğiniz bir gözlüğün sadece camlarını değiştirip yeni renkler deneyebilirsiniz. Numaralı gözlük camı kullanıcısıysanız da çerçevesini beğendiğiniz bir modeli satın alarak camlarını doktorun reçete ettiği şekli ile yenileyebilirsiniz. Bu nedenle kullanıcıların sıklıkla sorduğu “Güneş gözlüğü camı değişir mi?” sorusunun cevabı oldukça nettir. Evet, güneş gözlüğü camınızı dilediğiniz zaman kolayca değiştirebilirsiniz.

Gözlük Camı Değiştirme Ne Kadar?

Her mevsim tüm insanların göz sağlığını koruması için kullanması gereken güneş gözlüğü modelleri seçimi sırasında ne kadar titiz davranıp kaliteye yönelseniz de bazı aksilikler yaşanabilir. Yeni aldığınız gözlüğün camı düşme, üzerine oturma ya da farklı sebeplerle kırılabilir. Bu durumda camı değiştirebileceğinizi bilmek sizi rahatlatacaktır. Tek camı değiştirebileceğiniz gibi sağlıklı görüş için önerilen iki camın aynı anda değiştirilmesidir.

Bu noktada Gözlük camı değiştirme ne kadar ve nerede yapılır? gibi soruların cevabı önemlidir. Gözlük camları genellikle optiklerde değiştirilir. Çerçevenin ölçüsü alındıktan sonra sipariş edilen cam boyutuna uygun olarak seçilen camlar kesilerek montajı yapılır. En sevdiğiniz çerçeve modellerinin koruma ya da kalite farkı nedeniyle camını değiştirmek için optisyenlere ulaşabilirsiniz.

Gözlük camı değişiminin fiyat aralığı oldukça geniştir. İşletmenin fiyat politikası, seçtiğiniz camın kalitesi, kesim işleminin zorluğu, çerçevenin yapısı gibi farklı durumlar değişim fiyatını etkiler. Bu noktada en çok dikkat etmeniz gereken unsur ise gözlük camı seçimi konusunda yüksek koruyuculuğu olan kaliteli bir ürüne yönelmektir. Renk, reflektif özellikler, materyal gibi noktalarda ihtiyacınıza uygun bir modeli belirleyebilir, %90 üzerinde UVA ve UVB filtresi olan ürünleri seçebilirsiniz. UV400 filtresi ve CE damgası kaliteli ve işlevsel bir gözlükte ilk dikkat edilen noktalar arasındadır.

Çizilen Gözlük Camı Nasıl Temizlenir?

Güneş gözlüğümün camı çizildi ne yapabilirim diye soruyorsanız, değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Gözlük camı değişimi yaparak artık işlevsiz olan koruma kalkanını değiştirmeniz gerekir. Çizilen camlar görüş kusuru yaratabileceği gibi güneşi de çizgilerden içeri alarak tek noktada yoğunlaşan ışık farkı yaratır. Siz çıplak gözle fark etmeseniz de göz bebekleri bu çizikleri algılayarak zorlanır. Popüler markalardan garantili bir model satın aldığınız zaman belli noktalarda avantaj sahibi olursunuz.

Büyük bir özenle seçtiğiniz gözlüklerin camlarının uzun süre ilk günkü performansta olmasını istiyorsanız saklama ve taşımanın yanı sıra temizliğine de dikkat etmelisiniz. Bu nedenle “Çizilen gözlük camı nasıl temizlenir?” sorusunun yanıtını bilmeniz gerekir. Güneş gözlüğü camı üretilen materyale göre su ile yıkanabilir ya da özel bir solüsyon ile temizlenebilir. Mineral camlar su ile yıkanırken organik camların özel solüsyonla temizlenmesi çizikleri önlemek içindir. Ayrıca gözlük üzerindeki kaplamalar da temizleme şeklini etkiler. Özellikle çizilen gözlük camlarında solüsyon ve özel mendil kullanmanız ve mümkün olan en kısa sürede değişime gitmeniz tavsiye edilir.

Siz de en sevilen güneş gözlüğü çerçeve modellerine ve farklı fonksiyonlara sahip kaliteli camlara ulaşmak için şimdi ürünleri inceleyebilirsiniz. Stilinize uygun birçok tasarım Eye Connection’da.