Göz renginize uygun güneş gözlükleri ile renklenin!

Göz renginize uygun güneş gözlükleri ile renklenin!

30.07.2021

Güneş gözlüğü seçerken modeline, boyutuna, çerçevesine dikkat ederiz. Peki göz rengimize? Kahverengi, ela, yeşil veya mavi… Göz bebeğinizin rengine uygun bir güneş gözlüğü camı seçerek gözlerinizi ön plana çıkarmak çok kolay! Hem güneş gözlüğü camını hem de çerçevesini seçerken göz renginize göre modeller tercih ettiğinizde sizin için en uygun güneş gözlüğüne sahip olabilirsiniz. Nasıl mı? Yazımızda sizin için birkaç püf noktasını derledik.

Güneş gözlüğünüzü seçerken gözlerinizden ilham alın!

Göz rengimiz makyajımızdan saçımızın rengine kadar her şeyi belirlememizde etkili; güneş gözlüğümüzü seçerken de öyle. Tıpkı göz bebeğimizin rengi gibi birçok farklı rengi olan güneş gözlüğü camları da bu tercihi yaparken işimizi kolaylaştırıyor. Gözünüzün tamamını koruyan ve göz bebeğinize uygun bir güneş gözlüğü seçerek siz de hem sağlıklı bir görüşe kavuşabilir hem de modaya uygun bir gözlüğe kavuşabilirsiniz.

 

Doğru renkler, modern çerçeveler ve dikkat çeken bakışlar…

Son yıllarda güneş gözlüğü modellerinin çeşitlenmesi ile herkesin cilt rengine ve göz rengine göre bir güneş gözlüğü modeli bulmak da kolaylaştı. Uzun yıllar kadın güneş gözlüğü modelleri konusunda birçok seçenek varken, günümüzde erkek güneş gözlüğü ve çocuk güneş gözlüğü alanlarında da birçok çeşit bulunuyor. Sıra ise doğru gözlüğü seçmeye geliyor…

 

Kahverengi gözler hiç bu kadar beğenilmemişti!

Kahverengi gözlere sahip olanlar için önerimiz şüphesiz ki renkli camlı güneş gözlükleri olur. Eğer kahverengi veya ela göz rengine sahipseniz; açık mavi, yeşil ve toprak tonlarına sahip gözlükleri tercih edebilirsiniz.

Özellikle koyu olmayan, renkli camlar tercih ettiğinizde, gözleriniz olduğundan daha açık tonda ve olduğundan büyük görünecektir.

 

Her zaman nefes kesen mavi gözler…

Gözleriniz maviyse ve güneş gözlüğü takarken rengini geri plana atmak istemiyorsanız; pembe, mavi, lila gibi dikkat çekici renkleri kullanarak gözleriniz ile uyum yakalayabilirsiniz. Koyu renk çerçeve ve camlar gözlerinizi hem küçültecek hem de göz renginizi soğuklaştıracaktır. Bu nedenle özellikle renkli gözlü kişiler daha canlı ve renkli modeller tercih edebilirler. Unutmayın; mavi gözler her zaman dikkat çeker!

 

Yeşilin binbir tonu…

Yeşil gözlere sahipseniz, çok şanslısınız! Çünkü en zıt tonları kullanabilir ve gözlerinizle tüm dikkati üzerinize çekebilirsiniz. Özellikle pastel ve yumuşak tonları tercih ederek hem görünümünüzü güçlendirebilir, hem de en trend gözlüklere sahip olabilirsiniz. Yavruağzı, sarı, turuncu gibi renkler sayesinde gözlerinizin rengi ortaya çıkacak ve gözlük kullanırken bile yeşil gözlerinizin avantajını yakalayabileceksiniz.

Hem göz renginize, hem de saç ve ten renginize uygun güneş gözlüğünü Eye Connection’da bulabilirsiniz! Birbirinden farklı modellere sahip güneş gözlüklerimiz ile bakışları her zaman üzerinizde hissedeceksiniz.