Erkekler İçin En İyi Güneş Gözlüğü Modelleri

Erkekler İçin En İyi Güneş Gözlüğü Modelleri

13.10.2021

Bu noktada erkekler için aksesuarlar, özellikle de güneş gözlüğü seçimleri bazen hayat kurtarıyor. Sadece yazın değil yılın her dönemi kendinize uygun bir gözlüğünüzün olması oldukça önemli.

Erkek güneş gözlüğü modelleri yıllar içerisinde değişiyor,her zevke hitap eden yeni modeller çıkıyor.Bu yazımızda tüm gözlük modelleri hakkında bilgi bulacak, kendiniz için en uygun gözlük tavsiyesini alacaksınız.

Birbirinden farklı güneş gözlüğü modelleri sunan günümüz modasında; renkli güneş gözlüğü, yuvarlak güneş gözlüğü, dikdörtgen güneş gözlüğü, altıgen güneş gözlüğü, kemik güneş gözlüğü, pilot güneş gözlüğü, aynalı güneş gözlüğü gibi modellere rastlayabilirsiniz. Ancak hangisi size göre?

İyi güneş gözlüğü nasıl olmalıdır?


İyi bir güneş gözlüğü için dikkate alınması gereken bazı önemli noktalar vardır. Yüzünüzün şekli, ten renginiz, güneş gözlüklerinizin stili ve boyutu güneş gözlüğü tercihlerinizi belirleyecektir.

İyi bir güneş gözlüğü; saç rengi ve teniniz ile uyumlu olmalı ve yüze mükemmel uyum sağlamalıdır. Öncelikle işe yuvarlak güneş gözlüğü, dikdörtgen güneş gözlüğü, altıgen güneş gözlüğü, kemik güneş gözlüğü, pilot güneş gözlüğü, aynalı güneş gözlüğü seçerek başlayabilirsiniz.

İkinci önemli nokta ise boyut, görünüş kadar korumasının da iyi olmasıdır.

Gözlerinizi UVA ve UVB ışınlarından koruyacak bir yapıda ve polarize olması da dikkate alınması gereken bir diğer unsurdur.

En iyi modellere yakından bakalım!

Erkek güneş gözlüğü modellerinde her sene yeni akımlar, yeni modeller ortaya çıkıyor. Bütün bu seçenekler arasında kaybolmamak için öncelikle modelinizi belirleyebilirsiniz. Güneş gözlüğünüzü seçerken güvenilirlik, sağlamlık gibi konuları eledikten sonra tabii ki göz ve ten renginizle uyumlu olmasına da özen gösterin. İşte sizin için incelediğimiz bazı erkek güneş gözlüğü modelleri.

1) Renkli camlı güneş gözlüğü

2020 modasıyla hayatımıza giren renkli camlı güneş gözlükleri kadınlar kadar erkeklerin de tercihi olmaya başladı. Renklerle aranız iyiyse durmayın hemen bir tane edinin!

2) Yuvarlak güneş gözlüğü

Retro görünüm benimseyen erkekler tercihlerini yuvarlak gözlüklerden yana yapıyor. İster bir davette ister günlük kullanımda hemen her stil ile mükemmel uyum sağlayan yuvarlak güneş gözlükleri sizin de favoriniz olacak.

3) Dikdörtgen güneş gözlüğü

Son yıllarda yeniden popülerleşen ve vintage bir havası olan dikdörtgen gözlükler daha uzun süre gözlük modasına yön verecek gibi… Her zaman modayı takip eden erkekler için ideal bir seçim!

4) Altıgen-Geometrik güneş gözlüğü

Klasik modellerden sıkılan, stiline yenilikçi bir dokunuş yapmak isteyen erkekler için ideal bir model olan geometrik güneş gözlükleri hemen her yüz şekline uyabiliyor.

 

 


5)Pilot güneş gözlüğü

Yılların değişmeyen aviator modeli, konu erkek gözlük modası olunda akla gelen ilk modellerden biri. Filmlerin de etkisiyle gözlük modasında önemli bir yeri olan pilot gözlükler, çok güneşe maruz kalan pilotların bile daha iyi bir görüş elde etmesi için tasarlanmış.

6)Aynalı güneş gözlüğü

Neredeyse her sezon yeniden karşımıza çıkan aynalı modeller daha uzun süre trend olmaya devam edeceğe benziyor… Göz kamaşmasına karşı etkili olan aynalı modeller günlük tarza da şıklık katıyor.