En Popüler Güneş Gözlüklerinde Retro Etkisi
26.10.2021

En Popüler Güneş Gözlüklerinde Retro Etkisi

Gözlük modası da tüm bu yıllar boyunca sürekli değişti ve yenilendi. Ancak şimdilerde herkesin gözü eski modellerde. Vintage tarzdaki retro gözlük modelleri hem kadın güneş gözlüğü kategorisinde, hem de erkek güneş gözlüğü kategorisinde karşımıza çıkıyor. 

Zamansız Tasarıma Sahip Güneş Gözlükleri 

Yıllar geçse de, moda değişse de, değişmeyen tek şey en çok kullanılan aksesuarlar arasında gözlüklerin ilk sıradaki yerini koruması oluyor. Yeni moda güneş gözlükleri her ne kadar trendlerde ön plana çıksa da, retro tarzdaki güneş gözlükleri onların yerini bir süre sonra tekrar almaya başlıyor. Özellikle 2000’li yıllarda ortaya çıkan retro modası, kıyafet tasarımlarını etkilediği kadar güneş gözlüklerini de etkisi altına alıyor.  

Hemen herkesin dolabında retro bir parça var. Bazen bir kazak, bazen bir ayakkabı ya da çanta… Vintage güneş gözlüğü de bu parçalar arasında yer alıyor. Korunması ve saklanması zor bu gözlüklerin yerini, yüksek teknolojilerle üretilen ve vintage akımına göre tasarlanan yeni güneş gözlükleri alıyor.  

Cat Eye Güneş Gözlükleri 

70’ler güneş gözlükleri konusunda ne kadar zenginse, günümüz teknolojisi de bu modelleri yeni trendlere göre uyarlama konusunda o kadar başarılı. Tüm dünyayı etkisi altına alınan retro modası, uzun zamandır görmediğimiz modellerin tekrar ortaya çıkmasını sağladı. Bayan güneş gözlüğü modelleri arasında her zaman yerini koruyan cat eye güneş gözlüğü de günümüzde en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Sizi isterseniz bir Hollywood yıldızına dönüştürebilecek cat eye güneş gözlüğü ile stilinizi güçlendirebilir ve retro modasına uygun bir güneş gözlüğü sahibi olabilirsiniz. 

Geometrik Formda Güneş Gözlükleri 

Vintage güneş gözlüğü dendiğinde akla gelen bir diğer model ise yıllardır birçok farklı moda akımında karşımıza çıkan retro dikdörtgen güneş gözlüğü oluyor. En popüler güneş gözlüğü modelleri arasında yer alan geometrik formdaki dikdörtgen güneş gözlüğü, hem kadınların hem de erkeklerin en çok tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Farklı cam renkleriyle desteklenen bu gözlük modeline Eye Connection ayrıcalığı ile sahip olabilir, retro modasını geç olmadan yakalayabilirsiniz. 

 

Küçük Çerçeveler, Büyük Farklar… 

Retro modasını yakından takip edenler, en beğenilen ve kullanılan gözlük modellerinin küçük boyutta olduğunu görecekler. Sadece gözlerinizi kapatan, göz çevrenizi açık bırakan küçük güneş gözlüğü modelleri ile siz de büyük farklar yaratabilirsiniz. Asıl amacı aksesuar anlamında tarzınızı güçlendirmek olan küçük güneş gözlüğü, çerçevesinin boyutu ve renkli camları ile her dönem yükselen trendlerde karşımıza çıkıyor. 


Detaylarda Retro Modası
 

Vintage modasını yakalamak için sadece güneş gözlüğü modelleri değil, bu gözlükleri zenginleştiren küçük detayları da kullanmak gerekiyor. Gözlük ipleri, bu detayların arasında yer alıyor. Güneş gözlüğü ipi kullanarak tarzınızı bir anda retroya çevirebilirsiniz. Renkli gözlük zinciri çeşitleri, detaylarda retro akımını yaşatmanıza yardımcı olacak. 

En çok satan güneş gözlükleri arasında yer alan retro güneş gözlüğü modellerine Eye Connection’dan ulaşabilirsiniz. Yüz şekliniz ve saç renginize göre seçebileceğiniz güneş gözlüklerinin yanı sıra, retro numarasız gözlük modellerini de tercih ederek vintage modasına adım atabilirsiniz. İster retro, ister fütüristik… Birbirinden kaliteli güneş gözlüğü modelleri Eye Connection’da! 

Blog Son Eklenenler
Gözlük Ölçüsü Nedir ve Gözlük Ölçüsü Nasıl Alınır?
Yüzünüz için doğru boyutta gözlük seçimi yapmak, hem uyum hem de stil için önemlidir. Doğru ölçülerde seçilen bir güneş gözlüğünü uzun yıllar keyifle ve konforla kullanabilirsiniz.
Devamını Oku
23.01.2023
Elmas Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalı?
Elmas şeklinde bir yüz şekline sahipsen ve yüzüme hangi gözlük yakışır diye merak ediyorsan doğru adrestesin. Elmas yüz şekli genellikle pek sık rastlanmayan son derece özel yüz hatlarından oluşur. Dar bir alın, geniş elmacık kemikleri ve sivri bir çene ile öne çıkan bu tip yüz şekline göre gözlük seçmek de zorlu bir macera gibi düşünülebilir.
Devamını Oku
23.08.2022
Göz Sağlığını Korumak İçin Güneş Gözlüklerinin Önemi Nelerdir?
Gözlük kullanımı, gözü çevresel etkenlere karşı korumak için önemlidir. Koruyucu gözlük, gözlerinizi dış etkenlere karşı koruma altına alır. Şeffaf koruyucu gözlükler birçok farklı stile uyum sağlayabilen seçeneklerden oluşur. Özellikle hassas gözlere ve alerjik bir bünyeye sahip olanların sıklıkla tercih ettiği seçenekler arasında yer alır.
Devamını Oku
19.08.2022
Renkli Güneş Gözlükleri İle Yapılacak 5 Farklı Kombin Önerisi
Renkli güneş gözlükleri, stilinizi geliştirmeye yardım ederek kombinlerinizin daha şık görünmesini sağlayabilir. Mümkün olan en iyi görünümü elde etmeniz için gözlüklerinizi kıyafet ve aksesuarlarınızla uyumlu olacak şekilde eşleştirmeniz gerekir.
Devamını Oku
15.08.2022
Çocuklar için Gözlük Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Çocukların yaşadığı göz problemleri için gözlük kullanımı, zorlayıcı bir süreç olabilir. Çocuğun gözlüğe alışması, kabul etmesi ve rahat kullanmaya başlaması zaman alabilir. Bebek ve çocuklar için tercih edilen gözlük modelleri, işlevsel özellikleri sayesinde bu zorlu süreci kolaylaştırmalıdır.
Devamını Oku
12.08.2022
Burun Ameliyatı Sonrası Güneş Gözlüğü Kullanımı Nasıl Olmalı?
Burun ameliyatı geçirdiyseniz, işlemden sonra ne zaman ve nasıl gözlük takabileceğinizi belirlemek biraz zor olabilir. Burun ameliyatı sonrası gözlük kullanımı için geçerli olan en önemli kural cerrahınızı dinlemek ve tavsiyelerine uymaktır.
Devamını Oku
10.08.2022
Yaza Enerji Katacak En İyi Renkli Güneş Gözlüğü Modelleri
Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan renkli güneş gözlükleri stilini tamamlar ve gözlerini güneş ışınlarına karşı iyi bir şekilde korur.
Devamını Oku
08.08.2022
Güneş Gözlüğünü Kaliteli Yapan Özellikler Hangileridir?
Güneşli yaz günlerinin vazgeçilmez kombin parçası, güneş gözlüğü modelleridir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlayan bu güneş gözlükleri, kaliteli bir yapıya sahip olmalıdır. Bahar ve yaz aylarında sık tercih edilen güneş gözlüklerinin göz sağlığını koruyabilmesi için belli özellikleri taşıması gerekir.
Devamını Oku
05.08.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.