En Popüler 5 Erkek Güneş Gözlüğü Modeli

En Popüler 5 Erkek Güneş Gözlüğü Modeli

07.01.2022

Uzun ve kısa yolculuklar için ya da gündelik hayatta güneşin ışınlarına ve rüzgara karşı koruma sağlayan güneş gözlükleri aynı zamanda çok önemli bir aksesuar olarak da kombinlerini anında daha göz alıcı bir hale getirir. Yüz hatlarına, saç ve sakal modeline uygun mükemmel güneş gözlüklerini bulmak o kadar da zor değil. Hem koruma hem de çekici bir görünüm sağlayan güneş gözlükleri erkeklerin olmazsa olmazları arasında yer alır. Aynı zamanda araba kullanırken ekstra konfor, dayanıklılık, netlik ve güvenli bir yolculuk sağlar. Gözlerini zararlı ışınlardan korumasının yanı sıra tarzına da bambaşka bir hava katar. Dört mevsim boyunca kullanabileceğin muhteşem aksesuarların başında gelen erkek güneş gözlükleri modelleri arasından en çok tercih edilen ve en popüler olan 5 farklı model şunlardır:

• Aviator Güneş Gözlüğü

• Wayfarer Güneş Gözlüğü

• Yuvarlak Çerçeveli Güneş Gözlüğü

• Yarım Çerçeveli Güneş Gözlüğü

• Spor Güneş Gözlüğü

En İyi Güneş Gözlüğü

Yüz Şekline Göre Doğru Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Yüz şeklini belirledikten sonra güneş gözlüğü alışverişini eğlenceli hale bile getirebilirsin. Renkli erkek güneş gözlüğü modelleri ile alışılmışın dışına çıkabilirsin. Klasik bir tarzın varsa siyah erkek güneş gözlüğü modelleri de oldukça idealdir. Aşağıda yer alan en popüler 5 erkek güneş gözlüğü çeşitleri de karar aşamasında oldukça yardımcı olabilir.

Aviator Model Güneş Gözlükleri: Pilot gözlük olarak da bilinen ve hikayesini de tam olarak buradan alan aviator güneş gözlükleri klasikler arasında yer alır. Su damlası biçimindeki camı ve ince metal çerçevesi ile öne çıkar. Erkek kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen gözlük modellerinden biri olan aviator şık erkek güneş gözlüğü çoğunlukla tüm yüz şekillerine oldukça yakışır.

Wayfarer Model Güneş Gözlükleri: Özellikle unisex tasarımıyla dikkat çeken bu model hem erkek hem de kadın güneş gözlüğü modelleri arasında yer alır. Dar, köşeli ve yukarı doğru çıkıntılı olan tasarımı ile cool ve çarpıcı görünümün sırrını verir. İlginç bir şekilde her yüz şekline yakışan bu gözlük modelini sen de tercih edebilirsin.

Yuvarlak Çerçeveli Güneş Gözlükleri: Her yüz tipi için uygun olmayan bu modeli dikdörtgen, kare ve keskin yüz hatlarına sahip olan erkekler tereddütsüz tercih edebilir. Zamanda yolculuk etkisi yaratan bu gözlük modeli efsane The Beatles grubu üyesi John Lennon’dan, eskimeyen film karakteri Harry Potter’a kadar pek çok ikonik sayılabilecek kişiyi hatırlatabilir.

Yarım Çerçeveli Güneş Gözlükleri: Camların hemen üst kısmında yer alan tel çerçeveli güneş gözlüğü modelleri de özgün tasarımlar arasında ilk sıralarda yer alır. Üçgen, kare, dikdörtgen ve oval yüz hatlarına sahip erkekler tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

Spor Tasarıma Sahip Güneş Gözlükleri: Özellikle açık havada egzersiz yaparken göz çevresini tamamen saran yapısı ile tam koruma ve konfor sağlar. Tüm yüz tipleri ile uyumlu olan bu güneş gözlüğüne her erkeğin kesinlikle güneş gözlüğü koleksiyonuna dahil etmesi gereken oldukça kullanışlı bir modeldir.

Erkek Güneş Gözlüğü

Erkek Gözlük Çerçevesi Çeşitleri Nelerdir?

Güneş gözlüğü koleksiyonları farklı çerçeve ve renk seçenekleri ile pek çok alternatif sunar. Retro, klasik, modern ya da şık tasarımlar ile üretilen erkek güneş gözlükleri her yüz şekline ve tarza uygun modellere sahiptir. Örneğin, günlük hayatta çok kullanışlı olan erkekler için kemik güneş gözlüğü çerçevesi oldukça revaçta. Zamansız bir model ve vintage tarza sahip olan erkekler için retro güneş gözlüğü çerçeveleri her döneme damgasını vurmayı başarır.

Genellikle her yüz tipine uygun bu modeller arasından mutlaka tarzına en yakın olan güneş gözlüklerini en kısa zaman içinde edinmelisin. Üstelik birbirinden şık ve her zevke hitap eden güneş gözlüğü modellerini sunan Eye Connection’ı ziyaret ederek ihtiyacın olan güneş gözlüğüne kolayca sahip olabilirsin!