En Doğru Güneş Gözlüğü İçin Ten Renginizi Referans Alın!

En Doğru Güneş Gözlüğü İçin Ten Renginizi Referans Alın!

12.08.2021

Ten rengimiz birçok tercihimizde oldukça belirleyici. Saçlarımızın, kıyafetlerimizin, aksesuarlarımızın rengini seçerken ten rengimize göre hareket ediyoruz. En çok tercih edilen aksesuarlardan olan güneş gözlüklerini seçerken de yine ten renginize göre seçim yapmanız gerektiğini biliyor muydunuz? Bu yazımız, en iyi görünümü yakalamanız için ten rengine göre güneş gözlük rengini belirlemeniz için size yardımcı olacak!

Sıcak mısın, soğuk mu?

İşe öncelikle ten renginizi belirlemekten başlayalım… Tüm renk tonlarında olduğu gibi ten renginde de sıcak ve soğuk ton ayrımı yapmak mümkün. Ten renginiz şeftali, sarı gibi renk tonlarına yakınsa sıcak ten rengine sahipsiniz demektir. Daha hafif pembe, kırmızı ya da mavi renk tonlarına sahip bir teniniz varsa, soğuk ten rengine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Ten renginiz ne olursa olsun, her renge uygun güneş gözlüğü modeli bulmak çok kolay. Sadece birkaç püf noktasına ihtiyacınız var…

Açık veya buğday tenliler için renkler ön planda!

Açık renk tonuna veya buğday ten rengine sahipseniz, güneş gözlüğü rengi konusunda her zaman daha şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz! Çünkü daha canlı ve sezon renklerini ön plana çıkaran gözlükleri tercih edebilirsiniz. Ten renginize yakın ve açık renk tonunda gözlük modelleri yerine, sizi daha ön plana çıkaracak olan zıt tonları seçebilir ve kusursuz bir görünüme kavuşabilirsiniz. Pembeler, maviler, kırmızılar, yeşilin her tonu ve mercanlar sizi bekliyor…

Esmer tenliler hangi güneş gözlüğünü tercih etmeli?

Esmer renk tonuna sahip kişiler için önerimiz, modası hiçbir zaman geçmeyen koyu tonlar olacaktır. Her dönem kullanabileceğiniz koyu renkli güneş gözlüğü renkleri arasında siyah, gri ve füme tonlarına sahip gözlükler yer alıyor. Ten renginizi ön plana çıkaran ve muhteşem uyum yakalamanızı sağlayan bu tonları seçerek dikkat çekici bir görünüm yakalayabilirsiniz. Daha farklı tonlar kullanmak isteyenler için pembe, mavi ve mor gibi renkleri de önerebiliriz. Böylece daha yumuşak ve trend bir görünüm elde edebilirsiniz.

Peki ya sarışınlar?

Ten rengiyle dikkat çeken sarışınlar, güneş gözlüğü seçimleriyle de ön plana çıkmaya devam ediyor. Sarı saçlara ve açık ten rengine sahipseniz, renkli tonları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Açık pembe, açık mor, bebek mavisi, açık yeşil gibi birçok rengi kolaylıkla kombinleyebilir ve görünümünüzü güçlendirebilirsiniz. Pastel tonlarına sahip gözlükler, sizin en sevdiğiniz aksesuarlarınız arasında yer alacak.

Doğru çerçevenin önemi…

Kadın güneş gözlüğü ve erkek güneş gözlüğü seçimlerinde ten rengine göre güneş gözlüğü seçimi kadar, gözlük çerçevesi seçimi de oldukça önemli. Koyu renk tonuna sahip kişiler gri, gümüş gibi metalik tonlara sahip güneş gözlüğü çerçevesi modellerini tercih edebilirken; açık renkli, buğday tenli ve sarışın kişiler, seçtikleri gözlük camı rengi ile uyumlu olan gümüş ya da altın tonlarını tercih edebilirler.

Hem göz renginize, hem de saç ve ten renginize uygun güneş gözlüğünü Eye Connection’da bulabilirsiniz! Birbirinden farklı modellere sahip güneş gözlüklerimiz ile bakışları her zaman üzerinizde hissedeceksiniz.