Elmas Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalı?

Elmas Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalı?

23.08.2022

Doğru noktalara dikkat ettikten sonra elmas yüze uygun gözlük tercih etmek son derece kolay hale gelebilir. Sen de bu yazımızda elmas yüz şekli için en iyi güneş gözlüğü çeşitleri ve renkleri hakkında çok daha fazlasını keşfedebilirsin.

Elmas Yüz Şekline Sahip Olduğumu Nasıl Anlarım?

Elmas yüz şekli, tüm yüz şekilleri arasında en nadir ve karakteristik özelliklere sahip olduğundan genel anlamda tek bakışta ayırt edilebilecek kadar keskindir. Sen de yüz şeklinin ne olduğunu belirlemek istiyorsan öncelikle aynanın karşısına geçerek bir kalemle yüz hatlarını takip eden bir şekil oluşturabilirsin. Dar alın, geniş çene ve elmacık kemikleri ile öne çıkan bir şekil ortaya çıkıyorsa elmas yüz hatlarına sahipsin demektir. Bu yüz şeklinin elmas olarak ifade edilmesinin nedeni, hem nadide olması hem de işlenmiş bir elmasa benzer hatları çağrıştırmasıdır. Bu doğrultuda aynaya baktığında elmas yüz hatlarıyla karşılaşıyorsan son derece özel bir görünümünün olduğunu düşünebilirsin. Elmas yüz şeklinin alışılmadık doğası ve çarpıcı görünümü, hem kadınlarda hem de erkeklerde doğru gözlük seçimi için bazı püf noktalarına dikkat etmeyi gerektirir. Aslında elmas yüz hatlarına sahip herkes için temel kriter, keskin ve tanımlanmış açıları yumuşatabilecek model ve renklere yönelmektir.

Elmas Yüz İçin En Doğru Erkek Gözlük Modelleri

Çekici ve maskulen elmas yüz şekli hatlarına sahip erkekler, en iyi güneş gözlüğü markaları arasından alışveriş yaparken bazı önemli kriterlere dikkat ederek başlamalıdır. Zaten son derece net ve keskin hatlara sahip yüz şekli için daha yumuşak hatları bulunan yuvarlak ve oval çerçeveler ideal bir seçenek olabilir. Oval veya yuvarlak güneş gözlüğü modelleri, sert kenarları dengeleme rolü üstlendiğinden yüz hatlarınızın daha yumuşak görünmesine yardımcı olur. Elmas yüz yapısına uygun gözlük seçerken retro bir yorum olan aviator modeller de iyi bir seçenektir. Ancak alın ve çene yapısının darlığını öne çıkarmamak için küçük boy aviator erkek güneş gözlüğü modellerini seçmek önemlidir. Üst kısmı koyu çerçevelere sahip kare şekilli güneş gözlük modeli de pek çok erkeğe yakışan nadir alternatifler arasında yer alır. Bunun yanı sıra, koyu ve desenli oval gözlük modelleri de elmas yüze sahip erkeklerin listesinde kesinlikle bulunmalıdır.

Elmas Yüz Şekline Sahip Kadınlar İçin En Doğru Gözlük Modelleri

Elmas yüz şekline sahip kadınlar, son derece nadir bir güzelliğe sahiptir. Bu nedenle yüz hatlarını öne çıkaran ve dengeleyen kaliteli güneş gözlük modelleri daha zarif görünmelerine yardımcı olur. Erkeklerde olduğu gibi kadınlar için de elmas yüz şekline önerilen seçeneklerin başında yuvarlak ve oval modeller gelir. Üst kısmı koyu çerçeveli veya lensli gözlükler ise yüzün üst kısmına daha fazla yapı kazandırır ve çene çizgisinin uzadığı alt kısımdan dikkati dağıtır. Çerçevesiz güneş gözlükleri elmas yüz yapısına sahip kadınların görünümüne kontrast katar. Alın bölgesine biraz genişlik katan ve dikkati elmacık kemiklerinden kaydıran kaş çizgisi detaylı yarı çerçevesiz stiller elmas yüz yapısına uygun seçenekler arasında yer alır.

Herhangi bir yüz şekline en uygun güneş gözlüklerini bulmanın anahtarı denge oluşturmaktır. Elmas şeklinde de bu dengeyi sağlamak için yumuşak hatlar ve üst kısımda kontrast oluşturan tonlar seçmek gerekir. Elmas yüzüne en uygun orijinal güneş gözlüğü modelleri Eye Connection’da seni bekliyor!