Burun Ameliyatı Sonrası Güneş Gözlüğü Kullanımı Nasıl Olmalı?
10.08.2022

Burun Ameliyatı Sonrası Güneş Gözlüğü Kullanımı Nasıl Olmalı?

Pek çok türde burun ameliyatı bulunur ve uygulanan ameliyatın prosedürünü yalnızca cerrahınız bilir. Bu nedenle uygulanan prosedürün tam ayrıntılarını ve numaralı ya da numarasız gözlük takmanın burnunuzdaki yeniden yapılandırılmış bölgeyi nasıl etkileyeceğini yalnızca doktorunuz söyleyebilir. Örneğin sadece uç ameliyatı geçirdiyseniz veya burnunuzda bulunan kemer düzeltildiyse çok farklı öneriler olabilir, gözlük çerçevelerinin ise bu doğrultuda seçilmesi gerekebilir. Bununla birlikte, rinoplasti ameliyatından sonra ekartman seçme ve gözlük takma söz konusu olduğunda dikkate almanız gereken bazı genel kurallar da bulunur. “Bu kurallar nelerdir? Rinoplasti sonrası gözlük nasıl kullanılır?” gibi soruların yanıtlarını sizler için derledik.

Ameliyat sonrası gözlük kullanımı geçirdiğiniz işlemin türüne bağlıdır. Gözlüklerinizin burnunuza temas ettiği nokta burnunuzun ameliyat edildiği bölgeye ne kadar yakın olursa gözlüklerinizi burnunuza dayamanız durumunda basınç ve orta derecede ağrı hissetme olasılığınız o kadar artar. Ağrı hissetmeseniz bile deformasyon olasılığını önlemek için burnunuz iyileşirken her türlü baskıyı uzak tutmak ve hafif gözlük çerçevesi tercih etmek en iyisidir.

Burun Tipine Göre Gözlük

Burun tipine göre gözlük seçimi, büyük ve küçük burun özelinde detaylandırılmalıdır. İşte burun tipinize göre gözlük seçerken dikkat etmeniz gerekenler:

Fiziksel özelliklerinize uyan gömlek, pantolon ve ayakkabıların bedenini bildiğiniz gibi size uygun olan klasik ya da burun üstü gözlük gözlüklerin boyutunu da bilmeniz önemlidir. Büyük bir burna sahipseniz, sizin için en doğru seçenek büyük bir çerçevedir. Küçük burunlar ise çerçeve boyutu konusunda sınırsız seçeneğe sahiptir. Bu nedenle satın almadan önce gözlük üzerindeki çerçeve boyutunu kontrol etmelisiniz. Gözlüğün boyutu genellikle gözlüklerin iç kısmına yazılır.

Gözlüğün çerçeve boyutu kadar çerçevenin şekli de oldukça önemli. Bu nedenle büyük bir burnunuz varsa dairesel şekilli çerçeveleri tercih edebilir ya da daha küçük bir burun şekline sahipseniz üçgen, dikdörtgen ve diğer modelleri kullanabilirsiniz.

Gözlükte renk seçimi de önemlidir. Örneğin büyük bir burna sahipseniz renkli çerçeveli bir gözlük tercih ederek dikkatleri gözlerinize çekebilirsiniz.

Küçük ve şekilli bir burna sahipseniz son derece farklı bir seçenek olan sapsız gözlük modellerini deneyebilirsiniz. Burnunuzun küçük ve şekilli formu ile eşsiz bir uyum yakalayacak olan sapsız modeller ile farklı bir tarz elde edebilirsiniz.

En İyi Güneş Gözlüğü Markaları

Renkli güneş gözlüğü modellerinden kalın çerçeveli modellere uzanan geniş bir gözlük koleksiyonunu incelemeye başlamadan önce doktorunuzdan rinoplasti sonrası gözlük kullanımı süreci hakkında bilgi almaya özen göstermelisiniz. Doktorlar hastaların rinoplastiyi takiben en az 4 hafta boyunca güneş gözlüğü takmamalarını önerir. Bu dönemde burun kemikleri tamamen iyileşmez ve hafif basınç bozulmaya, girintiye ve ikincil burun deformitelerine neden olabilir. Bu nedenle burun ameliyatı sonrası güneş gözlüğü kullanımı için acele edilmemelidir ve süreç doktor kontrolünde ilerlemelidir. Böylelikle tarzınıza ve trendlere hitap eden siyah güneş gözlüğü modellerinden aynalı gözlüklere, zamansız tasarımlı gözlüklerden beyaz güneş gözlüğü modellerine uzanan geniş ürün seçkisi arasından tarzınızı tamamlayan gözlüğü kullanırken burun estetiğinizi de koruyabilirsiniz.

Zamansız şıklık, trendleri yakalamanızı sağlayan detaylar, çabasız şıklığı vurgulayan tasarımlar, zengin ürün seçkisi ve en iyi güneş gözlükleri Eye Connection’da. Tarzınızı tamamlayacak olan güneş gözlüğünü Eye Connection ile seçebilir ve satın alabilirsiniz.

Blog Son Eklenenler
Gözlük Ölçüsü Nedir ve Gözlük Ölçüsü Nasıl Alınır?
Yüzünüz için doğru boyutta gözlük seçimi yapmak, hem uyum hem de stil için önemlidir. Doğru ölçülerde seçilen bir güneş gözlüğünü uzun yıllar keyifle ve konforla kullanabilirsiniz.
Devamını Oku
23.01.2023
Elmas Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalı?
Elmas şeklinde bir yüz şekline sahipsen ve yüzüme hangi gözlük yakışır diye merak ediyorsan doğru adrestesin. Elmas yüz şekli genellikle pek sık rastlanmayan son derece özel yüz hatlarından oluşur. Dar bir alın, geniş elmacık kemikleri ve sivri bir çene ile öne çıkan bu tip yüz şekline göre gözlük seçmek de zorlu bir macera gibi düşünülebilir.
Devamını Oku
23.08.2022
Göz Sağlığını Korumak İçin Güneş Gözlüklerinin Önemi Nelerdir?
Gözlük kullanımı, gözü çevresel etkenlere karşı korumak için önemlidir. Koruyucu gözlük, gözlerinizi dış etkenlere karşı koruma altına alır. Şeffaf koruyucu gözlükler birçok farklı stile uyum sağlayabilen seçeneklerden oluşur. Özellikle hassas gözlere ve alerjik bir bünyeye sahip olanların sıklıkla tercih ettiği seçenekler arasında yer alır.
Devamını Oku
19.08.2022
Renkli Güneş Gözlükleri İle Yapılacak 5 Farklı Kombin Önerisi
Renkli güneş gözlükleri, stilinizi geliştirmeye yardım ederek kombinlerinizin daha şık görünmesini sağlayabilir. Mümkün olan en iyi görünümü elde etmeniz için gözlüklerinizi kıyafet ve aksesuarlarınızla uyumlu olacak şekilde eşleştirmeniz gerekir.
Devamını Oku
15.08.2022
Çocuklar için Gözlük Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Çocukların yaşadığı göz problemleri için gözlük kullanımı, zorlayıcı bir süreç olabilir. Çocuğun gözlüğe alışması, kabul etmesi ve rahat kullanmaya başlaması zaman alabilir. Bebek ve çocuklar için tercih edilen gözlük modelleri, işlevsel özellikleri sayesinde bu zorlu süreci kolaylaştırmalıdır.
Devamını Oku
12.08.2022
Burun Ameliyatı Sonrası Güneş Gözlüğü Kullanımı Nasıl Olmalı?
Burun ameliyatı geçirdiyseniz, işlemden sonra ne zaman ve nasıl gözlük takabileceğinizi belirlemek biraz zor olabilir. Burun ameliyatı sonrası gözlük kullanımı için geçerli olan en önemli kural cerrahınızı dinlemek ve tavsiyelerine uymaktır.
Devamını Oku
10.08.2022
Yaza Enerji Katacak En İyi Renkli Güneş Gözlüğü Modelleri
Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan renkli güneş gözlükleri stilini tamamlar ve gözlerini güneş ışınlarına karşı iyi bir şekilde korur.
Devamını Oku
08.08.2022
Güneş Gözlüğünü Kaliteli Yapan Özellikler Hangileridir?
Güneşli yaz günlerinin vazgeçilmez kombin parçası, güneş gözlüğü modelleridir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlayan bu güneş gözlükleri, kaliteli bir yapıya sahip olmalıdır. Bahar ve yaz aylarında sık tercih edilen güneş gözlüklerinin göz sağlığını koruyabilmesi için belli özellikleri taşıması gerekir.
Devamını Oku
05.08.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.