Bebekler İçin Güneş Gözlüğü Ölçüleri Nasıl Olmalı | Ekartman Seçimi

Bebekler İçin Güneş Gözlüğü Ölçüleri Nasıl Olmalı | Ekartman Seçimi

20.04.2022

Bebekleri güneş ışınlarına maruz kalmaktan korumak için güneş gözlükleri kullanmak oldukça önemlidir. UV ışınlarına dayanıklı şapka, kıyafet ve kremlere ek olarak bebeğinin gözlerini korumak üzere tasarlanan bebekler için güneş gözlüğü modelleri, genellikle 0-24 ay arası kullanıma uygun olarak tasarlanır. Rahat, hafif ve esnek malzemelerden özel olarak üretilen bebek gözlükleri, bebeklerin hassas gelişim ve büyüme ihtiyaçlarına uygundur. Ancak bebek güneş gözlüğü modelleri seçerken maksimum konfor ve uyum için ekartman ölçülerini doğru almak gerekir. Bebek gözlük ekartmanı nasıl seçilir merak ediyorsan yazının devamında daha fazlasını bulabilirsin.

Güneş Gözlüğünde Ekartman Ne Demek?

Bebeğin için doğru gözlük ölçüsü almadan önce ekartmanın nedir sorusunun cevabını öğrenerek başlayabilirsin. Ekartman ölçüsü, herhangi bir güneş gözlüğünün cm veya mm türünde lens genişliğini ifade eden birimlerdir. Ekartman ölçüleri genellikle gözlüklerin çerçevelerinin iç kısımlarında mm biriminde belirtilir. Yetişkinler için güneş gözlüğü standart ekartman ölçüleri 42-62 mm arasında değişir. Gözlüklerin modeline göre köprü uzunluğu ve sap uzunluğu gibi ekstra ölçüler de yer alabilir. Ancak genellikle yetişkin gözlüklerinde ekartman adı verilen şakaklar arasındaki mesafeyi ölçen birim göz önünde bulundurulur. Pek çok gözlük modeli için S, M  ve L şeklinde 3 farklı ekartman ölçüsü de yer alabilir. Konfor ve rahatlık düzeyi için her yaşta ekartman ölçülerini dikkate alarak güneş gözlüğü alışverişi yapmaya dikkat etmelisin.

Ekartman Seçimi

Bebekler için Güneş Gözlüğünde Ekartman

Bebek güneş gözlükleri, yetişkinlerden farklı olarak daha esnek ve yumuşak bir malzemeden tasarlandığından ölçü birimleri de değişecektir. Erkek ve kız bebek güneş gözlüğü modelleri, çocukların yüzlerini uyum sağlayacak ergonomik ve sevimli tasarımlara sahiptir. Her markanın koleksiyonu farklı olsa da genel olarak 0-12 ay bebek güneş gözlüğü modelleri bulabilirsin. Ancak bazı koleksiyonlarda yenidoğandan 24 aya kadar uzayan süreçte çocuklara uygun gözlük modelleri de yer alabilir. Genel anlamda bebek gözlükleri modellerine göre farklı ekartman ölçülerinden oluşur. Bebek gözlüklerindeki lens uzunluğu modele göre 30 mm ve 42 mm arasındadır. Çocuğun için hangi ekartmanı tercih etmen gerektiği gelişim düzeyine ve dolayısıyla kafa ölçülerine göre değişecektir. İki beden arasında kararsız kalman durumunda bir üst ekartman bebek güneş gözlüğü tavsiye edilir.

Güneş Gözlüğünde Ekartman Seçimi

Sevimli ve Rahat Bebek Güneş Gözlüğü Modelleri

Temelde güneşin zararlı ışınlarından bebeklerin hassas gözlerini korumak için tasarlanan gözlükler, sevimli görünüşleri ile miniklerin tarzına neşeli bir dokunuş katar. Bebeklerin kullanıma özel olarak tasarlanan esnek, kırılmaz ve yumuşak malzemelerden oluşan gözlükler, renkli çerçeveleri ve lensleri ile son derece şirin görünür. Sevimli olmanın ötesinde polarize veya aynalı camlar tam UV korumasına sahiptir, böylece minik gözleri günlük hayatta deniz kıyısına kadar her an korunur. Yeterince esnek yapıda olduğundan bebeklerin kafalarına uyum sağlar ve aynı zamanda bazılarında ayarlanabilir saplar da yer alabilir. Kız ve erkek bebek güneş gözlüğü modelleri kare, yuvarlak, oval, kalp ve benzeri tasarımlara sahiptir. Çeşitli eğlenceli renk ve desenlerde mevcuttur ve 2 yaşına kadar olan çocuklara uyacak şekilde boyutlandırılmıştır. Ayrıca lensleri temizlemek için yumuşak özel bir bezle ve saklama kesesi ile birlikte sunulur.

Bebeklerin hassas gözlerini ilk doğduğu andan itibaren güneşin zararlı ışınlarından korumak önemlidir. Bu doğrultuda Eye Connection kalitesi ve güveni kanıtlanmış kız ve erkek bebek güneş gözlüğü modelleri sunar. Sen de bebeğini her koşulda korumak ve sağlıkla büyümesine destek olmak için en sevimli ve kaliteli bebek güneş gözlüğü modellerini Eye Connection’da bulabilirsin.