Bebekler Güneş Gözlüğü Takmalı mı ? | Gözlük Seçimi
11.04.2022

Bebekler Güneş Gözlüğü Takmalı mı ? | Gözlük Seçimi

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte güneşin zararlı ışınlarından gözlerini korumak için güneş gözlüklerinin kullanılması gerektiğini biliyorsun. Peki bebeklerin bebek güneş gözlüğü kullanması gerektiğini biliyor musun? Bebeklerin gelişimi için güneş ışınları aslında oldukça faydalı. Ama bu durum günün belirli saatleri arasında geçerli. 10.00-16.00 saatleri arasında güneş ışınlarına maruz kalan bebekler bu durumdan olumsuz etkilenebiliyor. Bu nedenle bu saatler arasında bebeğini ultraviyole ışınlarına karşı çok iyi korumalı ve güneş altında çok fazla kalmamasına dikkat etmelisin. İşte bu noktada bebekler için güneş gözlüğü ile bebeğini güneşin zararlı ışınlarından koruyabilirsin.

Bebekler Ne Zaman Güneş Gözlüğü Kullanmaya Başlar?

Bebeklerde güneş gözlüğü kullanımına dair belirtilebilecek bir yaş kriteri yok aslında. Bazı uzmanlar yenidoğan döneminden itibaren, bazıları da 2 yaşından itibaren bebekler için güneş gözlüğü kullanılması gerektiği görüşünde. Bu sebeple güneş gözlüğünü ne kadar erken kullanırsan bebeğinin göz sağlığını da o kadar fazla korumuş olursun. Tabii bebek güneş gözlüğü kullanmaya başladığında dikkat etmen gereken bazı şeyler var. Bebeğin oynarken ya da hareket hâlindeyken gözlüğün kırılmasına ve kendisine zarar vermesine neden olabilir. Bu nedenle bebeğin güneş gözlüğünü takarken onu mutlaka takip etmelisin.

Bebeklerin en yakın rol modeli aileleridir. Bebeğinin güneş gözlüğü takmasını istiyorsan bu konuda ona model olmalısın. Güneş gözlüğü kullanımının sadece yaz aylarında değil, diğer mevsimlerde de kullanılabileceğini ona öğretmelisin.

Çocuk Güneş Gözlüğü Modelleri

 Bebekler için Kaliteli Güneş Gözlüğü Nasıl Olmalı?

Bebeğinin tarzını yansıtan ve modaya uygun bebek güneş gözlüğü seçmenin yanında asıl dikkat etmen gereken nokta bebeğinin en ufak şeyden bile etkilenen hassas gözlerini ultraviyole ışınlarına karşı korumak. Bu sebeple tercih ettiğin bebek güneş gözlüğünün camları çok önemli. Mutlaka garanti belgesine sahip ve sertifikalı olan bebek güneş gözlüğü camlarını seçmelisin.

Koyu renk bebek güneş gözlüğü bebeğinin görüş alanını daraltabileceği için bu tür gözlük camlarını tercih etmemelisin. Bebeğinin rahat etmesi ve geniş açıyla görerek diğer insanlarla iletişim kurabilmesi önemli.

Sağlam ve dayanıklı güneş gözlüğü çerçevesi tercih etmen hem kullanışlı hem de uzun ömürlü olacaktır. Bu nedenle seçtiğin çerçeve rahat, yuvarlak, esnek ve kaliteli olmalıdır.

Tercih ettiğin gözlüğün sapını ve baskı yapıp yapmadığını mutlaka kontrol etmelisin. Aksi hâlde bebeğinin vücudunda yara ve izler oluşturabilir.

Sokaklarda satılan, malzeme içeriğini bilmediğin ürünlerden uzak durmalısın. Kimyasal içerikli ürünler bebeğinin cildine ve gözlerine zarar verebilir.

Ayarlanabilir baş bandı olan ürünler, daha kullanışlı olabilir.

Hafif ve konforlu bir bebek güneş gözlüğü istiyorsan polikarbonat malzemeden yapılmış olmasına dikkat etmelisin.

Bebeğinin yüzüne uygun olan ve yüze tam oturan modelleri tercih etmelisin.

Bebek Güneş Gözlüğü

Bebek Güneş Gözlüğü Tavsiyesi

Bebeğine herhangi bir güneş gözlüğü tercihi yapmadan önce mutlaka bebeğinin göz sağlığını bir uzmana kontrol ettirmelisin. Ardından bebeğin için en iyi güneş gözlüğü tercihini yapabilirsin. Eye Connection’ın sunduğu pek çok modele göz atarak bebeğin için en uygun seçeneği kolayca bulabilmen mümkün. Seçenekler arasında yer alan erkek bebek güneş gözlüğü ve kız bebek güneş gözlüğü tasarımları hem bebeğinin sağlığını düşünür hem de sevimli görünümleriyle tatlılığına tatlılık katar. Eğer bebeğin küçükse 0-12 ay bebek güneş gözlüğü modellerine de bakabilirsin. Çeşitli koleksiyonlar içerisinden seçimler yapabilir, bütçene göre güneş gözlüğü fiyatlarına göz atabilirsin. Eye Connection’da yer alan tasarımlar arasından hem kendin hem de bebeğin için yaza damgasını vuracak şık modeller seçebilirsin!

Blog Son Eklenenler
Gözlük Ölçüsü Nedir ve Gözlük Ölçüsü Nasıl Alınır?
Yüzünüz için doğru boyutta gözlük seçimi yapmak, hem uyum hem de stil için önemlidir. Doğru ölçülerde seçilen bir güneş gözlüğünü uzun yıllar keyifle ve konforla kullanabilirsiniz.
Devamını Oku
23.01.2023
Elmas Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalı?
Elmas şeklinde bir yüz şekline sahipsen ve yüzüme hangi gözlük yakışır diye merak ediyorsan doğru adrestesin. Elmas yüz şekli genellikle pek sık rastlanmayan son derece özel yüz hatlarından oluşur. Dar bir alın, geniş elmacık kemikleri ve sivri bir çene ile öne çıkan bu tip yüz şekline göre gözlük seçmek de zorlu bir macera gibi düşünülebilir.
Devamını Oku
23.08.2022
Göz Sağlığını Korumak İçin Güneş Gözlüklerinin Önemi Nelerdir?
Gözlük kullanımı, gözü çevresel etkenlere karşı korumak için önemlidir. Koruyucu gözlük, gözlerinizi dış etkenlere karşı koruma altına alır. Şeffaf koruyucu gözlükler birçok farklı stile uyum sağlayabilen seçeneklerden oluşur. Özellikle hassas gözlere ve alerjik bir bünyeye sahip olanların sıklıkla tercih ettiği seçenekler arasında yer alır.
Devamını Oku
19.08.2022
Renkli Güneş Gözlükleri İle Yapılacak 5 Farklı Kombin Önerisi
Renkli güneş gözlükleri, stilinizi geliştirmeye yardım ederek kombinlerinizin daha şık görünmesini sağlayabilir. Mümkün olan en iyi görünümü elde etmeniz için gözlüklerinizi kıyafet ve aksesuarlarınızla uyumlu olacak şekilde eşleştirmeniz gerekir.
Devamını Oku
15.08.2022
Çocuklar için Gözlük Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Çocukların yaşadığı göz problemleri için gözlük kullanımı, zorlayıcı bir süreç olabilir. Çocuğun gözlüğe alışması, kabul etmesi ve rahat kullanmaya başlaması zaman alabilir. Bebek ve çocuklar için tercih edilen gözlük modelleri, işlevsel özellikleri sayesinde bu zorlu süreci kolaylaştırmalıdır.
Devamını Oku
12.08.2022
Burun Ameliyatı Sonrası Güneş Gözlüğü Kullanımı Nasıl Olmalı?
Burun ameliyatı geçirdiyseniz, işlemden sonra ne zaman ve nasıl gözlük takabileceğinizi belirlemek biraz zor olabilir. Burun ameliyatı sonrası gözlük kullanımı için geçerli olan en önemli kural cerrahınızı dinlemek ve tavsiyelerine uymaktır.
Devamını Oku
10.08.2022
Yaza Enerji Katacak En İyi Renkli Güneş Gözlüğü Modelleri
Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan renkli güneş gözlükleri stilini tamamlar ve gözlerini güneş ışınlarına karşı iyi bir şekilde korur.
Devamını Oku
08.08.2022
Güneş Gözlüğünü Kaliteli Yapan Özellikler Hangileridir?
Güneşli yaz günlerinin vazgeçilmez kombin parçası, güneş gözlüğü modelleridir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlayan bu güneş gözlükleri, kaliteli bir yapıya sahip olmalıdır. Bahar ve yaz aylarında sık tercih edilen güneş gözlüklerinin göz sağlığını koruyabilmesi için belli özellikleri taşıması gerekir.
Devamını Oku
05.08.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.