Bebek Güneş Gözlüğü Nasıl Olmalı ?

Bebek Güneş Gözlüğü Nasıl Olmalı ?

09.05.2022

Ebeveynlerin büyük bir çoğunluğu bebeklerinin güneş gözlüğü takması gerektiğini düşünmez. Fakat yeryüzüne yılın belirli zamanlarında şiddetli bir şekilde ulaşan güneş ışınları senin gözlerine zarar verdiği gibi bebeğinde de hasara yol açabilir. Bu nedenle bebeklerin gözlerini de güneş ışınlarından koruyabilmek amacıyla bebeklere ve yüz yapılarına uygun güneş gözlükleri üretilir. En iyi bebek gözlüğü modellerinden satın alarak bebeğinin henüz hassas olan gözlerini zararlı güneş ışınlarından koruyabilirsin.

Bebekler Güneş Gözlüğü Kullanmalı mıdır?

Ebeveynlerin çoğu bebeklerin güneş gözlüğü takması gerektiğinden bihaber olsa da bebeklerin gözleri de güneş ışınlarından dolayı hasar alabilir. Nasıl ki yetişkinler kendi gözlerini korumak için güneş gözlüğü kullanıyorsa aynı şekilde bebeklerin de kullanması gerekir. Henüz büyüme  ve gelişme aşamasında olan bebeğinin gözleri oldukça hassastır. Hassas gözler zararlı güneş ışınlarından çok daha kolay bir şekilde etkilenebilir. Zararlı güneş ışınlarının bebeklerin gözlerinde bıraktığı hasar kimi zamanlar hemen fark edilse de bazı durumlarda, bebek büyüdüğünde gözlerinde çeşitli görme problemlerine yol açabilir. Bebeğinin yüz yapısına uygun bir kaliteli güneş gözlüğü modeli alarak bebeğinin gözlerini hem yaz hem de kış mevsiminde yoğun güneş ışınlarına karşı korumalısın.

Bebek Güneş Gözlüğü Modelleri

Bebek Güneş Gözlüğünün Farkı Nedir?

Bebek güneş gözlüklerinin standart güneş gözlüklerinden farkı boyutudur. Bebek güneş gözlüğü modelleri bebeklerin yüz yapısına ve boyutuna uygun bir şekilde üretilir. Bebeklerin motor becerileri henüz tam olarak gelişmediğinden, kullanım sırasında bebekler güneş gözlüğünü çıkarabilir. Bu da bebeğinin gözlerinin zararlı güneş ışınlarına hiçbir koruma olmadan maruz kalmasına yol açar.

Bebekler Ne Zaman Güneş Gözlüğü Takmaya Başlamalıdır?

Ebeveynler bebeklerinin ne zaman güneş gözlüğü takmaya başlaması gerektiğini merak eder. Bebeğin ilk doğduğu andan itibaren gözleri uzunca bir süre boyunca gelişmeye ve hassas kalmaya devam eder. Bu nedenle bebekler için güneş gözlüğü kullanımının 6 aylık döneme girildiğinde başlanması tavsiye edilir. Fakat 6 aylık olan, henüz kendi bedenini ve ellerini kontrol etmekte zorlanan, motor becerileri gelişmemiş olan bebeğinin gözlük kullanması zor olabilir. Henüz çok küçük olan bebeğinin rahatça kullanabilmesi için lastikle bağlanan güneş gözlüğü modellerini tercih edebilirsin. Bebeğin 2 yaşına bastığı sırada artık ellerini çok daha kolay bir şekilde kontrol etmeye başlar. Bu noktadan sonra lastikli güneş gözlüklerini kullanmayı bırakabilir ve bebeğin için lastiksiz bir güneş gözlüğü satın alabilirsin.

Kaliteli Güneş Gözlüğü

Bebek Güneş Gözlüğü Nasıl Olmalıdır?

Bebek güneş gözlüğü seçimi yaparken dikkat etmen gereken bazı noktalar bulunur. Bu detaylar gözlük kullanırken oluşabilecek çeşitli sorunların ortaya çıkmasını önler. Ebeveynler en iyi bebek güneş gözlüğü modelinin hangisi olduğunu araştırabilir. Sen de bebeğin için güneş gözlüğü almadan önce dikkat etmen gerekenleri inceleyebilirsin:

Bebek güneş gözlüğünün camları kaliteli olmalıdır. Kalitesiz gözlük camları kolayca kırılabilir ve kırılan cam parçaları bebeğe zarar verebilir.

Gözlük çerçevesi alerji yapmayan ve toksik olmayan bir materyalden üretilmiş olmalıdır. Gözlük çerçevesi yüze tam oturmalı fakat sıkmamalıdır.

Gözlük camları çok koyu renkte olmamalıdır. Koyu renkli gözlük camları bebeğin görme yetisini ve iletişim kurabilmesini engeller.

Bebek Güneş Gözlüğü Fiyatları

Bebek güneş gözlüğü fiyatları birçok ebeveynin merak ettiği bir konudur. Bebek güneş gözlüğü modellerinin fiyatı birçok faktöre göre değişiklik gösterebilir. Gözlük camı çeşitleri güneş gözlüklerinin fiyatlarına doğrudan etki eder. Bebek güneş gözlüğü ürünlerinin fiyatlarında değişiklik olmasına yol açan bir diğer unsur da çerçevelerdir. Farklı tasarımlar ve çeşitli materyallerle üretilmiş birçok bebek güneş gözlüğü modelleri bulunur.

Erkek bebek güneş gözlüğü modellerinin tasarımı gözlüğün fiyatına etki edebilir. Kız bebek güneş gözlüğü modellerinde kullanılan tasarımlar da gözlük fiyatında değişikliğe neden olabilir. Bebek güneş gözlüğü modellerinin fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur da gözlük çerçeveleridir. Seçenekleri değerlendirerek, sen de uygun olacağını düşündüğün modeller arasından seçimini yapabilirsin.

Hem bütçene hem de bebeğinin gözlerine en uygun bebek güneş gözlüğü modellerine ulaşmak istiyorsan, Eye Connection’ın seçeneklerine göz atabilirsin.