Bebek Güneş Gözlüğü Nasıl Olmalı ?
09.05.2022

Bebek Güneş Gözlüğü Nasıl Olmalı ?

Ebeveynlerin büyük bir çoğunluğu bebeklerinin güneş gözlüğü takması gerektiğini düşünmez. Fakat yeryüzüne yılın belirli zamanlarında şiddetli bir şekilde ulaşan güneş ışınları senin gözlerine zarar verdiği gibi bebeğinde de hasara yol açabilir. Bu nedenle bebeklerin gözlerini de güneş ışınlarından koruyabilmek amacıyla bebeklere ve yüz yapılarına uygun güneş gözlükleri üretilir. En iyi bebek gözlüğü modellerinden satın alarak bebeğinin henüz hassas olan gözlerini zararlı güneş ışınlarından koruyabilirsin.

Bebekler Güneş Gözlüğü Kullanmalı mıdır?

Ebeveynlerin çoğu bebeklerin güneş gözlüğü takması gerektiğinden bihaber olsa da bebeklerin gözleri de güneş ışınlarından dolayı hasar alabilir. Nasıl ki yetişkinler kendi gözlerini korumak için güneş gözlüğü kullanıyorsa aynı şekilde bebeklerin de kullanması gerekir. Henüz büyüme  ve gelişme aşamasında olan bebeğinin gözleri oldukça hassastır. Hassas gözler zararlı güneş ışınlarından çok daha kolay bir şekilde etkilenebilir. Zararlı güneş ışınlarının bebeklerin gözlerinde bıraktığı hasar kimi zamanlar hemen fark edilse de bazı durumlarda, bebek büyüdüğünde gözlerinde çeşitli görme problemlerine yol açabilir. Bebeğinin yüz yapısına uygun bir kaliteli güneş gözlüğü modeli alarak bebeğinin gözlerini hem yaz hem de kış mevsiminde yoğun güneş ışınlarına karşı korumalısın.

Bebek Güneş Gözlüğü Modelleri

Bebek Güneş Gözlüğünün Farkı Nedir?

Bebek güneş gözlüklerinin standart güneş gözlüklerinden farkı boyutudur. Bebek güneş gözlüğü modelleri bebeklerin yüz yapısına ve boyutuna uygun bir şekilde üretilir. Bebeklerin motor becerileri henüz tam olarak gelişmediğinden, kullanım sırasında bebekler güneş gözlüğünü çıkarabilir. Bu da bebeğinin gözlerinin zararlı güneş ışınlarına hiçbir koruma olmadan maruz kalmasına yol açar.

Bebekler Ne Zaman Güneş Gözlüğü Takmaya Başlamalıdır?

Ebeveynler bebeklerinin ne zaman güneş gözlüğü takmaya başlaması gerektiğini merak eder. Bebeğin ilk doğduğu andan itibaren gözleri uzunca bir süre boyunca gelişmeye ve hassas kalmaya devam eder. Bu nedenle bebekler için güneş gözlüğü kullanımının 6 aylık döneme girildiğinde başlanması tavsiye edilir. Fakat 6 aylık olan, henüz kendi bedenini ve ellerini kontrol etmekte zorlanan, motor becerileri gelişmemiş olan bebeğinin gözlük kullanması zor olabilir. Henüz çok küçük olan bebeğinin rahatça kullanabilmesi için lastikle bağlanan güneş gözlüğü modellerini tercih edebilirsin. Bebeğin 2 yaşına bastığı sırada artık ellerini çok daha kolay bir şekilde kontrol etmeye başlar. Bu noktadan sonra lastikli güneş gözlüklerini kullanmayı bırakabilir ve bebeğin için lastiksiz bir güneş gözlüğü satın alabilirsin.

Kaliteli Güneş Gözlüğü

Bebek Güneş Gözlüğü Nasıl Olmalıdır?

Bebek güneş gözlüğü seçimi yaparken dikkat etmen gereken bazı noktalar bulunur. Bu detaylar gözlük kullanırken oluşabilecek çeşitli sorunların ortaya çıkmasını önler. Ebeveynler en iyi bebek güneş gözlüğü modelinin hangisi olduğunu araştırabilir. Sen de bebeğin için güneş gözlüğü almadan önce dikkat etmen gerekenleri inceleyebilirsin:

Bebek güneş gözlüğünün camları kaliteli olmalıdır. Kalitesiz gözlük camları kolayca kırılabilir ve kırılan cam parçaları bebeğe zarar verebilir.

Gözlük çerçevesi alerji yapmayan ve toksik olmayan bir materyalden üretilmiş olmalıdır. Gözlük çerçevesi yüze tam oturmalı fakat sıkmamalıdır.

Gözlük camları çok koyu renkte olmamalıdır. Koyu renkli gözlük camları bebeğin görme yetisini ve iletişim kurabilmesini engeller.

Bebek Güneş Gözlüğü Fiyatları

Bebek güneş gözlüğü fiyatları birçok ebeveynin merak ettiği bir konudur. Bebek güneş gözlüğü modellerinin fiyatı birçok faktöre göre değişiklik gösterebilir. Gözlük camı çeşitleri güneş gözlüklerinin fiyatlarına doğrudan etki eder. Bebek güneş gözlüğü ürünlerinin fiyatlarında değişiklik olmasına yol açan bir diğer unsur da çerçevelerdir. Farklı tasarımlar ve çeşitli materyallerle üretilmiş birçok bebek güneş gözlüğü modelleri bulunur.

Erkek bebek güneş gözlüğü modellerinin tasarımı gözlüğün fiyatına etki edebilir. Kız bebek güneş gözlüğü modellerinde kullanılan tasarımlar da gözlük fiyatında değişikliğe neden olabilir. Bebek güneş gözlüğü modellerinin fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur da gözlük çerçeveleridir. Seçenekleri değerlendirerek, sen de uygun olacağını düşündüğün modeller arasından seçimini yapabilirsin.

Hem bütçene hem de bebeğinin gözlerine en uygun bebek güneş gözlüğü modellerine ulaşmak istiyorsan, Eye Connection’ın seçeneklerine göz atabilirsin.

Blog Son Eklenenler
Gözlük Ölçüsü Nedir ve Gözlük Ölçüsü Nasıl Alınır?
Yüzünüz için doğru boyutta gözlük seçimi yapmak, hem uyum hem de stil için önemlidir. Doğru ölçülerde seçilen bir güneş gözlüğünü uzun yıllar keyifle ve konforla kullanabilirsiniz.
Devamını Oku
23.01.2023
Elmas Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalı?
Elmas şeklinde bir yüz şekline sahipsen ve yüzüme hangi gözlük yakışır diye merak ediyorsan doğru adrestesin. Elmas yüz şekli genellikle pek sık rastlanmayan son derece özel yüz hatlarından oluşur. Dar bir alın, geniş elmacık kemikleri ve sivri bir çene ile öne çıkan bu tip yüz şekline göre gözlük seçmek de zorlu bir macera gibi düşünülebilir.
Devamını Oku
23.08.2022
Göz Sağlığını Korumak İçin Güneş Gözlüklerinin Önemi Nelerdir?
Gözlük kullanımı, gözü çevresel etkenlere karşı korumak için önemlidir. Koruyucu gözlük, gözlerinizi dış etkenlere karşı koruma altına alır. Şeffaf koruyucu gözlükler birçok farklı stile uyum sağlayabilen seçeneklerden oluşur. Özellikle hassas gözlere ve alerjik bir bünyeye sahip olanların sıklıkla tercih ettiği seçenekler arasında yer alır.
Devamını Oku
19.08.2022
Renkli Güneş Gözlükleri İle Yapılacak 5 Farklı Kombin Önerisi
Renkli güneş gözlükleri, stilinizi geliştirmeye yardım ederek kombinlerinizin daha şık görünmesini sağlayabilir. Mümkün olan en iyi görünümü elde etmeniz için gözlüklerinizi kıyafet ve aksesuarlarınızla uyumlu olacak şekilde eşleştirmeniz gerekir.
Devamını Oku
15.08.2022
Çocuklar için Gözlük Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Çocukların yaşadığı göz problemleri için gözlük kullanımı, zorlayıcı bir süreç olabilir. Çocuğun gözlüğe alışması, kabul etmesi ve rahat kullanmaya başlaması zaman alabilir. Bebek ve çocuklar için tercih edilen gözlük modelleri, işlevsel özellikleri sayesinde bu zorlu süreci kolaylaştırmalıdır.
Devamını Oku
12.08.2022
Burun Ameliyatı Sonrası Güneş Gözlüğü Kullanımı Nasıl Olmalı?
Burun ameliyatı geçirdiyseniz, işlemden sonra ne zaman ve nasıl gözlük takabileceğinizi belirlemek biraz zor olabilir. Burun ameliyatı sonrası gözlük kullanımı için geçerli olan en önemli kural cerrahınızı dinlemek ve tavsiyelerine uymaktır.
Devamını Oku
10.08.2022
Yaza Enerji Katacak En İyi Renkli Güneş Gözlüğü Modelleri
Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan renkli güneş gözlükleri stilini tamamlar ve gözlerini güneş ışınlarına karşı iyi bir şekilde korur.
Devamını Oku
08.08.2022
Güneş Gözlüğünü Kaliteli Yapan Özellikler Hangileridir?
Güneşli yaz günlerinin vazgeçilmez kombin parçası, güneş gözlüğü modelleridir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlayan bu güneş gözlükleri, kaliteli bir yapıya sahip olmalıdır. Bahar ve yaz aylarında sık tercih edilen güneş gözlüklerinin göz sağlığını koruyabilmesi için belli özellikleri taşıması gerekir.
Devamını Oku
05.08.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.