Asetat Çerçeveli Güneş Gözlüğü Nedir ?

Asetat Çerçeveli Güneş Gözlüğü Nedir ?

17.01.2022

Bu çerçeveler, güç, stil, rahatlık ve esneklik sağladıkları için gözlük kullanıcıları için popüler güneş gözlüğü modelleri arasında yer alır. Asetat güneş gözlüğü nedir? sorusunun cevabını tüm ayrıntıları ile yazımızda bulabilirsiniz.

Asetat Nedir?

Asetat, odun hamurundan ve doğal pamuk liflerinden elde edilen, kaynaklı selüloz katmanlarından oluşan bitki bazlı bir plastiktir. Bu malzeme çerçeveler, kesilmiş, şekillendirilmiş ve cilalanmış plastik benzeri levhalardan yapılır. Asetat işlemi, tek bir plastik kalıp kullanmak yerine birden çok tabakanın kaynaştırılmasını gerektirdiğinden, geleneksel plastik çerçevelerin yapım sürecinden daha uzun sürer. Petro bazlı ürünlerin aksine çevre dostudur. Hassas bir cilde sahip ve alerjisi olan kişiler için hipoalerjenik olması sebebiyle ideal bir çerçeve malzemesidir. En yüksek kaliteyi elde etmek için mevcut en yüksek dereceli selüloz asetatın kullanılması çok önemlidir. Çünkü asetatın kalitesi ne kadar yüksek olursa, çerçeve o kadar parlak ve şeffaf görünür.

asetat-gozlük

Asetat Çerçeveli Güneş Gözlüğü Nedir?

Asetat güneş gözlüğü, termoplastik olması sayesinde ısıtılarak yüze tam oturacak şekilde bükülebilir. Asetat çerçeveli güneş gözlüğü erkek modelleri, güçlü ve kırılması zor olan sert liflerden oluşan yapısı ile uzun süreli sağlamlık arayanlar için oldukça iyi bir seçenektir. Asetat çerçeveli güneş gözlüğü kadın modelleri ise, parlak kaplamaları ve pürüzsüz hissi ile stiline renk katmayı sevenler için idealdir. Asetatın uyarlanabilir bir malzeme olması, erkek ve bayan güneş gözlüğü modelleri içerisinde tarzınıza uygun bir çerçeve bulmayı kolaylaştırır.

Asetat indirimli güneş gözlüğü modelleri, sınırsız seçeneklerle sunulur. Asetat malzemelerin renk ve tasarımlarının geniş yelpazesi sayesinde en tarz güneş gözlükleri, bu çerçeveler arasında rahatlıkla bulunabilir. Asetat çerçeveler, ekledikleri derinlik, zenginlik ve estetik açıdan için kadın güneş gözlüğü modelleri arasında son derece popülerdir.

Asetat Çerçevelerin Tercih Edilme Nedenleri Nelerdir?

kadin-gunes-gozlugu

Asetat gözlük çerçevelerinin birçok avantajı bulunur. Güneş gözlüğü seçimi için önemli olan bu faydalar şu şekilde sıralanabilir:

  • Günün neredeyse her saati kullandığınız bir üründe konfor önemlidir. Son derece hafif yapısı sayesinde gözlük tüm gün yüzünüzde dursa dahi rahatsızlık hissetmezsiniz.
  • Asetat çerçevelerde sürtünme ve burun üzerinde kırmızı izler oluşma riski ortadan kalkar. Burun köprüsünde rahatsız edici bir baskı oluşturmaz.
  • Bu çerçeveler diğer çerçevelere göre daha fazla hasar direncine sahiptirler. Bu çerçevelerin dayanıklı olması aynı zamanda renklerini ve parlaklıklarını uzun süre korumasına imkân tanır.
  • Asetat, esnek bir malzemedir. Bir gözlük çerçevesi ne kadar esnek olursa o kadar uzun süre dayanabilir. Esnekliği, yüz şeklinize uyum sağlayarak maksimum rahatlık sağlar.
  • Asetat çerçeveler; renkler, desenler, çerçeve şekilleri ve tasarımlar açısından kullanabileceğiniz çok sayıda seçeneğe sahiptirler. Estetik ve gözlük modası dikkate alınarak tasarlanır. Tasarımları ile şık bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.
  • Renkli selüloz bloklarından yapılan, birden çok tabaka ile katmanlanan bu çerçeveler, geleneksel çerçevelerden çok daha canlı ve karmaşık renk ve stillerde bulunurlar.
  • Asetat çerçevelerin en iyi yanlarından biri, hipoalerjenik bir malzeme olmasıdır. Bu nedenle cildinizi tahriş etmesi veya reaksiyon yaratması olası değildir.
  • Asetat çerçeveler, bitkilerde bulunan selüloz ile oluşturulur. Bu gözlük çerçeveleri yenilenebilir ve doğal kaynaklardan elde edilir.

Kısaca; asetat çerçeveler size plastik çerçevelerin hafif kalitesini ve metal çerçevelerin dayanıklılığını verir.

Yeni moda güneş gözlükleri, bayan güneş gözlüğü modelleri  arasından yaşam tarzınıza, estetiğinize ve zevkinize uygun bir çift asetat çerçeveyi hemen şimdi Eye Connection'da keşfedin. Asetat gözlükler ve asetat çerçeveler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, Eye Connection’i ziyaret edebilirsiniz.