Altıgen Güneş Gözlüğü Modasıyla Stilinizi Keşfedin!

Altıgen Güneş Gözlüğü Modasıyla Stilinizi Keşfedin!

22.03.2022

Kare, aviator, oval, cat eye ve tabii ki yuvarlak güneş gözlüğü modelleri sıklıkla karşılaşılan ve yoğun ilgi gören aksesuarlardır. Ancak kare ve yuvarlak arasında bulunan ve birçok yüz tipine uyum sağlayan altıgen güneş gözlüğü çeşitleri ise ilk anda akla gelmese de 1940'lı yıllardan beri oldukça popülerdir. Ünlüler ve ikonlar tarafından yeniden ilgi odağı haline getirilen geometrik çerçeveler yaz aylarının gözlük trendleri arasında ilk sıralarda yer alır. Farklı olmayı seven ve modayı takip eden kullanıcılara hitap eden altı kenarlı çerçeveye sahip güneş gözlüğü modelleri, yüzüne modaya uygun havalı bir ifade katar ve geleneksel güneş gözlüğü çeşitlerine modern bir yaklaşım sağlar. Sen de altıgen metal ya da kemik güneş gözlüğü modelleri ile stilini tamamlayabilir ve sokak modasına uyum sağlayabilirsin.

Altıgen Güneş Gözlüğü Modelleri

Kadınlar için altıgen Güneş Gözlüğü Modelleri

Altıgen bayan güneş gözlüğü modelleri altın, gümüş, renkli ve kemik ya da akrilik çerçevelerden oluşur. Sivri, yuvarlak ve köşeli olarak tanımlanan yüz tiplerine uyum sağlayan bu geometrik çerçeveler, modayı takip eden ve sıra dışı kombinler yapmaktan hoşlanan kullanıcılar için olmazsa olmaz aksesuarlar arasındadır. Renkli güneş gözlüğü çeşitleri ile yaz aylarının aranan aksesuarları haline gelen altıgen çerçeveler, renkli camlar ile 90'lar retrosuna bir atıfta bulunur. Hem modern hem de retronun bir karşımı olan güneş gözlüğü çeşitleri kadınlar arasında oldukça popülerdir. Altıgen gözlük modelleri, spordan klasiğe tüm tarzlara uyum sağlar ve kombinlerine göz alıcı bir son dokunuş ekler. En iyi güneş gözlüğü markalarının da koleksiyonlarında yer verdiği bu moda aksesuarlar, kıyafetlerinizle anında eşleşerek zahmetsiz kombin avantajı sunar. Bu sayede günün her saati ve her etkinlikte bir altıgen çerçeve tercih edebilir ve kombinini bu moda ögesi ile tamamlayabilirsin.

Erkekler için Altıgen Güneş Gözlüğü Modelleri

Aviator ve kare güneş gözlüğü modelleri kadar ilgi gören altıgen modeller, erkekler arasında da oldukça popülerdir. Yüksek kaliteli güneş gözlüğü arasında yer alan metal çerçeveler, altıgen gözlük seçiminde erkekler için ön planda yer alır. Çok yönlü kullanım sunan bu modeller, yüzüne aviator kadar zarif bir görünüm kazandırır. Bu ince çerçeveli gözlük modellerini takım elbise kombinlerinden spor kombinlerine kadar kullanabilir, yaz aylarının unutulmaz görünümlerine imza atabilirsin.  Erkek güneş gözlüğü modelleri arasında bulunan ve uzun yıllardır trend olan metal çerçeveler, klasik bir görünümle özdeşleşse de günlük ve casual giyim için mükemmel bir aksesuardır. Gümüş ya da altın çerçeveleri kombindeki diğer aksesuarlara göre seçebilir ve kusursuz bir uyum yakalayabilirsin. Metal çerçevelerin yanı sıra şeffaf altıgen gözlükler de tarzını yansıtmana izin veren modellerdendir. Bu modelleri dilediğin gibi kombinleyebilir, ister sneaker, t-shirt ister chino pantolon, gömlek eşleştirmelerinde yer verebilirsin.

Altıgen Güneş Gözlüğü Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Güneş gözlüğü seçimi söz konusu olduğunda öne çıkan çerçeveler, genellikle yüz tipine ve stile göre kategorize edilir. Tüm modellere göz kırpan ve hemen her tür stile uyum sağlayan altıgen modeller de "güneş gözlüğü nasıl seçilir?" sorusunun odak noktasında yer alır. Geometrik şekli ile tüm geleneksel ve moda güneş gözlüğü modellerine alternatif olarak sunulan altıgen çerçeveler, geçişleri keskin olmayan altı köşesi ile yuvarlağa yakın bir görünüm sergiler. Çerçeve büyüdükçe köşeleri daha çok belirginleşen bu gözlükler, yüzünde dikkat çekici hale gelir. Bu sayede yüzünün şekli ne olursa olsun küçük ya da büyük altıgen bir güneş gözlüğü tercih edebilir ve sıra dışı ama modaya uygun kombinler yapabilirsin. Birçok yüz tipine uyum sağlayan ve en iyi güneş gözlüğü modelleri arasında yer alan altıgen gözlükleri, metal ve renkli çerçeveleri, Eye Connection kadın ve erkek gözlük koleksiyonlarında bulabilir, dikkat çekici kombinlere imza atabilirsin.