Altıgen Güneş Gözlüğü Hangi Yüz Tipine Yakışır?
13.06.2022

Altıgen Güneş Gözlüğü Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Büyük ve küçük yüze sahip olanlar güneş gözlüğü ebatlarına karar verirken alternatifleri değerlendirebilir. Küçük yüz şekli için daha minimal tasarımlar uygun olabilir. Geniş yüz hatlarınız varsa büyük çerçeveleri tercih edebilirsiniz.

Hangi Yüze Hangi Gözlük Modeli Yakışır?

Yüzünüzün boyu ile eni orantılı ise yuvarlak yüz hatlarına sahipsiniz demektir. Yuvarlak yüz tipleri için köşeli çerçeveler, koyu renk tonları derinlik sağlamak için etkili olur. Koyudan açığa doğru yönelen güneş gözlüğü modellerini tercih edebilirsiniz. Altıgen güneş gözlüğü modelleri, iyi bir seçim olur.

Geniş alın ve dar çene profile sahip kişiler, kalp yüz şekline uyar. Bu yüz tipi için en uygun seçenek minimal tasarımlardır. Cat eye ve gösterişli çerçevelerden uzak durmanız gerekir.

Alın ve yanak bölgesi orantılı ama çeneye doğru daralan bir yüze sahipseniz oval yüzünüz var demektir. Tüm güneş gözlükleri için ideal olan bu yüz hatlarının tek dikkat etmesi gereken nokta büyüklüktür.

Çene, alın ve elmacık kemikler orantılı bir uzaklığa sahipse, kare yüz hatlarına sahipsiniz demektir. Bu yüz tipi için geometrik desenler uygun olmayabilir. Yüz hatlarını biraz belirginleştirmek için cat eye gibi çekik kenarlı gözlükleri kullanabilirsiniz.

Altıgen Güneş Gözlüğü Modelleri

Yüzünüze Göre Gözlük Seçimi Nasıl Yapılır?

Gözlük seçerken yüz hatları önemlidir. Orantılı ve etkileyici bir görünüm oluşturmak için yüz hatlarınızı doğru tanımalısınız. Geniş bir yüze sahip olanlar Matrix tarzı dar ve uzun gözlükleri tercih ettiğinde orantısız bir görünüme neden olabilir. Küçük yüze sahip olanlar ise geniş damla modeller kullandığında yüzün büyük bir çoğunluğunu kapatabilir. Bu nedenle yüze uygun bir seçimde bulunmak konforlu bir kullanım açısından önemlidir.

Güneş gözlüğü modelleri geniş renk seçeneğine sahiptir. Yüz hatlarına göre gözlük seçerken renk tonlarına da önem vermek gerekir. Yuvarlak ve kare yüz tipine sahip olanlar daha koyu tonları tercih ederek gölgelendirme yapabilir. Koyudan açığa doğru yönelen modeller ise yüze boyut kazandırır.

Altıgen Güneş Gözlüğü"

Hangi Yüz Tipine Hangi Gözlük Gider?

Her yüz tipi farklı bir yapıya sahiptir. Güneş gözlükleri arasında seçim yaparken mutlaka deneme yapmanız gerekir. Kendi stilinizi ortaya çıkarmak için geniş model alternatifi sunan markaları tercih edebilirsiniz. Uzun yüze hangi güneş gözlüğü yakışır diye düşünenler için yatay seçenekler önerilebilir. Cat eye, geometrik çerçevelere sahip modeller, yüzün uzun yapısını dengelemek için idealdir. Altıgen güneş gözlüğü erkek modelleri, uzun bir yüze sahip erkekler için iyi bir tercih olur.

Günlük yaşamda ve sportif kombinlerde köşegenleri olan renkli çerçeveleri kullanabilirsiniz. Neon renklerde sunulan altıgen güneş gözlüğü kadın modelleri, bohem ve ikonik bir stil yaratmak için etkilidir. Şık görünmek, rahat ve sportif bir imaj yaratmak için bu gözlük modellerini değerlendirebilirsiniz. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak, cool bir görünüm oluşturmak, stilinizi tamamlayan şık bir aksesuar kullanmak için tercih ettiğiniz güneş gözlükleri yüzünüzün yapısına uygun olmalıdır. Bu sayede doğal güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Kaliteli cam özellikleri ve benzersiz çerçeve tasarımları ile sıklıkla tercih edilen Eye Connection, farklı model seçenekleri ile her kombine uyum sağlar. Eye Connection, her yüz tipine uygun modelleri ile ön plana çıkar. Kendi yüz hatlarınızı analiz ederek zevkinize en uygun olan güneş gözlüğü modelini bulabilirsiniz. Stilinizi yansıtan ve yüzünüze en çok yakışan altıgen güneş gözlüğü modelleri Eye Connection’da.

Blog Son Eklenenler
Gözlük Ölçüsü Nedir ve Gözlük Ölçüsü Nasıl Alınır?
Yüzünüz için doğru boyutta gözlük seçimi yapmak, hem uyum hem de stil için önemlidir. Doğru ölçülerde seçilen bir güneş gözlüğünü uzun yıllar keyifle ve konforla kullanabilirsiniz.
Devamını Oku
23.01.2023
Elmas Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalı?
Elmas şeklinde bir yüz şekline sahipsen ve yüzüme hangi gözlük yakışır diye merak ediyorsan doğru adrestesin. Elmas yüz şekli genellikle pek sık rastlanmayan son derece özel yüz hatlarından oluşur. Dar bir alın, geniş elmacık kemikleri ve sivri bir çene ile öne çıkan bu tip yüz şekline göre gözlük seçmek de zorlu bir macera gibi düşünülebilir.
Devamını Oku
23.08.2022
Göz Sağlığını Korumak İçin Güneş Gözlüklerinin Önemi Nelerdir?
Gözlük kullanımı, gözü çevresel etkenlere karşı korumak için önemlidir. Koruyucu gözlük, gözlerinizi dış etkenlere karşı koruma altına alır. Şeffaf koruyucu gözlükler birçok farklı stile uyum sağlayabilen seçeneklerden oluşur. Özellikle hassas gözlere ve alerjik bir bünyeye sahip olanların sıklıkla tercih ettiği seçenekler arasında yer alır.
Devamını Oku
19.08.2022
Renkli Güneş Gözlükleri İle Yapılacak 5 Farklı Kombin Önerisi
Renkli güneş gözlükleri, stilinizi geliştirmeye yardım ederek kombinlerinizin daha şık görünmesini sağlayabilir. Mümkün olan en iyi görünümü elde etmeniz için gözlüklerinizi kıyafet ve aksesuarlarınızla uyumlu olacak şekilde eşleştirmeniz gerekir.
Devamını Oku
15.08.2022
Çocuklar için Gözlük Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Çocukların yaşadığı göz problemleri için gözlük kullanımı, zorlayıcı bir süreç olabilir. Çocuğun gözlüğe alışması, kabul etmesi ve rahat kullanmaya başlaması zaman alabilir. Bebek ve çocuklar için tercih edilen gözlük modelleri, işlevsel özellikleri sayesinde bu zorlu süreci kolaylaştırmalıdır.
Devamını Oku
12.08.2022
Burun Ameliyatı Sonrası Güneş Gözlüğü Kullanımı Nasıl Olmalı?
Burun ameliyatı geçirdiyseniz, işlemden sonra ne zaman ve nasıl gözlük takabileceğinizi belirlemek biraz zor olabilir. Burun ameliyatı sonrası gözlük kullanımı için geçerli olan en önemli kural cerrahınızı dinlemek ve tavsiyelerine uymaktır.
Devamını Oku
10.08.2022
Yaza Enerji Katacak En İyi Renkli Güneş Gözlüğü Modelleri
Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan renkli güneş gözlükleri stilini tamamlar ve gözlerini güneş ışınlarına karşı iyi bir şekilde korur.
Devamını Oku
08.08.2022
Güneş Gözlüğünü Kaliteli Yapan Özellikler Hangileridir?
Güneşli yaz günlerinin vazgeçilmez kombin parçası, güneş gözlüğü modelleridir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlayan bu güneş gözlükleri, kaliteli bir yapıya sahip olmalıdır. Bahar ve yaz aylarında sık tercih edilen güneş gözlüklerinin göz sağlığını koruyabilmesi için belli özellikleri taşıması gerekir.
Devamını Oku
05.08.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.