Altıgen Güneş Gözlüğü Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Altıgen Güneş Gözlüğü Hangi Yüz Tipine Yakışır?

13.06.2022

Büyük ve küçük yüze sahip olanlar güneş gözlüğü ebatlarına karar verirken alternatifleri değerlendirebilir. Küçük yüz şekli için daha minimal tasarımlar uygun olabilir. Geniş yüz hatlarınız varsa büyük çerçeveleri tercih edebilirsiniz.

Hangi Yüze Hangi Gözlük Modeli Yakışır?

Yüzünüzün boyu ile eni orantılı ise yuvarlak yüz hatlarına sahipsiniz demektir. Yuvarlak yüz tipleri için köşeli çerçeveler, koyu renk tonları derinlik sağlamak için etkili olur. Koyudan açığa doğru yönelen güneş gözlüğü modellerini tercih edebilirsiniz. Altıgen güneş gözlüğü modelleri, iyi bir seçim olur.

Geniş alın ve dar çene profile sahip kişiler, kalp yüz şekline uyar. Bu yüz tipi için en uygun seçenek minimal tasarımlardır. Cat eye ve gösterişli çerçevelerden uzak durmanız gerekir.

Alın ve yanak bölgesi orantılı ama çeneye doğru daralan bir yüze sahipseniz oval yüzünüz var demektir. Tüm güneş gözlükleri için ideal olan bu yüz hatlarının tek dikkat etmesi gereken nokta büyüklüktür.

Çene, alın ve elmacık kemikler orantılı bir uzaklığa sahipse, kare yüz hatlarına sahipsiniz demektir. Bu yüz tipi için geometrik desenler uygun olmayabilir. Yüz hatlarını biraz belirginleştirmek için cat eye gibi çekik kenarlı gözlükleri kullanabilirsiniz.

Altıgen Güneş Gözlüğü Modelleri

Yüzünüze Göre Gözlük Seçimi Nasıl Yapılır?

Gözlük seçerken yüz hatları önemlidir. Orantılı ve etkileyici bir görünüm oluşturmak için yüz hatlarınızı doğru tanımalısınız. Geniş bir yüze sahip olanlar Matrix tarzı dar ve uzun gözlükleri tercih ettiğinde orantısız bir görünüme neden olabilir. Küçük yüze sahip olanlar ise geniş damla modeller kullandığında yüzün büyük bir çoğunluğunu kapatabilir. Bu nedenle yüze uygun bir seçimde bulunmak konforlu bir kullanım açısından önemlidir.

Güneş gözlüğü modelleri geniş renk seçeneğine sahiptir. Yüz hatlarına göre gözlük seçerken renk tonlarına da önem vermek gerekir. Yuvarlak ve kare yüz tipine sahip olanlar daha koyu tonları tercih ederek gölgelendirme yapabilir. Koyudan açığa doğru yönelen modeller ise yüze boyut kazandırır.

Altıgen Güneş Gözlüğü"

Hangi Yüz Tipine Hangi Gözlük Gider?

Her yüz tipi farklı bir yapıya sahiptir. Güneş gözlükleri arasında seçim yaparken mutlaka deneme yapmanız gerekir. Kendi stilinizi ortaya çıkarmak için geniş model alternatifi sunan markaları tercih edebilirsiniz. Uzun yüze hangi güneş gözlüğü yakışır diye düşünenler için yatay seçenekler önerilebilir. Cat eye, geometrik çerçevelere sahip modeller, yüzün uzun yapısını dengelemek için idealdir. Altıgen güneş gözlüğü erkek modelleri, uzun bir yüze sahip erkekler için iyi bir tercih olur.

Günlük yaşamda ve sportif kombinlerde köşegenleri olan renkli çerçeveleri kullanabilirsiniz. Neon renklerde sunulan altıgen güneş gözlüğü kadın modelleri, bohem ve ikonik bir stil yaratmak için etkilidir. Şık görünmek, rahat ve sportif bir imaj yaratmak için bu gözlük modellerini değerlendirebilirsiniz. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak, cool bir görünüm oluşturmak, stilinizi tamamlayan şık bir aksesuar kullanmak için tercih ettiğiniz güneş gözlükleri yüzünüzün yapısına uygun olmalıdır. Bu sayede doğal güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Kaliteli cam özellikleri ve benzersiz çerçeve tasarımları ile sıklıkla tercih edilen Eye Connection, farklı model seçenekleri ile her kombine uyum sağlar. Eye Connection, her yüz tipine uygun modelleri ile ön plana çıkar. Kendi yüz hatlarınızı analiz ederek zevkinize en uygun olan güneş gözlüğü modelini bulabilirsiniz. Stilinizi yansıtan ve yüzünüze en çok yakışan altıgen güneş gözlüğü modelleri Eye Connection’da.