90'ların Retro Güneş Gözlüğü Modası Geri Döndü !

90'ların Retro Güneş Gözlüğü Modası Geri Döndü !

28.01.2022

90’lar, giyim ve kültür dünyasına yön vermeye devam eden en ikonik dönemlerden biri olarak hafızalara kazınıyor. Etkisi, yalnızca kıyafetlerde değil güneş gözlüğü trendlerinde de gücünü göstermeye devam ediyor. Dönemin modellerinin, müzisyenlerinin, film yıldızlarının ve ikonlarının tercih ettikleri geniş yelpazeli lens rengi, stili ve şekliyle dikkat çeken modeller, ekstra bir tavırla 2022 güneş gözlüğü trendleri arasına giriyor. Kedi gözü modeller, tek bir ton yerine çok renkli çerçeveler ve mikro boyutlara kadar 90’lar etkisi taşıyan en moda güneş gözlüğü seçeneklerini keşfedebilirsin.

Sokak Modasının Nabzını Tutan Mikro Çerçeveler

1999 yapımı The Matrix'te Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss'un giydiği süper ince gözlükler, 90’ların sonundan günümüze ışınlanıyor. Oval veya dikdörtgen şekilli dar ve ince siluetlerden oluşan vintage güneş gözlüğü modelleri, Bella Hadid, justin Bieber ve Kendall Jenner gibi sokak modası yıldızları sayesinde en ikonik stillerden birine dönüşüyor. Dar çerçeveleri sayesinde dikkat çeken bu modern stiller, hem kış hem de yaz kombinlerine ciddi anlamda övgüler katıyor. Kaplumbağa desenli modellerden çerçevesiz tasarımlara kadar pek çok farklı mikro model, en trend güneş gözlüğü seçenekleri arasında yer alıyor. Dar ama çok ince olmayan dikdörtgen retro güneş gözlüğü modelleri ile kolay giyilebilirlik ve şıklık arasındaki mükemmel dengeyi sağlayabilirsin. Oval mikro çerçeveleri ise minimalist siluetleri sayesinde hassas kesim terziliğe sahip elegan kıyafetlerden atletik şıklığa kadar farklı tarzlara son dokunuş olarak seçebilirsin.

Retro Güneş Gözlüğü

Yeniden Keşfedilen Klasik: Cat-Eye Gözlükler

Kedi gözlük olarak da bilinen cat-eye, son yıllarda gözlük trendlerine damgasını vuran en güçlü 90’lar figürlerinden biri. Klasik şeklin korunduğu ancak modern tasarım ayrıntılarıyla güçlenen cat-eye, genellikle kadın güneş gözlüğü koleksiyonlarının en sevilenleri arasında yer alıyor. Dönemin ikonik filmi Nothing Hill’de Julia Roberts tarafından kullanılan cat-eye gözlükler, fütüristik çizgilerle yeniden hayat buluyor. Uzun yıllar favori olan bu klasik ama çağdaş tarz, elmacık kemiklerini belirginleştirmeye yardımcı oluyor. Güçlü feminen etkisi sayesinde en abartısız kıyafetleri bile canlandırabiliyor. Abartılı ve kanat şeklindeki çerçeveler, cesur olmaktan korkmayan ve aynı zamanda klasiklerden şaşmayanların güneş gözlüğü seçimi oluyor. Sen de zamansız tasarımlara kişilik katan modern cat-eye modellerle 90’lar modasına yenilikçi bir şekilde göz kırpabilirsin.

Kıyafetlere Renk Katan Renkli Lensler

70’lerde oversize gözlüklerde hayat bulan renkli lens modası, 90’ların küçük stilleriyle birleştiğinde tasarıma kendi zarafetini katıyor. Rapçi Lil Kim veya Johnny Depp gibi ikonik oyuncuların renkli camlara sahip mikro lensleri, 90’ların hafızalara kazınan popüler güneş gözlüğü tarzını simgeliyor. Günümüzde sokak modasında dikkat çeken en yaygın stillerden biri olan renkli lens, hem kadın hem de erkek güneş gözlüğü koleksiyonlarının dikkat çekici siluetleri arasında yer alıyor. Ayrıca renkli lensler, transparan özellikleri sayesinde sosyal etkinlik gözlüğü olarak da biliniyor. Brunch, kahve veya öğle yemeği için buluştuğun arkadaşlarınla göz teması kurmanı sağlayan bu havalı stiller, kıyafetlerinin modunu da yükseltiyor. Oval, dikdörtgen, kare veya cat-eye gibi en iyi güneş gözlüğü modelleri arasından renkli ve transparan lensleri tercih edebilirsin.

Güneş Gözlüğü Modelleri

Gözler, oldukça hassas ve iyi korunması gereken organlardan biridir. Bu nedenle moda ve trendler ne olursa olsun her sezon, gözlerini koruyan kaliteli ve güvenilir güneş gözlüğü seçimleri yapman gerekiyor. Bu doğrultuda Eye Connection, hem sezon trendlerini yakalayan hem de gözlerine iyi bakan kaliteli güneş gözlüğü modelleri sunuyor. Sen de kampanyalı ve indirimli güneş gözlüğü fiyatları ile sezon trendlerini yakalayabilmek için Eye Connection ayrıcalıklarından yararlanabilirsin.