54 Ekartman Gözlük Duruşu Nasıl Olur ? | Ekartman Seçimi

54 Ekartman Gözlük Duruşu Nasıl Olur ? | Ekartman Seçimi

10.06.2022

Güneş gözlükleri stilin en popüler sembolleri arasında yer alır, ancak doğru bir modele yatırım yapmak kadar yüzüne uygun bir ekartman seçmek de bir o kadar önemlidir. Doğru güneş gözlüğü seçimi için göz önünde bulundurulması gereken çok sayıda farklı ölçü kombinasyonu vardır ve her biri satın almadan önce benzersiz faydalar sağlar. Ancak en yaygın olarak bilinen güneş gözlüğü ölçülerinin başında ekartman gelir. Bu doğrultuda beğendiğin güneş gözlüğünün ölçüsü için ekartman ölçülerini kontrol ederek başlayabilirsin. Yüzüne en uygun ekartman kaç olmalı ve farklı ekartman ölçülerinin duruşu hakkında merak ettiğin tüm soruların cevapların yazının devamında bulabilirsin.

Güneş Gözlüğü Ekartmanı Nedir?

Bir güneş gözlüğü satın alırken boyutu hakkında doğru karar verebilmek için ilk olarak ekartman ölçüsünü kontrol etmen gerekir. “Ekartman nerede yazar?” diye merak ediyorsan genellikle gözlüğün sap kısmının içindeki numaralara göz atabilirsin. Gözlüğün belirgin özelliklerini ifade eden kodların yanında yer alan ekartman ölçüleri, lens boyutu hakkında fikir verir. Gözlüğün ekartman seçimi için 50, 52 veya 54 mm cinsinden değerler verilir.

Ekartman ölçüsü olarak ifade edilen bu birim, milimetre cinsinden lenslerin gözlük boyutu hakkında fikir verir. Ekartman ölçüleri, gözlüğün yükseklik veya çapraz uzunluğundan farklıdır. Ekartman ölçüleri ne kadar büyükse gözlük lensleri de o kadar geniş olur. Güneş gözlüğü modellerine göre genellikle ekartman ölçüleri 42-60 mm arasında değişir. Ancak en yaygın olarak kullanılan ölçü birimleri 48, 50, 52 ve 54 mm ekartmanlardır. Ekartman hakkındaki bilgilere ulaşman, senin için en doğru ölçüyü seçmeye hazır olduğun anlamına gelir.

Unisex Güneş Gözlüğü Modelleri

Gözlük Ekartman Seçimi Nasıl Yapılır?

Hem trendler hem de yüz şeklin doğrultusunda hayalindeki güneş gözlüğü modeline karar verdikten sonra iyi bir duruş için ölçüsünü de doğru şekilde tercih etmen gerekir. Ekartman boyutu, satın almayı düşündüğün güneş gözlüğünün nasıl görüneceğini belirlemek için genellikle en önemli unsur olur. Gözlük ekartman seçimi nasıl yapılır sorusunun cevabı için 50, 52 ve 54 mm gibi rakamları dikkate alabilirsin. Bu ölçü birimlerini referans alarak farklı ekartman güneş gözlüğü duruşları ve genel anlamda boyutlar hakkında fikir sahibi olabilirsin:

50 Ekartman Gözlük Büyük mü?: Genel anlamda markası veya modeli ne olursa olsun 50 mm ekartman boyutu standart olarak kabul edilen ölçü birimini ifade eder. Standart ölçüleri dolayısıyla 50 ekartman gözlük duruşu bakımından pek çok yüze uyum sağlar.

52 Ekartman Gözlük Büyük mü?: Yaygın olarak tercih edilen 52 ekartman standart gözlük ölçülerini küçük bulanlar için en uygun seçenekler arasında yer alır. “52 ekartman gözlük büyük mü?” diye merak ediyorsan öncelikle standart boyutlu bir ürün deneyebilirsin.

54 Ekartman Gözlük Büyük mü?: 54 mm güneş gözlükleri, geniş ve daha büyük yüz hatlarına sahip kişiler için tasarlanmıştır. Bu doğrultuda “54 ekartman gözlük büyük mü?” sorusunun cevabı pek çok kişi için “Evet” olabilir. Ancak geniş bir yüze sahipsen 54 ekartman sana tam uyum sağlayabilir.

Orjinal Güneş Gözlüğü

Yüzüne Uygun Güneş Gözlüğü Modellerini Keşfet!

Yüz şekilleri ve boyutları genel anlamda güneş gözlüğü duruşunda en önemli kriterler arasında yer alır. Yüz  şekli, hangi tarz güneş gözlüklerinin yakışacağını ve yüzüne rahatça oturacak güneş gözlüklerinin boyutunu da belirler. Yüzünün şekli kare, yuvarlak, kalp, elmas ve oval gibi çok farklı şekillerde olsa da boyutu da bir o kadar önemlidir. Pek çok gözlük, ekartman boyutlarına göre küçük, orta veya büyük olarak adlandırılabilir. Bu bilgileri doğru şekilde kullanmak ister online ister fiziksel anlamda güneş gözlüğü siparişi verirken sana yardımcı olabilir. Sen de doğru güneş gözlüğü boyutunu seçebilmek ve stilini daha havalı hale getirebilmek için birbirinden farklı ekartman veya modelleri Eye Connection’da bulabilirsin!